Hospodársky denník
USD43,587 Sk
EUR41,678 Sk
CHF26,184 Sk
CZK1,151 Sk
  Pondelok  3.Apríla 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Lobista nemusí byť zlý duch

Peter Kasalovský
V minulom týždni sa niektoré médiá venovali domácim lobistom. Inak povedané záujmovým skupinám, ktoré by mali vytvárať konkrétne osobnosti z hospodárs. . .

„Dary" nenahradia poriadok

V čom sa minister zdravotníctva odlišuje od kazateľa...
Kedysi sa hovorilo, že holiči majú malý plat, pretože sa akosi automaticky počítalo s tým, že si zarobia na prepit. . .

F-16 v Kuchyni

Prvých 12 stíhacích a bombardovacích lietadiel F-16 Falcon Armády USA priletelo na leteckú základňu Kuchyňa v Malackách. Od zajtra tam absolvujú výcvik ostrých bojových strelieb, ktor. . .

Zvýšenie rezerv

Devízové rezervy SR predstavovali k 29. marcu 4,67 mld. USD, čím ich úroveň v porovnaní s predchádzajúcim týždňom vzrástla o 234 mil. USD. Na prorastovej dynamike v rezervných devízov. . .

Investor do VSŽ

Ponuka US Steel je férová a realistická. Dohoda zaväzuje US Steel k stabilnej zamestnanosti a podpore ekonomického rozvoja, zdôraznil riaditeľ vonkajších vzťahov US Steel Thomas . . .

Reforma nie je zvyšovanie cien...

Budeme mať o rok schodok štátneho rozpočtu 73 mld.?
V prípade neprijatia viacerých opatrení by sa v roku 2001 mohol schodok štátneho rozpočtu vyšplhať až na 73 m. . .

Zmení konkurz družstva cenu bytu?

Konkrétny príklad z SBD Bratislava II navodzuje mnohé otázkyZačaté konkurzné konanie vedené proti dlžníkovi, Stavebnému bytovému družstvu B. . .

Výsledky terapie

Koncepčnosť je nevyhnutná
Po analýze vlaňajších výsledkov slovenskej ekonomiky Ivanom Miklošom, podpredsedom vlády SR, sa dnes k tomuto problému vraciame v rozhovore s Dr. Pavlom . . .

Predá sa?

Posledných 39 pracovníkov pivovaru Starý prameň v Michalovciach opustilo v piatok na základe trojmesačnej výpovednej lehoty brány podniku. Dosiaľ sa po vyhlásení konkurzu v auguste min. . .

Zvýšia výrobu

So zvýšením výroby sklotkanín o 60 % oproti vlaňajšku uvažuje v tohtoročnom podnikateľskom zámere Sklotex, a. s., Revúca. Znamená to, že by chcela dosiahnuť výkony v hodnote 386 mi. . .

Súhlas orgánov

Dozorná rada Slovenského plynárenského priemyslu (SPP), š. p., prerokovala návrh na privatizáciu a transformáciu podniku. Podľa nej zmeny smerujú k uplatňovaniu smernice EÚ týk. . .

Podbrezová - záruka stability

Rudolf Schuster ocenil počínanie železiarov
Činnosť manažmentu Železiarní Podbrezová (ŽP), a. s., ktorý myslí aj na budúcnosť svojich takmer 3900 zamestnancov, vyzdv. . .

Spory o štrajkovom zozname

Tripartita odmietla návrhy v plynárenstve
Rada hospodárskej a sociálnej dohody SR, ktorá v piatok zasadala v Bratislave, odložila na neskoršie prerokovanie návrh nov. . .

Nevýhody pre domácich

Začína sa súťaž o dodávku 164 autobusov

Na verejnú súťaž na nákup 164 autobusov na obnovu vozidlového parku SAD zareagovalo už 8 subjektov, medzi nimi vraj Karosa a Vo. . .

