Hospodársky denník
USD43,162 Sk
EUR41,595 Sk
CHF26,42 Sk
CZK1,147 Sk
  Štvrtok  6.Apríla 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Okrem pravidelných denných a týždenných komentárov nájdete len v Hospodárskom denníku denne aktualizované údaje o vývoji:
  • svetových aj domácich akciových, dlhopisových, komoditných indexov a kontraktov,
  • aktuálne kurzové lístky peňažných prostriedkov v slovenských bankách,
  • aktuálne kurzové lístky Národnej banky Slovenska a Českej národnej banky,
  • úročenie termínovaných vkladov v slovenských bankách,
  • aktuálne forwardové kurzy slovenskej koruny,
  • najnovšie údaje z peňažného a devízového trhu SR,
  • aktuálne úrokové sadzby BRIBOR,
  • podrobné údaje o obchodovaní na BCPB a BCPP,
  • oznámenia Národnej banky Slovenska o podmienkach a výsledkoch aukcií štátnych dlhopisov,
  • mesačné sumáre obchodovania na BCPB.

Do ekonomiky musia prúdiť peniaze

Prezident Rudolf Schuster vymenoval v uplynulom týždni Elenu Kohútikovú (členku Neformálneho ekonomického fóra - Hospodársky klub) do funkcie viceguvernérky Národn. . .

Osud svetového hutníctva

Už koncom roku 1999 sa posudzovala situácia na svetovom trhu s hutníckym materiálom ako pomerne priaznivá aj napriek skutočnosti, že na toto obdobie žiadne priaznivé prognóz. . .

Slovenské stavebníctvo v NSR

Jednou z možností, ako sa v súčasnosti presadiť na nemeckom stavebnom trhu, je dodávka a montáž montovaných domov alebo hál. Tieto dodávky sa v NSR realizujú formou zml. . .

Londýnsky hliník na 4,5-ročnom minime

Ropa sa ešte nespamätala z minulotýždňového zasadnutia OPEC-u a už utŕžila ďalšiu ranu - znelo heslo utorkového obchodovania na NYMEX-e. Investori totiž napäto . . .

Nervozita trhov CEFTA

Všeobecná recesia technologických titulov, ktorú odráža aj výrazný pokles amerického technologického indexu NASDAQ, neobišla počas stredajšieho obchodovania ani pražskú burzu. . . .

Zisky tradičného priemyslu nepomohli

Klesajúci trend, ktorý v súčasnosti ovláda najmä účastiny technologického a telekomunikačného sektora, sa ani v priebehu stredajšieho obchodovania na tokijskej . . .

Pod vplyvom amerických akcií

Počas stredajšieho obchodovania dolár zostal slabý napriek posilneniu po veľkom oslabení počas utorkového obchodovania, príčinou ktorého bol prudký pokles hodnoty akcií . . .

NASDAQ určuje trend

V centre záujmu investorov na americkom trhu vládnych poukážok stál počas prelomovej seansy tohto týždňa vývoj akcií na kapitálových trhoch, a najmä vývoj indexu NASDAQ, ktorého. . .

počasie

Očakávame pretrvávanie intenzívnejších ťažkostí u ľudí s ochoreniami pohybového systému, najmä u reumatikov. Zvýšená je potreba spánku, ktorý je zväčša hlboký s dobrou regeneráciou síl organizmu. Prevládajúce dráždivé počasie zvyšuje u vegetatívne labilných meteosenzitívnych ľudí s nízkym tlakom krvi telesnú aj duševnú výkonnosť. Môžu nastať krátkodobé záťaže dýchacích ciest. Zvýšený je sklon k žalúdočným, žlčníkovým a črevným ťažkostiam. n Zajtra neočakávame podstatnejšiu zmenu vplyvu počasia na meteosenzitívnych ľudí. (zč)

n Dnes bude v západnej polovici územia postupne oblačno až polojasno, na severe a východe prevažne veľká oblačnosť. Večer aj tu zmenšovanie oblačnosti. Miestami občasný dážď alebo prehánky, najmä na severe a východe od 800 m snehové. Najvyššia denná teplota 7 až 12, na severe miestami okolo 5 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -4 stupňov. Severozápadný až severný vietor 5 až 10, v nárazoch miestami okolo 15 m/s. Na horách 15 až 20 m/s. n V piatok bude polooblačno až oblačno, na severe až veľká oblačnosť. Miestami občasný dážď alebo prehánky, od nadmorskej výšky približne 800 m snehové. V sobotu veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach občasný dážď alebo prehánky, od výšky asi 600 m snehové, v priebehu dňa od severu ubúdanie zrážok a zmenšovanie oblačnosti. Najnižšia nočná teplota v piatok 2 až -2, v sobotu 4 až 0 stupňov. Najvyššia denná teplota 7 až 11, na severe okolo 4 n Slnko vyjde zajtra o 6.19 a zapadne o 19.30 hod.

Amsterdampolojasno9
Atényjasno19
Belehradoblačno15
Berlínpolojasno10
Bratislavaoblačno11
Bruselpolojasno13
Budapešťoblačno12
Bukurešťzamračené16
Frankfurtpolojasno11
Helsinkiprehánky3
Istanbuljasno21
Kodaňoblačno8
Kyjevdážď13
Lisabonjasno18
Londýnjasno10
Madridjasno14
Moskvadážď15
Oslo dážď7
Parížjasno12
Prahapolooblačno7
Rímoblačno16
Sofiadážď12
Štokholmoblačno7
Varšavaprehánky6
Viedeňoblačno12
Záhreboblačno12
Ženevaoblačno9

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.