Hospodársky denník
USD45,193 Sk
EUR41,535 Sk
CHF26,412 Sk
CZK1,147 Sk
  Štvrtok  27.Apríla 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Pomôžu reálne ceny

Ako možno oživiť agrosektor?
„Agropotravinársky komplex nevyhnutne potrebuje oživenie finančných tokov a zreálnenie nákupných cien,“ povedal nám predseda Slovenskej poľnohospod. . .

Rozhodnutie v opare peňazí

Vláda by Mochovce dostavala, ale bez štátnych záruk
Vláda SR minulý týždeň zaujala očakávané stanovisko aj k dostavbe 3 a 4 bloku jadrovej elektrárne v Mochovciach. Táto. . .

Priblížiť sa optimu

Financovanie zdravotníctva
V ankete Hospodárskeho denníka o spôsobom financovania zdravotníctva dnes prezentuje svoj názor MUDr. Eduard Kováč, generálny riaditeľ VšZP. Zdôra. . .

Pád kreditnej banky?

Marián Jusko o situácii v SKB
Pravdepodobnosť, že sa nájde strategický investor, ktorý by pomohol Slovenskej kreditnej banke (SKB), a. s., Bratislava, v nútenej správe cent. . .

Ako štát zneužíva preddavky

Nelogický zákon o daniach z príjmov proti podnikateľom
Na problematiku preddavkov na daň z príjmov fyzických i právnických osôb sme už niekoľkokrát upozorňovali. . . .

Prepad koruny

Slovenská koruna včera popoludní oproti americkému doláru prepadla na nové historické minimum, keď sa vzájomný kurz týchto mien ocitol na úrovni 45,230/270 SKK/1 USD. Hlavnou príčinou t. . .

Dobrá správa znie: vraj nebudú zvyšovať dane

Vláda zaznamenala pokrok v diskusii o rozpočte roku 2001
Vláda včera na svojom rokovaní po dlhšom váhaní a odklade konečne . . .

„Zlepšuje“ sa

Nemecká inflácia v apríli podľa očakávaní klesla na 1,5 % oproti 2-ročnému maximu 1,9 %, dosiahnutému v marci. Hladina spotrebných cien v krajine tak po marcovom zvýšení o 0,2 % zosta. . .

Strata dôvery

Americkí spotrebitelia čoraz menej dôverujú hospodárskemu vývoju v USA. Tento fakt odzrkadľuje aj aprílový pokles index dôvery, ktorý sa z marcovej hodnoty 137,1 znížil na 136,9. Pritom. . .

Raketový rast

Tržby internetových obchodov v ČR v prvom kvartáli 2000 medziročne vzrástli o viac ako 600 % na 27,4 mil. Kč. Najžiadanejšími službami bol predaj leteniek s 23-percentným podielom. Za. . .

Opäť v kurze

Švajčiarske hodinky idú vo svete opäť na odbyt. Od začiatku roka sa ich vývoz medziročne zvýšil o 17,8 % na rekordných 1,375 mld. CHF. Vo februári bol prírastok vývozu 23,2 %. Vzostup . . .

Proti rakovine

Suma 6 698 578,70 korún, ktorú vyzbierala 26. apríla Liga proti rakovine SR (LPR SR) počas finančnej zbierky Dňa narcisov 2000, je konečná. V r. 1999 LPR SR získala 3,5 mil. Sk. Prez. . .

Mäsová výroba

Až 40 % svojej produkcie realizuje spoločnosť Mäso Spiš v Spišskej Novej Vsi prostredníctvom vlastnej maloobchodnej siete. Aj vďaka tomu zamestnáva v súčasnosti 370 ľudí, z nich 200 . . .

Projekt pre SPP

V priebehu mesiaca odovzdá Naftoprojekt, s. r .o., Poprad pre š. p. Slovenský plynárenský priemysel projekt optokáblovej magistrály. Firma dostane za realizáciu asi päťročného proj. . .

Odkúpia PNS?

Novým majiteľom nespornej časti majetku Prvej novinovej spoločnosti (PNS), a. s., Bratislava, ktorá sa nachádza v konkurznom konaní už od polovice minulého roka, sa môže na základe mi. . .

