Hospodársky denník
USD44,376 Sk
EUR41,547 Sk
CHF26,444 Sk
CZK1,146 Sk
  Streda  26.Apríla 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Komisia vytvorila pracovnú skupinu

a rast nezamestnanosti by mali zastaviť živnostníci, malí a strední podnikateliaUž po šiesty raz sa včera zišla Medzirezortná komisia . . .

Rozhodujúca chvíľa ekonomiky

Dobrý podnikateľský zámer rozhoduje pri výbere partnera
Na slovenskom ekonomickom priestore je aktívnych okolo 42-tisíc firiem. Z nich sa približne 330 zaraďuje medz. . .

KPN má záujem aj o EuroTel

V hre je 75,1 percentný podiel v Slovenských telekomunikáciáchMarten Pieters, jeden z najvyšších členov výkonnej rady KPN Royal Dutch Telecom, poskytol Hospodárskemu denní. . .

Z finančných mrakov už zahrmelo...

Každá doterajšia vláda deklaruje riešenie problémov v zdravotníctve za svoju prioritu. No predsavzatia, či rady pomaly na úrovni školenia z opozičných poslanecký. . .

Podpora exportu stále nulová

Pojem podpora exportu by mal obsahovať súbor opatrení zameraných na to, aby sa zvýšila exportná schopnosť slovenskej ekonomiky. Mali by to byť nástroje, ktoré napomáhajú. . .

Slovensko je pre nás prioritou

Slovensko-holandské vzťahy sa rok čo rok zintenzívňujú, krajina tulipánov poskytuje na projekty v Slovenskej republike cez PSO program nielen značné finančné prostried. . .

Len dobrovoľne

Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení SR je proti opätovnému zavedeniu povinného členstva v Slovenskej obchodnej a priemyselnej komore. Ako uviedol prezident asociácie M.. . .

Cena stagnuje

Kurz dlhopisu FNM SR v anonymných obchodoch na mimoburzovom trhu RM-Systému zostal po sviatkoch takmer na nezmenenej úrovni, keď sa prevádzal pri priemernej cene 9 305,59 Sk. Ceno. . .

Spokojná NBS

Banková rada NBS včera ponechala úrokové sadzby pre jednodňové depozitné a refinančné operácie na peňažnom trhu na nezmenených 7,5 % a 10,5 %. Centrálna banka tak rozhodla na základe do. . .

Nižšie sadzby

Maďarsko včera v súlade s makroekonomickým vývojom krajiny znížilo všetky tri kľúčové úrokové sadzby o štvrťpercentného bodu. Dvojtýždňová depozitná sadzba tak klesla na 11 %, jednod. . .

Smer Nemecko

Výzoz ČR do Nemecka, ktoré je hlavným odbitiskom českého tovaru s podielom 46 % na celkovom exporte krajiny, v prvom štvrťroku 2000 medziročne vzrástol o výrazných 38,1 % na 123,6 mld. . .

Oživenie z EÚ

Od júna začne fungovať Fond na podporu cestovného ruchu, schválený ešte v roku 1999. EÚ naň vyčlenila z fondu PHARE 2 mil. EUR, pričom zo slovenskej strany sa požaduje 25-percentné s. . .

Je ich veľa

Dodávky osobných počítačov na svetové trhy v prvom kvartáli tohto roka medziročne vzrástli o 15 % z pôvodných 26 mil. kusov na 29,9 mil. Podľa prieskumov najzarytejšími fanatikmi integ. . .

Neslávny rekord

Miera nezamestnanosti v Chorvátsku dosiahla v marci nový rekord, keď medzimesačne poskočila o 0,1 % na 21,7 %. Tento rast je odrazom hospodárskej recesie, ktorá krajinu postihla . . .

počasie

U pacientov so srdcovo-cievnymi ochoreniami sa môžu ťažkosti podmienené počasím znižovať. Na tieto osoby pôsobí prevládajúce počasie zväčša priaznivo. Častejšie sa môžu vyskytovať zdravotné problémy u ľudí s ochoreniami pohybového systému, najmä u reumatikov, bolesti kĺbov, jaziev ako aj bolesti hlavy pri ochoreniach krčnej chrbtice. Zvýšená je náchylnosť k depresii u psychicky labilných ľudí. n Zajtra očakávame na väčšine územia pretrvávanie uvedených vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí, intenzita zdravotných ťažkosti sa však bude znižovať. (zč)

n Dnes bude polooblačno, na severe a východe prehánky, inde len miestami. Ojedinelé búrky. K večeru na juhozápade vyjasnenie. Najvyššia denná teplota 19 až 23, na severe okolo 17 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 8 stupňov. Severozápadný až severný vietor 2 až 6 m/s. n Vo štvrtok a v piatok bude prevažne polojasno. Vo štvrtok ojedinele prehánky, najmä na východe krajiny. Najnižšia nočná teplota 12 až 8 stupňov, v dolinách miestami okolo 5 stupňov. Najvyššia denná teplota vo štvrtok 22 až 26, na severe okolo 20, v piatok 24 až 28, na severe okolo 22 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 5.41 a zapadne o 19.58 hod.

Amsterdam dážď13
Aténypolooblačno22
Belehradoblačno18
Berlínoblačno20
Bratislavaoblačno24
Brusel dážď13
Budapešťpolooblačno24
Bukurešťoblačno17
Frankfurtpolooblačno17
Helsinkipolooblačno14
Istanbuldážď15
Kodaňoblačno18
Kyjevdážď16
Lisabonoblačno16
Londýnprehánky12
Madridoblačno17
Milánopolooblačno21
Moskvapolooblačno24
Oslooblačno10
Paríždážď13
Prahaoblačno20
Rímpolooblačno24
Sofiaoblačno17
Štokholmoblačno14
Varšavapolooblačno21
Viedeňoblačno23
Záhrebpolooblačno20

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.