CHF26,319 Sk
CZK1,149 Sk
  Streda  5.Apríla 2000

Bourges prvým finalistom

Záverečný turnaj Európskej ligy basketbalistiek odštartoval v ružomberskej hale Koniareň. Prvým finalistom sa stal 2-násobný držiteľ trofeje, francúzsky CJM Bourges, ktorý zdolal Dinamo Moskva. Zápas bol, najmä zo strany Moskovčaniek, značne nervózny. Tesná obrana CJM dominovala prvých 20 minút, o čom svedčí aj polčasové skóre. Po obrátke ruské družstvo nabralo odvahu prenikať pod kôš a súper bol nútený často faulovať. Po troch štvrtinách bol rozdiel iba 3 body. Záver bol mimoriadne dramatický, Dinamo sa 70 sekúnd do klaksónu prvýkrát ujalo vedenia, ale posledná polminúta patrila Bourges. CJM Bourges - Dinamo Moskva 58:55 (27:17), najviac bodov: Sauretová 18, Moussardová 12, Melainová 9, Kotočová 8 - Šakirovová a Zasuľská po 12, Skopová 10, 2500 divákov. Zápas SCP Ružomberok - Gambrinus Brno sa skončil po našej uzávierke. (TASR)