Navýšenie otázkou času

Poštová banka vyrieši svoje problémy
Najdiskutovanejšou otázkou na včerajšom valnom zhromaždení Poštovej banky, a. s. (PB), bolo rozhodnutie o posune termínu celkového dor. . .

Nižší zisk

Výrobca tlačovín Neografia, a. s., Martin dosiahol za prvé tri mesiace tohto roka zisk 4,068 mil. Sk pri prevádzkovom hospodárskom výsledku vo výške 8,943 mil. Sk. Zisk je napriek nárast. . .

Mierne zníženie

Zisk pred zdanením 32,877 mil. Sk pri celkových výnosoch 2,855 mld. Sk dosiahol za minulý rok Slovenský vodohospodársky podnik Banská Štiavnica, štátny podnik s celoúzemnou pôsobnos. . .

V prospech detí

Investor a dodávateľ rozostavaného Nádvoria Európy v centre Komárna, ktorým je EuroInvesta, a. s., Bratislava, pomôže detskému oddeleniu nemocnice s poliklinikou v Komárne. Podľa vý. . .

G. Eichler vyzýva na účasť

Rozhodujúce valné zhromaždenie VSŽ v máji
„Rozhodnutie predstavenstva USX hodnotím pozitívne. Je ďalším krokom k úspešnému vstupu strategického investora, reštruktural. . .

Hrozí politické zneužitie?

Protesty odborárov v regiónoch nebudú
Rok 1999 označil síce prezident Konfederácie odborových zväzov Ivan Saktor za rok stagnácie, úpadku a chaosu, no i napriek tom. . .

Tretí For Arch

V Banskej Bystrici bude v dňoch 2. - 5. mája 3. ročník medzinárodného veľtrhu stavebníctva For Arch Slovakia 2000 za účasti 240 vystavovateľov, ako sú Bramac, Izomat, Premac, Topik, . . .

Kto čo hovorí (... a robí)

Komentuje Peter Višváder
Máme vysoké daňové zaťaženie. Inak táto veta znie z úst podnikateľa, inak z úst podpredsedu vlády pre ekonomiku. Kým podnikateľ má na takéto k. . .

S predsavzatím nesklamať

DHL po 14. raz najlepšia expresná služba
Spoločnosť DHL Worldwide Express získala na základe viac ako 13-tisíc odborníkov a zákazníkov z rôznych oblastí priemyslu v Ázij. . .

Obdiv patrí OVP Orava

Boli sme na šiestom ročníku Slovak Gold
Na pravé poludnie sa v bratislavskom Parku kultúry a oddychu včera začal za účasti prezidenta SR R. Schustera VI. ročník výstavy S. . .

Vývoj spotrebiteľských cien v marci 2000

Zvýšenie spotrebiteľských cien v marci oproti februáru v úhrne o 0,4 % ovplyvnil hlavne rast cien v odboroch doprava o 2 %, hotely, kaviarne a reštaurácie. . .

drobničky

l Bohatú divadelnú sezónu začalo v českom meste Bohumín Vranovské chodúľové divadlo Miroslava Mihaľa. Špeciálnou formou pouličného divadla na chodúľoch chce osloviť hlavne detského diváka. . .

drobničky

l Steven Spielberg sa ujme réžie sci-fi podľa scenára Stanleyho Kubricka, ktorý na ňom pracoval 18 rokov. Reč bude o umelej inteligencii.l Americký výrobca bábik Barbie sa rozhodol vzdať. . .

K jubileu

K nedožitým 77. narodeninám karikaturistu, tvorcu animovaných filmov a výtvarníka Viktora Kubala usporiadalo múzeum v Novom Meste nad Váhom spomienkovú výstavu na tohto majstra. Práce j. . .

Guggenheim v New Yorku

Architektonickú podobu novej budovy Guggenheimovho múzea, ktorá má stáť na brehu rieky Hudson v New Yorku, stvárni Frank Gehry. V súčasnosti múzeum sídli v New Yorku v slá. . .

Komisia bude analyzovať

Pracovná skupina na prípravu projektu komplexnej transformácie STV podľa ministra kultúry SR Milana Kňažka bude predovšetkým problémy STV analyzovať a navrhovať ich . . .

Opravili nápis z koránu

Návštevníci bojnického zámku si už môžu v orientálnom salóne pozrieť správne napísaný citát z koránu. Po náročných reštauračných prácach sa tak splnilo želanie jedného a. . .