Menej skládok

Z doterajších približne 400 legálnych skládok odpadu v SR zostane iba 140. V júli budú uzatvorené tie, ktoré doteraz fungovali podľa osobitných podmienok a ich prevádzkovatelia ne. . .

Na tokoch pokles

Situácia na vodných tokoch Východoslovenskej nížiny sa od včera začala stabilizovať. Hladina Bodrogu klesla pri Strede nad Bodrogom z výšky 916 centimetrov o dva centimetre, slabý . . .

Zlá zmluva?

S dobrou kolektívnou zmluvou musia byť spokojné obidve strany a nátlakom, ktorý robilo vedenie Železníc SR, dosiahol to, čo Kolektívna zmluva ŽSR na rok 2000 obsahuje. Prvýkrát to nie j. . .

Hala vo výstavbe

V spoločnosti INA Kysuce, a. s., Kysucké Nové Mesto sa končí 1. etapa projektu výstavby výrobnej haly s rozlohou 24 000 štvorcových metrov. Investície na jej vybudovanie dosiahn. . .

Po novom?

K viacerým zmenám v železničnej preprave má dôjsť od 28. mája tohto roka, keď nadobudne platnosť nový cestovný poriadok. Zohľadnia sa v ňom potreby regiónov, obcí a podnikov, ako aj t. . .

Slovenské aerolínie ožívajú

... z dôsledkov zlého rozhodnutia vlády
Slovenské aerolínie, a. s., plánujú v tomto roku prepraviť 115 000 cestujúcich, čo v porovnaní s rokom 1998 predstavuje 35-perc. . .

Aktuár a nútená správa

Z pripravovanej novely zákona o poisťovníctve
Aktuár a nútená správa sú dva úplne nové inštitúty novely zákona o poisťovníctve, ktorá nadobudne platnosť 1. apríla 2000. Zár. . .

Drôtovňa končí ozdravenie

Niektoré operácie preveruje finančná polícia
Spoločnosť Drôtovňa, a. s., Hlohovec ukončila napriek kladnému prevádzkovému hospodárskemu výsledku 23,4 mil. Sk rok 1999 so. . .

O lode je stále záujem

Komentuje Ivan Klačanský
O tom, že Slovenské lodenice v Komárne úspešne hospodárili a exportovali až do zbombardovania mostov na Dunaji, nepochybuje nikto. Generálny riadi. . .

Akú úlohu má DMD Holding?

Situácia v ZŤS TEES je neistá napriek záujmu o traktory
Neistá ekonomická situácia naďalej pretrvá v ZTS TEES Lesné traktory, a.s. v Trstenej. Zástupcovia odborárov pre. . .

Ohrozená práca pre1900 ľudí

V Trenčíne pred DMD Holding na dnes pripravený veľký štrajk Asi tri stovky zamestnancov a odborárov z Podpolianskych strojární (PPS), a. s., Detva Holding sa zúčastnia p. . .

To sú paradoxy!

Komentuje Ivan Sedlár
Pred časom sa švédska štátna telekomunikačná firma Telia chcela zlúčiť s podobnou nórskou štátnou firmou Telenor. A zlúčený, v podstate štátny švédsko-nórsky. . .

Populizmus odborárov

Komentuje Zdena Rabayová
Jedným z hlavných bodov programu rokovania tripartity, ktoré sa uskutočnilo minulý týždeň v piatok, bol návrh nového Zákonníka práce. Keďže opäť ned. . .

Večne živá abstrakcia

Keď sa dnes pristavíme pri abstraktnom obraze, nezdá sa nám nezvyčajná absencia figurálnych, konkrétnych predmetov, málokto si položí otázku prečo a kedy sa v umení začali strá. . .

Cenná publikácia

Občianske združenie Kruh súčasného umenia Profil predstavilo ojedinelú publikáciu - Slovník svetového a slovenského výtvarného umenia druhej polovice 20. storočia (Od abstraktného . . .

