CZK1,147 Sk
  Štvrtok  27.Apríla 2000

Šance sú vyrovnané

Naše tenistky vo Fed cupe začínajú s Rakúskom
Dnes sú na programe prvé zápasy všetkých semifinálových skupín Pohára Federácie. Naše tenistky hrajú v B-skupine v bratislavskej Incheby. Po prvý raz sa slovenské tenistky o postup do I. svetovej skupiny pokúšali v roku 1994. Vtedy sme sa kvalifikovali sa do hlavného turnaja, kde sme v osemfinále prehrali s Nemeckom 1:2. O rok neskôr sme podľahli v I. kole II. svetovej skupine Austrálii 2:3 a bojojovali o udržanie s Paraguajom (5:0). V roku 1996 sme boj o postup do svetovej skupiny prehrali s Holandskom 2:3, ďalší rok sme znova bojovali o udržanie sa v II. svetovej skupine (S Kanadou 5:0). O rok sme v I. kole vyhrali v Buenos Aires nad Argentínou 4:1 a rovnakým pomerom aj boj o postup do I. svetovej skupiny. Vlani sme v I. svetovej skupine v I. kole vyhrali nad Švajčiarskom 5:0, v II. kole sme podľahli Rusku tesne 2:3. Tento rok, ak chceme hrať finále Fed Cupu (hrá sa v USA), musíme vyhrať skupinu. Priamu účasť v semifinále aj pre budúci rok zabezpečí umiestnenie do 3. miesta, čo je naším hlavným cieľom. Keďže za Švajčiarsko nenastúpi ich najlepšia hráčka M. Hingisová, šance pre všetky tímy sú vyrovnané. Podľa aktuálneho rebríčka najvyššie sa držia Rakúšanky a sú pasované za mierneho favorita. V našom tíme vládne dobrá nálada, hráčky sú zdravé, aj keď Habšudová mala menšie problémy s achilloukou, no už je to v poriadku. (ger)