Hospodársky denník
USD45,193 Sk
EUR41,535 Sk
CHF26,412 Sk
CZK1,147 Sk
  Štvrtok  27.Apríla 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Dobrá správa znie: vraj nebudú zvyšovať dane

Vláda zaznamenala pokrok v diskusii o rozpočte roku 2001
Vláda včera na svojom rokovaní po dlhšom váhaní a odklade konečne. . .

Kto sa zmocní 21. storočia?

Číňania tvrdia, že prvú polovicu si ešte rezervujú USA a EÚ Keď uprostred 80. rokov krajina vychádzajúceho slnka dostihla v HDP na hlavu USA, japonské automobilky začali . . .

Ako štát zneužíva preddavky

Nelogický zákon o daniach z príjmov proti podnikateľom
Na problematiku preddavkov na daň z príjmov fyzických i právnických osôb sme už niekoľkokrát upozorňovali. . . .

Pomôžu reálne ceny

Ako možno oživiť agrosektor?
„Agropotravinársky komplex nevyhnutne potrebuje oživenie finančných tokov a zreálnenie nákupných cien,“ povedal nám predseda Slovenskej poľnohospo. . .

Rozhodnutie v opare peňazí

Vláda by Mochovce dostavala, ale bez štátnych záruk
Vláda SR minulý týždeň zaujala očakávané stanovisko aj k dostavbe 3 a 4 bloku jadrovej elektrárne v Mochovciach. Tát. . .

Priblížiť sa optimu

Financovanie zdravotníctva
V ankete Hospodárskeho denníka o spôsobom financovania zdravotníctva dnes prezentuje svoj názor MUDr. Eduard Kováč, generálny riaditeľ VšZP. Zdôr. . .

Pád kreditnej banky?

Marián Jusko o situácii v SKB
Pravdepodobnosť, že sa nájde strategický investor, ktorý by pomohol Slovenskej kreditnej banke (SKB), a. s., Bratislava, v nútenej správe cen. . .

Prepad koruny

Slovenská koruna včera popoludní oproti americkému doláru prepadla na nové historické minimum, keď sa vzájomný kurz týchto mien ocitol na úrovni 45,230/270 SKK/1 USD. Hlavnou príčinou . . .

„Zlepšuje“ sa

Nemecká inflácia v apríli podľa očakávaní klesla na 1,5 % oproti 2-ročnému maximu 1,9 %, dosiahnutému v marci. Hladina spotrebných cien v krajine tak po marcovom zvýšení o 0,2 % zost. . .

Strata dôvery

Americkí spotrebitelia čoraz menej dôverujú hospodárskemu vývoju v USA. Tento fakt odzrkadľuje aj aprílový pokles index dôvery, ktorý sa z marcovej hodnoty 137,1 znížil na 136,9. Pri. . .

Raketový rast

Tržby internetových obchodov v ČR v prvom kvartáli 2000 medziročne vzrástli o viac ako 600 % na 27,4 mil. Kč. Najžiadanejšími službami bol predaj leteniek s 23-percentným podielom. Z. . .

Opäť v kurze

Švajčiarske hodinky idú vo svete opäť na odbyt. Od začiatku roka sa ich vývoz medziročne zvýšil o 17,8 % na rekordných 1,375 mld. CHF. Vo februári bol prírastok vývozu 23,2 %. Vzostup. . .

počasie

Počasie, prevládajúce na našom území, má zväčša priaznivý a povzbudzujúci vplyv na meteosenzitívnych ľudí. Pozitívne sú účinky na telesnú a duševnú výkonnosť a schopnosť sústredenia sa. Spánok je pokojný a osviežujúci. Osoby so srdcovo-cievnymi ochoreniami však nemajú preceňovať svoje sily - majú sa vyhýbať nezvyčajnej námahe a stresom. Je tendencia k vyššej pulzovej frekvencii. Vegetatívne labilní ľudia, citliví na počasie, môžu reagovať sklonom k migrénam a miernym pocitom závratu. Ojedinele v ranných hodinách možnosť zvýšenia niektorých dýchacích ťažkostí. n Zajtra predpokladáme pretrvávanie uvedených vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí, prípadne slabé zníženie výkonnosti a koncentrácie. (zč)

n Dnes bude jasno až polojasno, popoludní pri zväčšenej oblačnosti ojedinele prehánky, alebo búrky. Najvyššia denná teplota 22 až 26, v severných okresoch okolo 20 stupňov. Slabý premenlivý, na juhozápade cez deň juhovýchodný vietor 3 až 7 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m 10 stupňov. n V piatok a sobotu bude prevažne polojasno. Najnižšia nočná teplota 12 až 8, v dolinách miestami okolo 6, najvyššia denná 23 až 27, na severe okolo 21 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 5.40 a zapadne o 20.00 hod.

Amsterdam dážď17
Aténypolooblačno25
Belehradpolooblačno24
Berlínpolooblačno20
Bratislavapolooblačno24
Brusel dážď16
Budapešťpolooblačno24
Bukurešťpolooblačno17
Frankfurtpolooblačno20
Helsinkipolooblačno17
Istanbuloblačno22
Kodaňoblačno15
Kyjevoblačno21
Lisabonpolooblačno18
Londýnprehánky15
Madridoblačno20
Milánopolooblačno21
Moskvapolooblačno24
Oslodážď10
Paríždážď17
Prahapolooblačno20
Rímpolooblačno24
Sofiaoblačno16
Štokholmoblačno12
Varšavapolooblačno21
Viedeňpolooblačno23
Záhrebpolooblačno23
Ženevaoblačno20

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.