Hospodársky denník
USD43,773 Sk
EUR41,678 Sk
CHF26,242 Sk
CZK1,15 Sk
  Utorok  4.Apríla 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

MOL a Slovnaft stredoeurópsky šampión

Slovenská rafinéria bližšie k investorom v USA a vo Veľkej Británii„Pri hľadaní strategického investora sme účastníkom tendra naznačili, aká je naša predstava. . . .

Demokracia verzus chudoba

Historický summit ako nádej pre rozvoj Afriky
„Chceme globálne partnerstvo s Afrikou. Európania by mali pomôcť, aby zabudnutý kontinent, poznačený vojnami a krízami, získ. . .

Čakanie na „príkazy zhora“?

V čase recesie by svedčala zvýšená aktivita
Hoci v tomto roku začali v slovenskej ekonomike pôsobiť viaceré opatrenia zamerané na ozdravenie podnikateľského prostred. . .

Účelové financovanie

Podmienky udelenia peňazí
Na konto výskumu a technického rozvoja pripadá 25 - 50 % hospodárskeho rastu. Postoj štátu k vede a vzdelávaniu je jedným z medzinárodne uznávanýc. . .

Pokles a rast

Hrubý domáci produkt Chorvátska v klesol v minulom roku počas pretrvávajúcej ekonomickej recesii o 0,3 % po raste o 2,7 % v predošlom roku. Sériu štyroch štvrťročných poklesov zastavil . . .

Pokles dodávok

Stredoslovenské energetické závody, š. p., dosiahli za uplynulý rok zisk po zdanení vo výške 1,677 mil. Sk, pričom rok 1998 skončila spoločnosť so stratou 246,6 mil. Sk. Za uplynulý . . .

Minca J. Kollára

V poradí už tretiu plaketu v podobe známky z edície Pamätné mince SR vydá v máji tohto roka Mincovňa, š. p., Kremnica. Ide o dvestokorunovú mincu s portrétom Jána Kollára. Razbu zlat. . .

Výrazný prebytok

Štátny rozpočet Českej republiky skončil za marec prebytkom 8,35 mld. Kč. Príjmy dosiahli 136,05 mld. Kč, kým výdavky 127,7 mld. Kč. Minuloročné marcové hospodárenie ČR skončilo s p. . .

Clintonove priority

Program skôr predvolebný
Sedem mesiacov chýba do amerických prezidentských volieb, čo je vhodný čas, aby prezident Clinton zaloboval u verejnosti za demokratického kandidáta Al. . .

Rastúci deficit

Maďarský bežný účet skončil vo februári s deficitom 160 mil. EUR, čo je ďalšie zhoršenie oproti predchádzajúcemu mesiacu, keď na účte zostal deficit 77 mil. EUR. Výsledok výrazne za. . .

So stratou

Hospodárenie SR za prvý štvrťrok tohto roka sa skončilo so schodkom 848 mil. Sk, keď celkové príjmy dosiahli výšku 51,1 mld. Sk a celkové výdavky 52 mld. Sk. V rovnakom období minulého r. . .

Nové trendy

Podpísaním zmluvy s poisťovacími spoločnosťami R+V Poisťovňa, a. s., a Nationale-Niederlanden poisťovňa, a. s., o sprostredkovaní predaja poistných produktov v oblasti životného a neži. . .

Pracovné cesty

Nové stravné zamestnancom
Od 1. apríla za každý kalendárny deň pracovnej cesty patrí zamestnancovi stravné v tomto dni vo výškea) 64 Sk, ak pracovná cesta trvá 5 až 12 hodín,
b. . .

Cez internet

Objem maloobchodného predaja cez internet v Európe vzrastie do roku 2005 zo súčasných 2,9 mld. EUR na 175 mld. EUR, čo predstavuje nárast takmer o 100 % ročne. V roku 2005 bude on-lin. . .

počasie

Mierne zvýšená intenzita dráždivosti počasia môže spôsobiť častejší výskyt migrén u citlivých ľudí s nízkym tlakom krvi. Následkom predĺženia reakčného času je vyššie riziko úrazov a nehôd, preto je potrebná opatrnosť pri všetkých činnostiach, najmä v doprave. Častejšie sa môžu vyskytovať astmatické záchvaty, preto sú vhodné preventívne opatrenia. Môže byť sklon k mrzutosti a podráždenosti. Predpokladáme, že uvedené ťažkosti budú zväčša len miernej intenzity. n Zajtra očakávame aj zvýšenie reumatických a tráviacich ťažkostí. Zväčšuje sa záťaž kardiovaskulárneho systému. (zč)

n Dnes bude polojasno až oblačno a miestami prehánky alebo búrky. Najvyššia denná teplota 16 až 21, na severe miestami okolo 14 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 7 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 3 až 6, na juhozápade zväčša okolo 8 m/s. n V stredu bude veľká oblačnosť a na viacerých miestach, najmä na strednom a východnom Slovensku sa vyskytne dážď alebo prehánky, miestami aj búrky. Najnižšia nočná teplota 10 až 6 stupňov. Najvyššia denná teplota 10 až 14, na juhozápade okolo 16 stupňov. Vo štvrtok spočiatku veľká oblačnosť a na viacerých miestach dážď. V priebehu dňa sa očakáva prechod k premenlivej, občas zmenšenej oblačnosti, miestami sa vyskytnú prehánky, od 1000 metrov snehové. Postupne ochladzovanie a veterno. Najnižšia nočná teplota 8 až 4 stupňov. Najvyššia denná teplota 7 až 12 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 6.23 a zapadne o 19.27 hod.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.