Hospodársky denník
USD45,094 Sk
EUR41,543 Sk
CHF26,394 Sk
CZK1,146 Sk
  Piatok  28.Apríla 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

R+V Poisťovňa, a. s., motoristom...


R+V Poisťovňa, a. s., je univerzálna poisťovňa, poskytujúca komplexné poisťovacie služby podnikom, samostatne zárobkovo činným osobám a fyzickým osobám. Materskou spoločnosťou R+V Poisťovne, a. s., je Raiffeisen und Volksbank Versicherung AG, Wiesbaden, pôsobiaca v mnohých krajinách sveta prostredníctvom kapitálových podielov a zastúpení, ktorá je najväčšou nemeckou poisťovňou bánk so 78-ročnou tradíciou. Informácie o havarijnom poistení motorových vozidiel nám v rozhovore poskytol vedúci odboru poistenia motorových vozidiel JUDr. Milan Kuna: § Aký rozsah pokrýva havarijné poistenie motorových vozidiel v R+V Poisťovni? - Havarijné poistenie motorových vozidiel poskytuje poistnú ochranu pre riziká havárie motorového vozidla, jeho častí a príslušenstva, ako aj krádeže motorového vozidla a lúpeže jeho častí a príslušenstva. V rámci tohto poistenia je možné pripoistenie ďalšieho príslušenstva a nadštandardnej výbavy vozidla. V každom z týchto poistení je tiež zahrnuté poistenie proti živelným udalostiam, ktoré platí na území celej Európy. § Ako odmeníte klientov, u ktorých nenastanú v priebehu poistenia škody? - Už po prvom roku bezškodového priebehu poistenia získa klient 10-percentný bonus (zľavu na poistnom), ktorý sa mu v každom nasledujúcom roku bez vlastných škôd alebo bez škôd s vlastným zavinením zvýši o 10 % až do výšky 50 %. V R+V Poisťovni akceptujeme bezškodový priebeh z inej poisťovne až do výšky 50 %. § V čom spočívajú výhody havarijného poistenia motorových vozidiel v R+V Poisťovni? - Medzi výhody uzavretia tohto poistenia u nás patrí systém zliav poskytovaných klientom, napr. zľava 10-percentná na poistnom v prípade poistenia iba pre územie SR, zníženie výšky poistného podľa zvýšenia spoluúčasti až 50 %. V prípade mechanického zabezpečovacieho zariadenia, alarmu alebo IRIS poskytujeme zľavu na poistnom 10 %, v prípade, že má vozidlo namontované niektoré z vyhľadávacích zariadení typu LO-JACK, resp. GPS, znižuje sa výška poistného o 15 %. Klientom je bez prirážky poskytnutá možnosť platenia oistného v splátkach (polročne, štvrťročne). K prvoradým výhodám patrí takisto rýchle poskytnutie predbežného krytia podľa odhadnutej výšky škody našimi odbornými spolupracovníkmi, pri bežných škodách malého rozsahu dochádza k poistnému plneniu do 48 hodín od prijatia faktúry, pri ostatných škodách je poistné plnenie realizované do 15 dní od skončenia šetrenia, priznávame primerané sadzby za práce servisov v mieste bydliska klienta. § Čo by ste ponúkli používateľom väčšieho počtu motorových vozidiel? - Súčasťou havarijného poistenia motorových vozidiel je aj súborové poistenie, ktoré poskytuje poistnú ochranu v rovnakom rozsahu ako pri individuálnom poistení. Klientom ponúkame možnosť zvýhodnených poistných sadzieb už od počtu piatich vozidiel vozidlového parku fyzickej alebo právnickej osoby, osobitné sadzby majú u nás poľnohospodári a samostatne hospodáriaci § Má R+V Poisťovňa ešte niečo zaujímavé pre motoristov?
- Naša poisťovňa sa snaží poskytovať komplexné služby, preto ponúka svojim klientom poistenie právnej ochrany v doprave. Podstata tohto poistenia spočíva v tom, že klient bude R+V Poisťovňou chránený a zastupovaný pred súdom I. a II. stupňa v prípade, že z nepozornosti zaviní dopravnú nehodu, nedbanlivosťou poškodí majetok, zdravie alebo život inej osoby, dopustí sa priestupku v doprave, bude mu odňatý/zadržaný technický alebo vodičský preukaz, alebo sa dostane do právnych sporov v oblasti predaja, prenájmu alebo zapožičania motorového vozidla. § Na koho sa vzťahuje toto poistenie?
- Premetom poistnej ochrany je vlastník a oprávnený držiteľ alebo vodič motorového vozidla, vodič v pracovnom, resp. obdobnom pomere k poistníkovi, motorové vozidlá vo vlastníctve alebo prenájme poistenca, spolucestujúci, ako aj klient poistený ako chodec, cyklista alebo cestujúci vo verejnom alebo v súkromnom dopravnom prostriedku, čím chceme zabezpečiť čo najširšie poistné krytie našich klientov. Ponúkame ukážku možností havarijného poistenia pri niektorých vybratých značkách osobných motorových vozidiel: Typ (značka) vozidla Nová cena vozidla (Sk) POISTENIE PRE PRÍPAD Havárie so spoluúčasťou 5 %
min. 2000 Sk Havárie + krádeže so spoluúčasťou 5 %
min. 2000 Sk Krádeže + lúpeže so spoluúčasťou 5 %
min. 2000 Sk
Škoda Felicia LXi 276 100 7 1799 6913 727
Fiat Punto Cult 60,
5 dv. 349 900 12 24715 4314 724
Škoda Octavia
SLX 1,6 568 200 18 75120 9677 671
Renault Mégane Classic RXT, 1,9 dTi 688 000 26 83233 43710 526 VW Passat 1,8 T 922 300 41 50453 95519 092