Výnimočné zbierky

O takmer piatich storočiach erárneho i súkromného podnikania v baníctve, hutníctve, železiarstve, mincovníctve, lesnom hospodárstve, v príbuzných odboroch a v školstve vypoved. . .

drobničky

l Nedávno skončený Lipský knižný veľtrh prilákal 60 000 priaznivcov literatúry, čo je doterajší rekord.l V blízkosti symbolického srdca Číny - pekinského Námestia nebeského pokoja (Tchien-. . .

Investujte do známok

Príležitostná poštová známka Ján Hollý je v poradí treťou známku z emisného radu osobností s nominálnou hodnotou 5,50 Sk. Básnik, prekladateľ, katolícky kňaz Ján Hollý, narode. . .

Vybrali sme pre vás

Režisér Miloslav Luther siahol v roku 1992 po predtým zakázanej hre poľského dramatika a prozaika Slawomira Mrožka Veľvyslanec, aby ju pod titulom Posledný coctail priblížil slov. . .

Meniny

dnes Richard
v utorok Izidor
dnes Richard
utorok Ivana. . .

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3 a vykurovacia krivka č. 1.Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 30. 3. 2000: Bratislava 99,13, Sliač . . .

Zo Zbierky zákonov SR

Tak ako každý pondelok, tak i dnes, pokračujeme v pravidelnom uverejňovaní prehľadu právnych noriem, ktoré boli vyhlásené v Zbierke zákonov Slovenskej republiky. Zákon č. 95/20. . .

Podnikatelia, pozor!

Termínovník povinností na tento týždeň
Do výplatného termínu úhrada poistného (zdravotného, nemocenského a dôchodkového) a príspevkov na poistenie v nezamestnanosti zrazeného. . .

Slovensko 1

00.05-05.00 Nočná pyramída
05.05 Dobré ráno

08.30 Jana Janíková: Kolaudácia. Hra.

9.30 Pop brífing. Týždenník o slovenskej populárnej hudbe 10.00 Minižurnál . . .

počasie

Prevládajúce počasie môže spôsobiť slabo zvýšený výskyt bolestí hlavy, častejší výskyt mrzutosti, podráždenosti, únavy, nižšiu schopnosť rýchlych a pohotových reakcií, čo môže podmieniť zvýšenie rizika úrazov a nehôd, preto je potrebná zvýšená opatrnosť pri všetkých činnostiach, najmä v doprave. Častejšie sa môžu vyskytovať dýchacie ťažkosti.Zajtra pretrvávanie uvedených zdravotných ťažkosti podmienených počasím.(zč)

Dnes bude jasno až polojasno, cez deň miestami oblačno a neskôr ojedinele slabé zrážky. Zrána na niektorých miestach hmla. Najvyššia denná teplota 13 až 17 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m bude napoludnie okolo 4 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 2 až 5, cez deň na juhozápade zosilnie na 6 až 11 m/s. Na horách prevažne južný vietor okolo 15 m/s.V utorok a v stredu bude prevládať oblačné počasie a na viacerých miestach sa vyskytne dážď alebo prehánky, ojedinele aj búrky. Najnižšia nočná teplota 8 až 4, najvyššia denná teplota 12 až 16 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 6.25 a zapadne o 19.25 hod.

Amsterdamdážď14
Aténypolojasno23
Belehradzamračené16
Berlínoblačno14
Bratislavazamračené16
Bruseloblačno14
Budapešťzamračené15
Bukurešťdážď16
Frankfurtpolooblačno16
Helsinkidážď5
Istanbulpolooblačno20
Kodaňzamračené10
Kyjevoblačno12
Lisabonprehánky15
Londýndážď10
Madridoblačno10
Milánozamračené17
Moskvazamračené10
Oslozamračené10
Parížzamračené13
Prahaoblačno15
Rímoblačno20
Sofiaoblačno16
Štokholmoblačno10
Varšavapolooblačno12
Viedeňzamračené17
Záhrebzamračené15
Ženevaoblačno16

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.