Hospodársky denník
USD43,587 Sk
EUR41,678 Sk
CHF26,184 Sk
CZK1,151 Sk
  Pondelok  3.Apríla 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Obozretný šéf MMF

Nebezpečenstvá liberalizácie

Novozvolený generálny riaditeľ MMF Horst Köhler varoval pred prílišnou liberalizáciou medzinárodných finančných trhov. V rozhovore pre nemecký. . .

Spor o kompetencie ČNB

Koruna zámerne oslabila, Tošovský stráži infláciu
Po tom, čo centrálna banka začala za miliardy korún skupovať cudziu menu, klesla jej hodnota voči doláru až o päťdesiat . . .

Radšej bez výnimiek

Komplikované životné prostredie a energetika
Pri našom poslednom stretnutí s veľvyslancom SR pri EÚ Jurajom Migašom v Bruseli začiatkom októbra minulého roka nebolo ešte jas. . .

Ekonomický boj o prezidenta

Ústavnou zmenou za istotu pôžičiek MMF
„Dlhý čas sa snažím chrániť politickú a ekonomickú stabilitu, ale dnes sa o ňu obávam,“ povedal vo štvrtok turecký premiér Bül. . .

Chudák malý princ

Brunejský princ Jefri Bolkiah sa musí vyrovnať s naozaj „tvrdým“ rozsudkom - podľa výroku brunejských sudcov už totiž nesmie mesačne minúť viac než 290 000 amerických dolárov. Je. . .

Hrozí Rusku nová diktatúra?

Vladimir Putin sa zatiaľ nevyjadruje ku korupčným aféram
Už týždeň je známe, že v Rusku sa na predčasných prezidentských voľbách naplnili očakávania a víťazom sa st. . .

slová dňa

„To najmenšie, čo môžu urobiť je jednoducho dodržať slovo.“John Kasich, republikán z Ohia, obhajujúc návrh stiahnuť amerických vojakov z Kosova, lebo si EÚ neplní svoje záväzky a neusk. . .

Tisíc obetí v Ugande

Prekonaný smutný rekord z roku 1978
Kanungu (TASR) - Oficiálna bilancia obetí ugandskej sekty Hnutie za obnovenie Desatora Božích prikázaní sa zvýšila na 1000. V hlavnom m. . .

Turecký výpad do Iraku

Vyše 5-tisíc vojakov útočí na Kurdov

Tunceli (TASR) - Oddiely tureckej armády v sile okolo 5000 - 7000 mužov prekročili v sobotu hraničnú líniu na severe Iraku v úsi. . .

Pozornosť najmä zbraniam

Prezident Angoly Santos na návšteve SR
Trenčín (TASR) - Angola je perspektívny partner Slovenskej republiky v obchodovaní nielen so špeciálnou technikou. Potvrdili to. . .

Komunikácia

Londýn (TASR) - Možné oblasti spolupráce krajín Višehradskej štvorky a Veľkej Británie v otázkach integrácie do EÚ boli v stredobode druhého dňa neformálneho stretnutia predstaviteľ. . .

Úmrtia vojakov KFOR

Väzenské tábory pre Srbov v Kosove
Novi Pazar (TASR) - Na území juhosrbskej provincie Kosovo existujú väzenské tábory, v ktorých kosovskí Albánci nelegálne zadržiavajú oby. . .

Zneužívanie žien a detí

Správa CIA o skrytom obchode s ľuďmi

New York (TASR) - Približne 50 000 žien a detí z Ázie, Latinskej Ameriky a východnej Európy prichádza ročne s falošnými dôvod. . .

Robinsonová predsa v Groznom

S príchodom jari ozbrojenci stupňujú aktivitu
Moskva (TASR) - Vysoká komisárska OSN pre ľudské práva Mary Robinsonová pricestovala včera do bojmi zničenej čečensk. . .

Sopka sa upokojuje

Seizmická aktivita sa včera oslabila
Date (TASR) - Približne 5000 osôb, ktoré museli japonské úrady evakuovať pre opakované výbuchy sopky Usu ležiacej na severojaponskom o. . .

počasie

Prevládajúce počasie môže spôsobiť slabo zvýšený výskyt bolestí hlavy, častejší výskyt mrzutosti, podráždenosti, únavy, nižšiu schopnosť rýchlych a pohotových reakcií, čo môže podmieniť zvýšenie rizika úrazov a nehôd, preto je potrebná zvýšená opatrnosť pri všetkých činnostiach, najmä v doprave. Častejšie sa môžu vyskytovať dýchacie ťažkosti.Zajtra pretrvávanie uvedených zdravotných ťažkosti podmienených počasím.(zč)

Dnes bude jasno až polojasno, cez deň miestami oblačno a neskôr ojedinele slabé zrážky. Zrána na niektorých miestach hmla. Najvyššia denná teplota 13 až 17 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m bude napoludnie okolo 4 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 2 až 5, cez deň na juhozápade zosilnie na 6 až 11 m/s. Na horách prevažne južný vietor okolo 15 m/s.V utorok a v stredu bude prevládať oblačné počasie a na viacerých miestach sa vyskytne dážď alebo prehánky, ojedinele aj búrky. Najnižšia nočná teplota 8 až 4, najvyššia denná teplota 12 až 16 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 6.25 a zapadne o 19.25 hod.

Amsterdamdážď14
Aténypolojasno23
Belehradzamračené16
Berlínoblačno14
Bratislavazamračené16
Bruseloblačno14
Budapešťzamračené15
Bukurešťdážď16
Frankfurtpolooblačno16
Helsinkidážď5
Istanbulpolooblačno20
Kodaňzamračené10
Kyjevoblačno12
Lisabonprehánky15
Londýndážď10
Madridoblačno10
Milánozamračené17
Moskvazamračené10
Oslozamračené10
Parížzamračené13
Prahaoblačno15
Rímoblačno20
Sofiaoblačno16
Štokholmoblačno10
Varšavapolooblačno12
Viedeňzamračené17
Záhrebzamračené15
Ženevaoblačno16

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.