Hospodársky denník
USD45,094 Sk
EUR41,543 Sk
CHF26,394 Sk
CZK1,146 Sk
  Piatok  28.Apríla 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Kruté návraty do života


Z predchádzajúcej edičnej politiky je dnes už jasné, že vydavateľstvo IKAR má v mnohých svojich počinoch mimoriadne šťastnú ruku. Pred rokom siahlo po diele amerického spisovateľa, niekdajšieho novinára- súdničkára Thomasa Harrisa Mlčanie jahniat, a tak čitateľovi pripomenulo noblesné spracovanie večnej témy siahajúcej do prostredia zločinu. Kde sa Mlčanie jahniat končí, tam sa začína nový Harrisov román Hannibal (preklad Martin Slobodník). Čitateľ musí preklenúť vo svojej fantázii sedem rokov a spomenúť si, čo sa odohralo dovtedy, kým sa podarilo ujsť z väzenia niekdajšiemu psychiatrovi, doktorovi Hannibalovi Lectorovi, ktorého vyšetrovala osobitná agentka FBI Clarice Starlingová. Práve on jej pomohol vyriešiť mimoriadne ťažký prípad za vysokú cenu - odhalila mu svoje vnútro, tajné zákutia svojej mysle. Medzitým, čo agentka ďalej verne slúžila vlasti a svojmu zamestnávateľovi aj s pomocou priateľov, Lecter sa usadil vo Florencii, žije prepychovým životom a venuje sa svojim záľubám - hudbe a štúdiu Danteho. Na Starlingovú však nezabudol, sleduje jej kariéru a čaká na vhodnú príležitosť, aby ju získal. Iskra sa rozhorí, keď štáb agentov má zatknúť Eveldu Drumgovú, priekupníčku s drogami, s ktorou sa už raz agentka stretla zoči-voči. Pri zákroku Starlingová zastrelí niekoľko jej spolupracovníkov a tlač a televízia vyrobia aféru... Kariéra schopnej agentky sa končí. A vtedy sa ozve doktor Lecter. Osudy dobre známych postáv z predchádzajúceho románu sa začnú krížiť. Sledovať labyrint ich životov je lákavé a odmenené bohatými prežitkami. (rhk)

počasie

Na celom území očakávame príjemné teplotno-vlhkostné podmienky. Pozitívne sú účinky na toleranciu telesnej a duševnej námahy, zvýšenie tonusu vedie k vyšším výkonom a lepším reakciám. Pacienti so srdcovo-cievnymi ochoreniami nemajú preceňovať svoje sily, majú sa šetriť a vyhýbať väčšej námahe a stresovým situáciám. Je skon k vyššej pulzovej frekvencii. Vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi, citliví na počasie môžu reagovať bolesťami hlavy, zväčša migrenózneho pôvodu a pocitom závratu. Výraznejšie môžu ustúpiť reumatické ťažkosti. Spánok počas oddychových fáz je hlboký a pokojný - napomáha lepšiu regeneráciu síl organizmu. Miestami v nižších polohách v ranných hodinách možnosť zvýšenej záťaže dýchacieho systému. n Zajtra pretrvávanie uvedených priaznivých vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí.(zč)

n Dnes bude jasno až polojasno, na severe a východe časom oblačno. Popoludní sa ojedinele vyskytnú prehánky alebo búrky. Najvyššia denná teplota 22 až 26 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 12 stupňov. Juhovýchodný vietor 1 až 4, cez deň na juhozápade okolo 7 m/s. n V sobotu a nedeľu bude jasno a polojasno. Zrána ojedinele hmla. Na severe a východe pri časom zväčšenej oblačnosti ojedinelé prehánky alebo búrky. Najnižšia nočná teplota 12 až 8, v dolinách miestami okolo 6 stupňov. Najvyššia denná teplota 23 až 27, na severe okolo 21 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 5.38 a zapadne o 20.01 h.

Amsterdam oblačno18
Atényslnečno22
Belehradslnečno23
Berlínpolooblačno21
Bratislavaslnečno25
Brusel oblačno18
Budapešťslnečno25
Bukurešťslnečno19
Frankfurtoblačno24
Helsinkizamračené15
Istanbuljasno19
Kodaňoblačno14
Kyjevslnečno21
Lisabonslnečno16
Londýndážď12
Madridslnečno18
Milánooblačno24
Moskvajasno23
Oslozamračené10
Paríždážď13
Prahaslnečno21
Rímprehánky20
Sofiaslnečno16
Štokholmoblačno18
Varšavajasno23
Viedeňslnečno25
Záhrebslnečno23
Ženevadážď17

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.