S Nefertiti o sexe

Revolučný televízny program, ktorý by mal divákov najľudnatejšej arabskej krajiny oboznamovať aj s takými pálčivými témami, ako je neplodnosť, sex alebo antikoncepcia, sa v týcht. . .

Úspešná spolupráca

V našich zemepisných šírkach existuje určité špecifikum v divadelnej oblasti, vďaka ktorému môžeme vidieť na našich scénach popredných hercov z Česka, a naopak, u našich zápa. . .

Stretnutie s nehou

Možno na začiatku bola snaha kompenzovať priveľkú ťarchu ekonomických problémov, o ktorých kolegyňa - ekonomická publicistka Danuša Dragulová-Faktorová - píše každodenne. Alebo t. . .

Mrzačí televízia filmy?

Zostrihané verzie známych filmov vo verejnoprávnej i súkromných kanáloch vzbudzujú nevôľu divákov. Cenzori sa síce oháňajú mravnosťou, zásahy sú však často motivované záujma. . .

Čaro Orientu pretrváva

Turecké filmy, maghribské a izraelské knihy, univerzitné prednášky o krajinách Levanty, predmety z dôb osmanskej kultúry, snenie o háremoch a exotické zmyselnosti... Neokolon. . .

Meniny

dnes Jaroslav
v piatok Jarmila
dnes Jaroslav
v piatok Vlastislav. . .

Účtovanie združenia podnikateľov

Otázky faxujte na číslo: 07/6381 0413, píšte na adresu redakcie, mailujte do schránky: názory@hd-dennik.skSom podnikateľ - fyzická osoba. Účtujem v sústave jednodu. . .

Slovensko 1

05.05 Dobré ráno

07.00 Rádiožurnál

08.30 Pozvete nás ďalej? Rodinný magazín
09.30 Folklór trochu inak
10.15 Hudobný profil

10.30 To sa iným nest. . .

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3. Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 25. 4. 2000: Bratislava 99,51, Sliač 97,37, Košice 98,38,. . .

počasie

Počasie, prevládajúce na našom území, má zväčša priaznivý a povzbudzujúci vplyv na meteosenzitívnych ľudí. Pozitívne sú účinky na telesnú a duševnú výkonnosť a schopnosť sústredenia sa. Spánok je pokojný a osviežujúci. Osoby so srdcovo-cievnymi ochoreniami však nemajú preceňovať svoje sily - majú sa vyhýbať nezvyčajnej námahe a stresom. Je tendencia k vyššej pulzovej frekvencii. Vegetatívne labilní ľudia, citliví na počasie, môžu reagovať sklonom k migrénam a miernym pocitom závratu. Ojedinele v ranných hodinách možnosť zvýšenia niektorých dýchacích ťažkostí. n Zajtra predpokladáme pretrvávanie uvedených vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí, prípadne slabé zníženie výkonnosti a koncentrácie. (zč)

n Dnes bude jasno až polojasno, popoludní pri zväčšenej oblačnosti ojedinele prehánky, alebo búrky. Najvyššia denná teplota 22 až 26, v severných okresoch okolo 20 stupňov. Slabý premenlivý, na juhozápade cez deň juhovýchodný vietor 3 až 7 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m 10 stupňov. n V piatok a sobotu bude prevažne polojasno. Najnižšia nočná teplota 12 až 8, v dolinách miestami okolo 6, najvyššia denná 23 až 27, na severe okolo 21 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 5.40 a zapadne o 20.00 hod.

Amsterdam dážď17
Aténypolooblačno25
Belehradpolooblačno24
Berlínpolooblačno20
Bratislavapolooblačno24
Brusel dážď16
Budapešťpolooblačno24
Bukurešťpolooblačno17
Frankfurtpolooblačno20
Helsinkipolooblačno17
Istanbuloblačno22
Kodaňoblačno15
Kyjevoblačno21
Lisabonpolooblačno18
Londýnprehánky15
Madridoblačno20
Milánopolooblačno21
Moskvapolooblačno24
Oslodážď10
Paríždážď17
Prahapolooblačno20
Rímpolooblačno24
Sofiaoblačno16
Štokholmoblačno12
Varšavapolooblačno21
Viedeňpolooblačno23
Záhrebpolooblačno23
Ženevaoblačno20

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.