Hospodársky denník
USD45,094 Sk
EUR41,543 Sk
CHF26,394 Sk
CZK1,146 Sk
  Piatok  28.Apríla 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Prehľad už po druhý raz


Je možný aj ako výstup z počítača
Pripomíname všetkým zamestnávateľom, že do 30. apríla (prípadne 2. mája, keďže tento deň pripadá na nedeľu a 1. mája je štátny sviatok) sú povinní už po druhý raz odovzdávať na svoj miestne príslušný daňový úrad Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň a o dani vyberanej osobitnou sadzbou z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti a funkčných požitkov za prvý štvrťrok 2000. Podľa poučenia na jeho vyplnenie má tabuľka slúžiť na rozčlenenie sumy zrazenej a odvedenej zamestnávateľom na preddavkoch a dani za príslušné kalendárne mesiace prvého štvrťroka 2000. Uvádzajú sa v ňom okrem zrazených preddavkov na daň a dane, aj zrazené nedoplatky a vrátené preplatky na dani, ktoré vyplývajú z ročného zúčtovania za rok 1999 a opravy za predchádzajúce roky. Oproti odvodovej povinnosti sa uvedie dátum skutočného odvodu s príslušnými sumami. V zmysle poučenia na vyplnenie tabuľky je možné, aby zamestnávateľ tento prehľad vyhotovil aj ako výstup z počítača za podmienok, že bude zhodný so vzorom tlačiva, ktoré vydalo Ministerstvo financií SR, a ktoré sú na daňových úradoch k dispozícii. V tlačive je potrebné modifikovať jednotlivé texty, ktoré sa ešte odvolávajú na už neplatný zákon č. 286/1992 Zb. o daniach z príjmov. Príslušné ustanovenia, na ktoré sú odvolávky, je potrebné chápať v zmysle zákona č. 366/1999 Z. z. o daniach z príjmov, ktorý nadobudol účinnosť dňom 1. 1. 2000. Dagmar Piršelová

počasie

Na celom území očakávame príjemné teplotno-vlhkostné podmienky. Pozitívne sú účinky na toleranciu telesnej a duševnej námahy, zvýšenie tonusu vedie k vyšším výkonom a lepším reakciám. Pacienti so srdcovo-cievnymi ochoreniami nemajú preceňovať svoje sily, majú sa šetriť a vyhýbať väčšej námahe a stresovým situáciám. Je skon k vyššej pulzovej frekvencii. Vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi, citliví na počasie môžu reagovať bolesťami hlavy, zväčša migrenózneho pôvodu a pocitom závratu. Výraznejšie môžu ustúpiť reumatické ťažkosti. Spánok počas oddychových fáz je hlboký a pokojný - napomáha lepšiu regeneráciu síl organizmu. Miestami v nižších polohách v ranných hodinách možnosť zvýšenej záťaže dýchacieho systému. n Zajtra pretrvávanie uvedených priaznivých vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí.(zč)

n Dnes bude jasno až polojasno, na severe a východe časom oblačno. Popoludní sa ojedinele vyskytnú prehánky alebo búrky. Najvyššia denná teplota 22 až 26 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 12 stupňov. Juhovýchodný vietor 1 až 4, cez deň na juhozápade okolo 7 m/s. n V sobotu a nedeľu bude jasno a polojasno. Zrána ojedinele hmla. Na severe a východe pri časom zväčšenej oblačnosti ojedinelé prehánky alebo búrky. Najnižšia nočná teplota 12 až 8, v dolinách miestami okolo 6 stupňov. Najvyššia denná teplota 23 až 27, na severe okolo 21 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 5.38 a zapadne o 20.01 h.

Amsterdam oblačno18
Atényslnečno22
Belehradslnečno23
Berlínpolooblačno21
Bratislavaslnečno25
Brusel oblačno18
Budapešťslnečno25
Bukurešťslnečno19
Frankfurtoblačno24
Helsinkizamračené15
Istanbuljasno19
Kodaňoblačno14
Kyjevslnečno21
Lisabonslnečno16
Londýndážď12
Madridslnečno18
Milánooblačno24
Moskvajasno23
Oslozamračené10
Paríždážď13
Prahaslnečno21
Rímprehánky20
Sofiaslnečno16
Štokholmoblačno18
Varšavajasno23
Viedeňslnečno25
Záhrebslnečno23
Ženevadážď17

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.