Hospodársky denník
USD45,094 Sk
EUR41,543 Sk
CHF26,394 Sk
CZK1,146 Sk
  Piatok  28.Apríla 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Podporia vstup Slovenska do OECD, ale...

o dátume prijatia rozhodnú členské krajiny organizácie
Spojené štáty sú naklonené myšlienke, aby sa Slovensko stalo členom Organizácie pre hospodársku . . .

Prezidenti na Balatone

Posúdia skúsenosti uplynulého tisícročia
Budapešť (TASR) - Za účasti prezidenta SR Rudolfa Schustera a najvyšších predstaviteľov ďalších 11 krajín stredoeurópskeho regió. . .

Platia zmluvy aj pre Američanov?

Ostrá diskusia o jadrovom zbrojení, odzbrojení a kontrole zbrojenia, ktorá v šesťdesiatych, sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch rozbúrila emócie na celom svete . . .

Inaugurácia bez štátnikov

Čečeni tvrdia, že bojujú na celom území
Moskva (TASR) - Na májovú inauguráciu Vladimira Putina do funkcie ruského prezidenta nebudú pozvaní lídri iných krajín, pretož. . .

Disciplinované Rakúsko

Haider za postup proti zlému hospodáreniu EÚ
Viedeň (TASR) - Predseda vlády spolkovej krajiny Korutánsko Jörg Haider vyzýva rakúsku vládu kancelára Wolfganga Schüssela n. . .

udalosti

Aj Bielorusko
Moskva (TASR) - Bielorusko v stredu ratifikovalo Zmluvu o úplnom zákaze jadrových skúšok (CTBT), šesť dní po tom, ako túto zmluvu ratifikovalo Rusko. Bielorusko sa tak s. . .

Pomáha Kosovčanom?

Osama bin Ladín je údajne v Kosove
Belehrad (TASR) - Islamský miliardár saudskoarabského pôvodu Osama bin Ladín, na ktorého pre terorizmus vydali USA zatykač, sa momentálne . . .

Štvrťstoročie od Saigonu

Vietnam pripravený odpustiť, ale žiada pomoc
Hanoj (TASR) - Pri príležitosti blížiacich sa osláv 25. výročia pádu Saigonu včera vietnamská štátna televízia pustila sat. . .

Myslia už na voľby

Tri personálne alternatívy k Schröderovi
Hamburg (TASR) - Kresťanskodemokratická únia (CDU) a Kresťansko-sociálna únia (CSU) majú podľa názoru generálneho tajomníka CSU Thom. . .

Odsúdení na nestabilitu?

Nová vláda sa od predchádzajúcich veľmi nelíši
Rím (TASR) - Talianska 58. povojnová vláda, ktorá v stredu zložila prísahu, sa do veľkej miery podobá svojej predchodk. . .

počasie

Na celom území očakávame príjemné teplotno-vlhkostné podmienky. Pozitívne sú účinky na toleranciu telesnej a duševnej námahy, zvýšenie tonusu vedie k vyšším výkonom a lepším reakciám. Pacienti so srdcovo-cievnymi ochoreniami nemajú preceňovať svoje sily, majú sa šetriť a vyhýbať väčšej námahe a stresovým situáciám. Je skon k vyššej pulzovej frekvencii. Vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi, citliví na počasie môžu reagovať bolesťami hlavy, zväčša migrenózneho pôvodu a pocitom závratu. Výraznejšie môžu ustúpiť reumatické ťažkosti. Spánok počas oddychových fáz je hlboký a pokojný - napomáha lepšiu regeneráciu síl organizmu. Miestami v nižších polohách v ranných hodinách možnosť zvýšenej záťaže dýchacieho systému. n Zajtra pretrvávanie uvedených priaznivých vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí.(zč)

n Dnes bude jasno až polojasno, na severe a východe časom oblačno. Popoludní sa ojedinele vyskytnú prehánky alebo búrky. Najvyššia denná teplota 22 až 26 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 12 stupňov. Juhovýchodný vietor 1 až 4, cez deň na juhozápade okolo 7 m/s. n V sobotu a nedeľu bude jasno a polojasno. Zrána ojedinele hmla. Na severe a východe pri časom zväčšenej oblačnosti ojedinelé prehánky alebo búrky. Najnižšia nočná teplota 12 až 8, v dolinách miestami okolo 6 stupňov. Najvyššia denná teplota 23 až 27, na severe okolo 21 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 5.38 a zapadne o 20.01 h.

Amsterdam oblačno18
Atényslnečno22
Belehradslnečno23
Berlínpolooblačno21
Bratislavaslnečno25
Brusel oblačno18
Budapešťslnečno25
Bukurešťslnečno19
Frankfurtoblačno24
Helsinkizamračené15
Istanbuljasno19
Kodaňoblačno14
Kyjevslnečno21
Lisabonslnečno16
Londýndážď12
Madridslnečno18
Milánooblačno24
Moskvajasno23
Oslozamračené10
Paríždážď13
Prahaslnečno21
Rímprehánky20
Sofiaslnečno16
Štokholmoblačno18
Varšavajasno23
Viedeňslnečno25
Záhrebslnečno23
Ženevadážď17

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.