Hospodársky denník
USD43,587 Sk
EUR41,678 Sk
CHF26,184 Sk
CZK1,151 Sk
  Pondelok  3.Apríla 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Okrem pravidelných denných a týždenných komentárov nájdete len v Hospodárskom denníku denne aktualizované údaje o vývoji:
  • svetových aj domácich akciových, dlhopisových, komoditných indexov a kontraktov,
  • aktuálne kurzové lístky peňažných prostriedkov v slovenských bankách,
  • aktuálne kurzové lístky Národnej banky Slovenska a Českej národnej banky,
  • úročenie termínovaných vkladov v slovenských bankách,
  • aktuálne forwardové kurzy slovenskej koruny,
  • najnovšie údaje z peňažného a devízového trhu SR,
  • aktuálne úrokové sadzby BRIBOR,
  • podrobné údaje o obchodovaní na BCPB a BCPP,
  • oznámenia Národnej banky Slovenska o podmienkach a výsledkoch aukcií štátnych dlhopisov,
  • mesačné sumáre obchodovania na BCPB.

Problém Talianov

Medziročná miera inflácie v Taliansku vzrástla za mesiac marec tohto roka o 2,5 %, čím sa dostala na úroveň trojročného maxima. Nemalú zásluhu na tomto nepriaznivom vývoji mal tohto. . .

Vývoz z ČR

Vývoz Českej republiky do krajín CEFTA vzrástol za prvé dva mesiace roku 2000 v medziročnom porovnaní o 18,1 % a v hodnotovom vyjadrení predstavoval 24,7 mld. Kč. Vysoký nárast zaznamenal. . .

Neželaný rekord

Miera nezamestnanosti v Japonsku dosiahla vo februári tohto roka najvyššiu hodnotu od druhej svetovej vojny. Sezónne podmienená miera nezamestnanosti dosiahla 4,9 %, kým za prvý . . .

Príprava predaja

Zmluvu o finančnom poradenstve pri predaji 36 % akcií spoločnosti Globtel v Bratislave so spoločnosťou Credit Swiss First Boston podpísali zástupcovia SPP, SE a rozvodných energ. . .

Silný rast

Maďarská republika zaznamenala v minulom roku opäť silný ekonomický rast, ktorý by mal pokračovať aj v tomto roku. V roku 1999 vzrástol hrubý domáci produkt o 4,5 %, keď za posledný štvrť. . .

Daňové príjmy

Čína vybrala za prvý štvrťrok tohto roka na daniach 28,2 mld. USD, kým v predchádzajúcom roku v porovnateľnom období odvedené dane boli nižšie o 6,6 mld. USD. Predstavitelia vlády preh. . .

Rekordná séria

Kanadská ekonomika vzrástla za prvý mesiac roku 2000 o neočakávaných 0,5 %, keď sa v decembri minulého roka rast hrubého domáceho produktu ustálil na 0,4 %. Nepretržitý pozitívny rast. . .

Bankový sektor v podstave

MF SR emituje päťročné dlhopisy
Prekvapujúce výsledky aukcie štátnych dlhopisov a nesplnenie povinných minimálnych rezerv bankového sektora (PMR) - to boli hlavné udalo. . .

Rast rendít sa nezastavil

Zasadnutie OPEC zastavilo inflačné obavy
Napriek tomu, že úvahy o ďalšom zvyšovaní úrokových sadzieb v eurozóne a v USA naďalej pretrvávajú, prezentujú sa dlhopisové t. . .

Investori nedôverujú eurozóne

Počiatok uplynulého týždňa sa niesol v znamení využitia príležitosti na realizáciu ziskov z prekvapivého posilnenia jednotnej európskej meny oproti doláru, ktorého im. . .

Zníženie odporúčania pre slovenské dlhopisy

Finančná spoločnosť ING Barings v piatok znížila svoje odporúčanie na nákup trojročných štátnych dlhopisov Slovenskej republiky z tzv. Strong Buy (. . .

