Hospodársky denník
USD43,618 Sk
EUR41,607 Sk
CHF26,319 Sk
CZK1,149 Sk
  Streda  5.Apríla 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Na slovenský trh sám, ale seriózne

KPN Royal Dutch Telecom ako horúci favorit pre ST má vlastnú stratégiuPred týždňom preletela médiami správa o výbere troch najserióznejších kandidátov na účasť pri . . .

Výrobu ničia najmä neplatiči

Na Slovensko zbytočne dovážame až 30 % potravín
Podnikateľské subjekty z odvetvia výroby potravín, nápojov a tabakových produktov skončili minuloročné hospodárenie pod. . .

Rastové ambície v Moskve

Nezröntgenovaný Putin stavil na konzervatívny liberalizmus
Zatiaľ sú to len vtipy, ale Kremeľ vraj možno bude onedlho niesť meno Sankt Putinsburg. Novopečený prezident Vla. . .

Parlament schválil...

Druhá strana „darov“ lekárom
Žiadosť Asociácie súkromných lekárov, aby im pacienti dávali minimálne stokorunové „sponzorské príspevky alebo dary“ vyvolala veľa diskusií. Ni. . .

Strach, neznalosť či opatrnosť

... viedli daňové úrady k porušeniu zákona pri podaní priznaní? Pracovníci daňových úradov pri prijímaní daňových priznaní porušili zákon o správe daní a poplatkov č.5. . .

Benešová v SR

O možnosti predĺženia Colnej únie medzi ČR a SR, ako aj o prístupovom procese oboch krajín pred vstupom do EÚ hovoril včera prezident SR R. Schuster s predsedníčkou Senátu parlamentu ČR. . .

EFPA zvýši export

Najmodernejšia rafinéria

Americký denník Wall Street Journal Europe vo svojom včerajšom vydaní uvádza, že bratislavský Slovnaft, ktorý investoval do rozvoja v poslednom obd. . .

Stratia trpezlivosť?

Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) dlhodobo deklaruje nevyhnutnosť prijať zásadné politické rozhodnutie o rozsahu presunu kompetencií na samosprávu, uviedol po rokovaniach s. . .

Lepšia bilancia

Januárový deficit bežného účtu platobnej bilancie dosiahol podľa predbežných údajov NBS 0,5 mld. Sk, čo je pokles deficitu v porovnaní s januárom 1999 o 64 %. Na medziročnom zlepšení . . .

Saldo klesá

Počas prvých dvoch mesiacov tohto roka agrárne saldo SR dosiahlo 2,4 mld. Sk, čo v porovnaní s rovnakým obdobím roku 1999 predstavuje pokles o 359 mil. Sk. K tomu výrazne prispel náras. . .

Viac peňazí

Peňažná zásoba, meraná agregátom M2, vo februári medzimesačne vzrástla o 15,7 mld. Sk na 521,7 mld. Sk. Medziročná dynamika rastu tohto agregátu sa v spomínanom mesiaci zrýchlila o 0,7. . .

Španielske plus

Španielska nezamestnanosť v marci po prvý raz za posledných 20 rokov klesla pod 10-percentnú hranicu, keď sa medzimesačne znížila o 1,89 % na 9,81 %. A hoci je počet nezamestnaných . . .

počasie

Dnes očakávame na väčšine územia prevládanie všeobecne nepriaznivých účinkov počasia. Zvýšené sú ťažkosti pri ochoreniach pohybového a srdcovo-cievneho systému. Častejšie sa môžu vyskytovať bolesti hlavy, jaziev a fantómové bolesti. Zhoršiť sa môže priebeh ochorení dýchacích ciest. Zvýšená je náchylnosť k reumatickým ťažkostiam, ako aj k nervozite, predráždenosti, únave až depresii a k celkovým nepríjemným telesným a duševným pocitom. Nižšia je výkonnosť a koncentrácia. n Zajtra predpokladáme na celom území ústup niektorých zdravotných ťažkostí u meteosenzitívnych ľudí. Zvyšovanie tonusu u vegetatívne labilných osôb s nízkym tlakom krvi. Zhoršiť sa môže priebeh ekzematóznych kožných ochorení. Pretrvávajú intenzívnejšie reumatické ťažkosti a sklon k depresívnym stavom. (zč)

n Dnes bude polojasno až oblačno, cez deň od juhu veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach prehánky alebo dážď, miestami aj búrky. Najvyššia denná teplota 12 až 17, v nížinách miestami najmä na východe 17 až 21 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 7 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 2 až 5, cez deň postupne severný až severovýchodný 6 až 10, na juhozápade v nárazoch až okolo 20 m/s. n Vo štvrtok bude spočiatku veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach občasný dážď alebo prehánky, v priebehu dňa od severu ubúdanie zrážok a prechod k premenlivej zmenšenej oblačnosti. V piatok v noci polojasno, cez deň od severozápadu opäť veľká oblačnosť a neskôr občasný dážď, na horách od asi 700 m sneženie. Najnižšia nočná teplota 8 až 4, v piatok 5 až 1 stupeň. Najvyššia denná teplota väčšinou 10 až 14, na severe okolo 7 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 6.21 a zapadne o 19.28 hod.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.