Hospodársky denník
USD45,094 Sk
EUR41,543 Sk
CHF26,394 Sk
CZK1,146 Sk
  Piatok  28.Apríla 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Okrem pravidelných denných a týždenných komentárov nájdete len v Hospodárskom denníku denne aktualizované údaje o vývoji:
  • svetových aj domácich akciových, dlhopisových, komoditných indexov a kontraktov,
  • aktuálne kurzové lístky peňažných prostriedkov v slovenských bankách,
  • aktuálne kurzové lístky Národnej banky Slovenska a Českej národnej banky,
  • úročenie termínovaných vkladov v slovenských bankách,
  • aktuálne forwardové kurzy slovenskej koruny,
  • najnovšie údaje z peňažného a devízového trhu SR,
  • aktuálne úrokové sadzby BRIBOR,
  • podrobné údaje o obchodovaní na BCPB a BCPP,
  • oznámenia Národnej banky Slovenska o podmienkach a výsledkoch aukcií štátnych dlhopisov,
  • mesačné sumáre obchodovania na BCPB.

S optimizmom do budúcnosti

Ľudová banka (ĽB) je v súčasnosti jedným z mála bankových subjektov, ktoré si napriek zhoršujúcim sa makro- a mikroekonomickým podmienkam v Slovenskej republike udržiavaj. . .

Krátko so Slovenska

Emisia dlhopisov: Podľa rozhodnutia mimoriadneho valného zhromaždenia akciovej spoločnosti Nafta Gbely bude táto firma v najbližšom čase na Burze cenných papierov v Bratislave (. . .

Oznámenie NBS

Ministerstvo financií ruší aukcie štátnych pokladničných poukážok, ktoré sa podľa Harmonogramu emisií štátnych cenných papierov emitovaných MF SR v 2. štvrťroku 2000, mali uskutočniť . . .

Obmedzenie činnosti?

Ministri financií členských štátov Európskej únie pravdepodobne obmedzia možnosti Európskej centrálnej banky (ECB) zmobilizovať nové devízové rezervy, keď budú o tomto návrhu h. . .

Sedemmesačné minimum žltého kovu

Počas stredajšieho obchodovania sa cena čierneho zlata prudko prepadla. Na vine boli vyššie zásoby ropy, ako sa pôvodne predpokladalo, ale aj obavy, že členské kra. . .

Burzám kraľuje neistota

Štvrtkový vývoj na japonskom akciovom trhu bol podmienený vysokou volatilitou jednotlivých titulov, ktorá sa v konečnom dôsledku transformovala do oslabenia kľúčových indexo. . .

Pod vplyvom Ameriky

Obchodovanie na kapitálových trhoch krajín CEFTA sa odvíjalo pod vplyvom zverejnenia makroekonomických dát USA. A hoci najväčšia ekonomika sveta začína postupne vykazovať známky. . .

Rast príjmov oslabil bondy

Informácie o vývoji na americkom trhu práce a ukazovatele stavu amerického hospodárstva spôsobili vo štvrtok prepad cien vládnych dlhopisov. Údaje, ktoré prinieslo americ. . .

Euro opäť na životnom minime

Obchodovanie na svetových devízových trhoch bolo vo štvrtok veľmi hektické vďaka mítingu ECB a uverejneniu US ekonomických čísel. Ráno kurz EUR/USD začínal v pásme 0,92. . .

počasie

Na celom území očakávame príjemné teplotno-vlhkostné podmienky. Pozitívne sú účinky na toleranciu telesnej a duševnej námahy, zvýšenie tonusu vedie k vyšším výkonom a lepším reakciám. Pacienti so srdcovo-cievnymi ochoreniami nemajú preceňovať svoje sily, majú sa šetriť a vyhýbať väčšej námahe a stresovým situáciám. Je skon k vyššej pulzovej frekvencii. Vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi, citliví na počasie môžu reagovať bolesťami hlavy, zväčša migrenózneho pôvodu a pocitom závratu. Výraznejšie môžu ustúpiť reumatické ťažkosti. Spánok počas oddychových fáz je hlboký a pokojný - napomáha lepšiu regeneráciu síl organizmu. Miestami v nižších polohách v ranných hodinách možnosť zvýšenej záťaže dýchacieho systému. n Zajtra pretrvávanie uvedených priaznivých vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí.(zč)

n Dnes bude jasno až polojasno, na severe a východe časom oblačno. Popoludní sa ojedinele vyskytnú prehánky alebo búrky. Najvyššia denná teplota 22 až 26 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 12 stupňov. Juhovýchodný vietor 1 až 4, cez deň na juhozápade okolo 7 m/s. n V sobotu a nedeľu bude jasno a polojasno. Zrána ojedinele hmla. Na severe a východe pri časom zväčšenej oblačnosti ojedinelé prehánky alebo búrky. Najnižšia nočná teplota 12 až 8, v dolinách miestami okolo 6 stupňov. Najvyššia denná teplota 23 až 27, na severe okolo 21 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 5.38 a zapadne o 20.01 h.

Amsterdam oblačno18
Atényslnečno22
Belehradslnečno23
Berlínpolooblačno21
Bratislavaslnečno25
Brusel oblačno18
Budapešťslnečno25
Bukurešťslnečno19
Frankfurtoblačno24
Helsinkizamračené15
Istanbuljasno19
Kodaňoblačno14
Kyjevslnečno21
Lisabonslnečno16
Londýndážď12
Madridslnečno18
Milánooblačno24
Moskvajasno23
Oslozamračené10
Paríždážď13
Prahaslnečno21
Rímprehánky20
Sofiaslnečno16
Štokholmoblačno18
Varšavajasno23
Viedeňslnečno25
Záhrebslnečno23
Ženevadážď17

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.