Hospodársky denník
USD45,094 Sk
EUR41,543 Sk
CHF26,394 Sk
CZK1,146 Sk
  Piatok  28.Apríla 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Podporia vstup Slovenska do OECD, ale...

o dátume prijatia rozhodnú členské krajiny organizácie
Spojené štáty sú naklonené myšlienke, aby sa Slovensko stalo členom Organizácie pre hospodársku spo. . .

Školy v trhovej ekonomike

Je ilúziou si myslieť, že keď štát pridá, nebudú starosti
Výhody súkromného podnikania a využívanie trhových síl - efektívnosť, produktivita, konkurencieschopnosť - vedú. . .

Keď netečie, aspoň kvapká...

Prvé možnosti dostať sa k streche nad hlavou
Za uplynulých desať rokov premien na Slovensku ani jedna vláda nevymyslela nič svetoborného na podporu bytovej výstavby. . . .

"Objavený" sviatok?

Eleonóra Bujačková
Skúste si zahrať takú jednoduchú hru. Bez veľkého premýšľania povedzte, čo si predstavujte pod dátumom 1. máj. Tí zdatnejší v histórii si pripomenú napríkl. . .

Chcú aj stánky

Slovenská pošta má záujem o majetok PNS, ktorý bude predmetom druhého kola verejnej súťaže. Podľa jej generálneho riaditeľa J. Dobrotku ich cieľom je založiť samostatnú spoločnosť, ma. . .

Mierny útlm

Ekonomika USA v prvom kvartáli mierne spomalila tempo rastu, hoci sa v dôsledku spotrebiteľských výdavkov a podnikateľských investícií stále drží nad dlhodobým priemerom. Nárast HDP je 5. . .

Podpora EUR

Európska centrálna banka včera zvýšila kľúčové úrokové sadzby o 25 bázických bodov, čo podľa očakávania predstavuje úsilie o podporu pre slabé euro. Hlavná refinančná sadzba tak dosiahla. . .

Smer úspechy

Volkswagen Slovakia Bratislava znásobil za obdobie rokov 1995 až 1999 všetky rozhodujúce ukazovatele: investície 9,4-krát, výrobu vozidiel o 642 %, prevodoviek o 195 %, zamestnanosť o . . .

Úspešné roky

Slovnaft Bratislava zvýšil v rokoch 1995 až 1999 výrobu indexom 135 percent, súčasne investovali viac ako 24 mld. Sk, pričom v roku 2000 úspešne ukončili rozsiahlu technologickú modern. . .

Pomalé osivá

V rámci jarných osevných prác agropodnikatelia naplnili obilný plán na 52 %, jarnú pšenicu ani na 50 %, jačmeň i ovos asi rovnako. Kukurica je zatiaľ splnená len na 13 %, dovedna sa t. . .

Viac za menej práce

Financovanie zdravotníctva
V ankete Hospodárskeho denníka o financovaní zdravotníctva slovo má dnes riaditeľ NsP sv. Cyrila a Metoda, Petržalka v Bratislave Doc. MUDr. Ján . . .

počasie

Na celom území očakávame príjemné teplotno-vlhkostné podmienky. Pozitívne sú účinky na toleranciu telesnej a duševnej námahy, zvýšenie tonusu vedie k vyšším výkonom a lepším reakciám. Pacienti so srdcovo-cievnymi ochoreniami nemajú preceňovať svoje sily, majú sa šetriť a vyhýbať väčšej námahe a stresovým situáciám. Je skon k vyššej pulzovej frekvencii. Vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi, citliví na počasie môžu reagovať bolesťami hlavy, zväčša migrenózneho pôvodu a pocitom závratu. Výraznejšie môžu ustúpiť reumatické ťažkosti. Spánok počas oddychových fáz je hlboký a pokojný - napomáha lepšiu regeneráciu síl organizmu. Miestami v nižších polohách v ranných hodinách možnosť zvýšenej záťaže dýchacieho systému. n Zajtra pretrvávanie uvedených priaznivých vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí.(zč)

n Dnes bude jasno až polojasno, na severe a východe časom oblačno. Popoludní sa ojedinele vyskytnú prehánky alebo búrky. Najvyššia denná teplota 22 až 26 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 12 stupňov. Juhovýchodný vietor 1 až 4, cez deň na juhozápade okolo 7 m/s. n V sobotu a nedeľu bude jasno a polojasno. Zrána ojedinele hmla. Na severe a východe pri časom zväčšenej oblačnosti ojedinelé prehánky alebo búrky. Najnižšia nočná teplota 12 až 8, v dolinách miestami okolo 6 stupňov. Najvyššia denná teplota 23 až 27, na severe okolo 21 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 5.38 a zapadne o 20.01 h.

Amsterdam oblačno18
Atényslnečno22
Belehradslnečno23
Berlínpolooblačno21
Bratislavaslnečno25
Brusel oblačno18
Budapešťslnečno25
Bukurešťslnečno19
Frankfurtoblačno24
Helsinkizamračené15
Istanbuljasno19
Kodaňoblačno14
Kyjevslnečno21
Lisabonslnečno16
Londýndážď12
Madridslnečno18
Milánooblačno24
Moskvajasno23
Oslozamračené10
Paríždážď13
Prahaslnečno21
Rímprehánky20
Sofiaslnečno16
Štokholmoblačno18
Varšavajasno23
Viedeňslnečno25
Záhrebslnečno23
Ženevadážď17

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.