Hospodársky denník
USD45,193 Sk
EUR41,535 Sk
CHF26,412 Sk
CZK1,147 Sk
  Štvrtok  27.Apríla 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Okrem pravidelných denných a týždenných komentárov nájdete len v Hospodárskom denníku denne aktualizované údaje o vývoji:
  • svetových aj domácich akciových, dlhopisových, komoditných indexov a kontraktov,
  • aktuálne kurzové lístky peňažných prostriedkov v slovenských bankách,
  • aktuálne kurzové lístky Národnej banky Slovenska a Českej národnej banky,
  • úročenie termínovaných vkladov v slovenských bankách,
  • aktuálne forwardové kurzy slovenskej koruny,
  • najnovšie údaje z peňažného a devízového trhu SR,
  • aktuálne úrokové sadzby BRIBOR,
  • podrobné údaje o obchodovaní na BCPB a BCPP,
  • oznámenia Národnej banky Slovenska o podmienkach a výsledkoch aukcií štátnych dlhopisov,
  • mesačné sumáre obchodovania na BCPB.

USA plné paradoxov

Vysoký deficit zahraničného obchodu a služieb USA verzus silný dolár - tento paradox už dlhší čas zamestnáva pozornosť analytikov, ktorí veria, že priepasť medzi importom a expor. . .

Bezpečnosť informácií vo finančnom sektore

Aktuálne otázky ochrany dôverných a finančných informácii sú predmetom odborného programu a diskusií 3. ročníka medzinárodnej konferencie Bezpečnosť infor. . .

Oznámenie NBS

Ministerstvo financií Slovenskej republiky ruší aukcie štátnych dlhopisov, ktoré sa podľa harmonogramu emisií štátnych cenných papierov emitovaných MF SR v 2. štvrťroku 2000, mali usk. . .

MICROSOFT spôsobil ďalší prepad

V pondelok 17. apríla po piatkovej „masakre“ na trhu a počiatočnom krátkom prepade akcií hneď zrána asi o 100 bodov (NASDAQ) na trh vstúpili nové peniaze, a po veľm. . .

Masívne prírastky zásob oslabili ropu

Utorkovému obchodovaniu na New York Mercantile Exchange (NYMEX) dominovali správy o vývoji federálnych zásob čierneho zlata a ostatných derivátov, ktoré v súča. . .

Vyberanie ziskov stiahlo Tokio

Hlavný burzový ukazovateľ kapitálového trhu v Tokiu otvoril stredajšie obchodovanie poklesom, v ktorom pokračoval po väčšinu dňa. Dôvodom výrazných predpoludňajších s. . .

Nafta Gbely podporila SAX

So ziskom končil včerajšie obchodovanie slovenský akciový trh vďaka podpore účastín Nafty Gbely, ktorých cena po zobchodovaní 80 kusov stúpla o 6,7 % na konečných 320 Sk. . . .

Vyčkávacia taktika

Prelomová obchodná seansa tohto týždňa sa na dlhopisovom trhu nového kontinentu niesla v duchu oživenia. A hoci sa väčšina amerických investorov aj počas tohto dňa držala v úzadí. . .

Euro sa blíži k bodu mrazu

Počas nočného obchodovania v Amerike sa euro dostalo na nové historické minimum na úrovni 0,9165 USD/1 EUR, čo predstavuje znehodnotenie spoločnej meny o 22 % oproti amer. . .

počasie

Počasie, prevládajúce na našom území, má zväčša priaznivý a povzbudzujúci vplyv na meteosenzitívnych ľudí. Pozitívne sú účinky na telesnú a duševnú výkonnosť a schopnosť sústredenia sa. Spánok je pokojný a osviežujúci. Osoby so srdcovo-cievnymi ochoreniami však nemajú preceňovať svoje sily - majú sa vyhýbať nezvyčajnej námahe a stresom. Je tendencia k vyššej pulzovej frekvencii. Vegetatívne labilní ľudia, citliví na počasie, môžu reagovať sklonom k migrénam a miernym pocitom závratu. Ojedinele v ranných hodinách možnosť zvýšenia niektorých dýchacích ťažkostí. n Zajtra predpokladáme pretrvávanie uvedených vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí, prípadne slabé zníženie výkonnosti a koncentrácie. (zč)

n Dnes bude jasno až polojasno, popoludní pri zväčšenej oblačnosti ojedinele prehánky, alebo búrky. Najvyššia denná teplota 22 až 26, v severných okresoch okolo 20 stupňov. Slabý premenlivý, na juhozápade cez deň juhovýchodný vietor 3 až 7 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m 10 stupňov. n V piatok a sobotu bude prevažne polojasno. Najnižšia nočná teplota 12 až 8, v dolinách miestami okolo 6, najvyššia denná 23 až 27, na severe okolo 21 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 5.40 a zapadne o 20.00 hod.

Amsterdam dážď17
Aténypolooblačno25
Belehradpolooblačno24
Berlínpolooblačno20
Bratislavapolooblačno24
Brusel dážď16
Budapešťpolooblačno24
Bukurešťpolooblačno17
Frankfurtpolooblačno20
Helsinkipolooblačno17
Istanbuloblačno22
Kodaňoblačno15
Kyjevoblačno21
Lisabonpolooblačno18
Londýnprehánky15
Madridoblačno20
Milánopolooblačno21
Moskvapolooblačno24
Oslodážď10
Paríždážď17
Prahapolooblačno20
Rímpolooblačno24
Sofiaoblačno16
Štokholmoblačno12
Varšavapolooblačno21
Viedeňpolooblačno23
Záhrebpolooblačno23
Ženevaoblačno20

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.