počasie

Na celom území očakávame príjemné teplotno-vlhkostné podmienky. Pozitívne sú účinky na toleranciu telesnej a duševnej námahy, zvýšenie tonusu vedie k vyšším výkonom a lepším reakciám. Pacienti so srdcovo-cievnymi ochoreniami nemajú preceňovať svoje sily, majú sa šetriť a vyhýbať väčšej námahe a stresovým situáciám. Je skon k vyššej pulzovej frekvencii. Vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi, citliví na počasie môžu reagovať bolesťami hlavy, zväčša migrenózneho pôvodu a pocitom závratu. Výraznejšie môžu ustúpiť reumatické ťažkosti. Spánok počas oddychových fáz je hlboký a pokojný - napomáha lepšiu regeneráciu síl organizmu. Miestami v nižších polohách v ranných hodinách možnosť zvýšenej záťaže dýchacieho systému. n Zajtra pretrvávanie uvedených priaznivých vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí.(zč)

n Dnes bude jasno až polojasno, na severe a východe časom oblačno. Popoludní sa ojedinele vyskytnú prehánky alebo búrky. Najvyššia denná teplota 22 až 26 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 12 stupňov. Juhovýchodný vietor 1 až 4, cez deň na juhozápade okolo 7 m/s. n V sobotu a nedeľu bude jasno a polojasno. Zrána ojedinele hmla. Na severe a východe pri časom zväčšenej oblačnosti ojedinelé prehánky alebo búrky. Najnižšia nočná teplota 12 až 8, v dolinách miestami okolo 6 stupňov. Najvyššia denná teplota 23 až 27, na severe okolo 21 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 5.38 a zapadne o 20.01 h.

Amsterdam oblačno18
Atényslnečno22
Belehradslnečno23
Berlínpolooblačno21
Bratislavaslnečno25
Brusel oblačno18
Budapešťslnečno25
Bukurešťslnečno19
Frankfurtoblačno24
Helsinkizamračené15
Istanbuljasno19
Kodaňoblačno14
Kyjevslnečno21
Lisabonslnečno16
Londýndážď12
Madridslnečno18
Milánooblačno24
Moskvajasno23
Oslozamračené10
Paríždážď13
Prahaslnečno21
Rímprehánky20
Sofiaslnečno16
Štokholmoblačno18
Varšavajasno23
Viedeňslnečno25
Záhrebslnečno23
Ženevadážď17

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.