MMF ocenil Poľsko

Medzinárodný menový fond v piatok minulého týždňa ocenil výkonnosť poľskej ekonomiky za posledné desaťročie, keď ako jedna z tranzitívnych ekonomík dosahuje veľmi pozitívne makro. . .

Dozorná rada nemeckého Volkswagenu schválila akvizíciu švédskeho výrobcu kamiónov Scania v hodnote 1,6 mld. USD. Na svojom mimoriadnom zasadaní poverila vedenie odkú. . .

Zrušenie priameho obchodu

Na základe žiadosti člena Burzy cenných papierov Bratislava a v zmysle § 2 ods. 2 Pravidiel obchodovania a Kompetenčného poriadku bol dňa 31. 3. 2000 zrušený priamy obcho. . .

Cena ropy a jej derivátov opäť stúpa

Minulotýždňové stredajšie rozhodnutie Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) zvýšiť dennú produkciu deviatich členských krajín o 1,45 mil. barelov spôsobi. . .

Technológie opäť v kurze

Počas piatkového obchodovania na Wall Streete sa podarilo účastinám technologických firiem vykryť časť predchádzajúcich prudkých strát, kým bluechipsové akcie končili sean. . .

BUX tesne nad 10 000

Na Bratislavskej burze cenných papierov sa v piatok opäť prejavila nízka likvidita, ktorou trpí náš kapitálový trh, keď sa v kurzotvorných transakciách nepreviedla ani jedna a. . .

Nepružná reakcia dlhopisov

Piatkové obchodovanie s americkými vládnymi dlhopismi prinieslo dodatočné zisky dlhodobým bondom, avšak v dôsledku spätného presunu investícií do technologických titulov. . .

Výrazné zisky japonskej meny

Japonský jen sa udržiaval na silných úrovniach oproti hlavným menám počas piatkového obchodovania v Tokiu. Piatok bol posledným dňom finančného roka v Japonsku. Takýto. . .

počasie

Prevládajúce počasie môže spôsobiť slabo zvýšený výskyt bolestí hlavy, častejší výskyt mrzutosti, podráždenosti, únavy, nižšiu schopnosť rýchlych a pohotových reakcií, čo môže podmieniť zvýšenie rizika úrazov a nehôd, preto je potrebná zvýšená opatrnosť pri všetkých činnostiach, najmä v doprave. Častejšie sa môžu vyskytovať dýchacie ťažkosti.Zajtra pretrvávanie uvedených zdravotných ťažkosti podmienených počasím.(zč)

Dnes bude jasno až polojasno, cez deň miestami oblačno a neskôr ojedinele slabé zrážky. Zrána na niektorých miestach hmla. Najvyššia denná teplota 13 až 17 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m bude napoludnie okolo 4 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 2 až 5, cez deň na juhozápade zosilnie na 6 až 11 m/s. Na horách prevažne južný vietor okolo 15 m/s.V utorok a v stredu bude prevládať oblačné počasie a na viacerých miestach sa vyskytne dážď alebo prehánky, ojedinele aj búrky. Najnižšia nočná teplota 8 až 4, najvyššia denná teplota 12 až 16 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 6.25 a zapadne o 19.25 hod.

Amsterdamdážď14
Aténypolojasno23
Belehradzamračené16
Berlínoblačno14
Bratislavazamračené16
Bruseloblačno14
Budapešťzamračené15
Bukurešťdážď16
Frankfurtpolooblačno16
Helsinkidážď5
Istanbulpolooblačno20
Kodaňzamračené10
Kyjevoblačno12
Lisabonprehánky15
Londýndážď10
Madridoblačno10
Milánozamračené17
Moskvazamračené10
Oslozamračené10
Parížzamračené13
Prahaoblačno15
Rímoblačno20
Sofiaoblačno16
Štokholmoblačno10
Varšavapolooblačno12
Viedeňzamračené17
Záhrebzamračené15
Ženevaoblačno16

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.