Hospodársky denník
USD43,587 Sk
EUR41,678 Sk
CHF26,184 Sk
CZK1,151 Sk
  Pondelok  3.Apríla 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Zmení konkurz družstva cenu bytu?

Konkrétny príklad z SBD Bratislava II navodzuje mnohé otázkyZačaté konkurzné konanie vedené proti dlžníkovi, Stavebnému bytovému družstvu . . .

„Dary" nenahradia poriadok

V čom sa minister zdravotníctva odlišuje od kazateľa...
Kedysi sa hovorilo, že holiči majú malý plat, pretože sa akosi automaticky počítalo s tým, že si zarobia na prepi. . .

Reforma nie je zvyšovanie cien...

Budeme mať o rok schodok štátneho rozpočtu 73 mld.?
V prípade neprijatia viacerých opatrení by sa v roku 2001 mohol schodok štátneho rozpočtu vyšplhať až na 73 . . .

Lobista nemusí byť zlý duch

Peter Kasalovský
V minulom týždni sa niektoré médiá venovali domácim lobistom. Inak povedané záujmovým skupinám, ktoré by mali vytvárať konkrétne osobnosti z hospodár. . .

Problém Talianov

Medziročná miera inflácie v Taliansku vzrástla za mesiac marec tohto roka o 2,5 %, čím sa dostala na úroveň trojročného maxima. Nemalú zásluhu na tomto nepriaznivom vývoji mal tohtor. . .

Vývoz z ČR

Vývoz Českej republiky do krajín CEFTA vzrástol za prvé dva mesiace roku 2000 v medziročnom porovnaní o 18,1 % a v hodnotovom vyjadrení predstavoval 24,7 mld. Kč. Vysoký nárast zaznamenal . . .

Neželaný rekord

Miera nezamestnanosti v Japonsku dosiahla vo februári tohto roka najvyššiu hodnotu od druhej svetovej vojny. Sezónne podmienená miera nezamestnanosti dosiahla 4,9 %, kým za prvý m. . .

Príprava predaja

Zmluvu o finančnom poradenstve pri predaji 36 % akcií spoločnosti Globtel v Bratislave so spoločnosťou Credit Swiss First Boston podpísali zástupcovia SPP, SE a rozvodných energe. . .

F-16 v Kuchyni

Prvých 12 stíhacích a bombardovacích lietadiel F-16 Falcon Armády USA priletelo na leteckú základňu Kuchyňa v Malackách. Od zajtra tam absolvujú výcvik ostrých bojových strelieb, kto. . .

Zvýšenie rezerv

Devízové rezervy SR predstavovali k 29. marcu 4,67 mld. USD, čím ich úroveň v porovnaní s predchádzajúcim týždňom vzrástla o 234 mil. USD. Na prorastovej dynamike v rezervných deví. . .

Investor do VSŽ

Ponuka US Steel je férová a realistická. Dohoda zaväzuje US Steel k stabilnej zamestnanosti a podpore ekonomického rozvoja, zdôraznil riaditeľ vonkajších vzťahov US Steel Thom. . .

Obozretný šéf MMF

Nebezpečenstvá liberalizácie

Novozvolený generálny riaditeľ MMF Horst Köhler varoval pred prílišnou liberalizáciou medzinárodných finančných trhov. V rozhovore pre nemecký . . .

Silný rast

Maďarská republika zaznamenala v minulom roku opäť silný ekonomický rast, ktorý by mal pokračovať aj v tomto roku. V roku 1999 vzrástol hrubý domáci produkt o 4,5 %, keď za posledný štvr. . .

Daňové príjmy

Čína vybrala za prvý štvrťrok tohto roka na daniach 28,2 mld. USD, kým v predchádzajúcom roku v porovnateľnom období odvedené dane boli nižšie o 6,6 mld. USD. Predstavitelia vlády pre. . .

Rekordná séria

Kanadská ekonomika vzrástla za prvý mesiac roku 2000 o neočakávaných 0,5 %, keď sa v decembri minulého roka rast hrubého domáceho produktu ustálil na 0,4 %. Nepretržitý pozitívny ras. . .

Výsledky terapie

Koncepčnosť je nevyhnutná
Po analýze vlaňajších výsledkov slovenskej ekonomiky Ivanom Miklošom, podpredsedom vlády SR, sa dnes k tomuto problému vraciame v rozhovore s Dr. Pavl. . .

počasie

Prevládajúce počasie môže spôsobiť slabo zvýšený výskyt bolestí hlavy, častejší výskyt mrzutosti, podráždenosti, únavy, nižšiu schopnosť rýchlych a pohotových reakcií, čo môže podmieniť zvýšenie rizika úrazov a nehôd, preto je potrebná zvýšená opatrnosť pri všetkých činnostiach, najmä v doprave. Častejšie sa môžu vyskytovať dýchacie ťažkosti.Zajtra pretrvávanie uvedených zdravotných ťažkosti podmienených počasím.(zč)

Dnes bude jasno až polojasno, cez deň miestami oblačno a neskôr ojedinele slabé zrážky. Zrána na niektorých miestach hmla. Najvyššia denná teplota 13 až 17 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m bude napoludnie okolo 4 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 2 až 5, cez deň na juhozápade zosilnie na 6 až 11 m/s. Na horách prevažne južný vietor okolo 15 m/s.V utorok a v stredu bude prevládať oblačné počasie a na viacerých miestach sa vyskytne dážď alebo prehánky, ojedinele aj búrky. Najnižšia nočná teplota 8 až 4, najvyššia denná teplota 12 až 16 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 6.25 a zapadne o 19.25 hod.

Amsterdamdážď14
Aténypolojasno23
Belehradzamračené16
Berlínoblačno14
Bratislavazamračené16
Bruseloblačno14
Budapešťzamračené15
Bukurešťdážď16
Frankfurtpolooblačno16
Helsinkidážď5
Istanbulpolooblačno20
Kodaňzamračené10
Kyjevoblačno12
Lisabonprehánky15
Londýndážď10
Madridoblačno10
Milánozamračené17
Moskvazamračené10
Oslozamračené10
Parížzamračené13
Prahaoblačno15
Rímoblačno20
Sofiaoblačno16
Štokholmoblačno10
Varšavapolooblačno12
Viedeňzamračené17
Záhrebzamračené15
Ženevaoblačno16

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.