Hospodársky denník
USD43,162 Sk
EUR41,595 Sk
CHF26,42 Sk
CZK1,147 Sk
  Štvrtok  6.Apríla 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

J. Mori premiérom

Japonskí ministri zostávajú
Novým japonským premiérom sa včera stal vo vládnych funkciách skúsený Joširo Mori (62), ktorý je produktom Liberálnodemokratickej strany (LDP); tá. . .

Prečo už prekáža korupcia?

Problematická repatriácia uliatych miliárd svetových diktátorovStrašidlo korupcie obchádza čoraz razantnejšie svet. Zneužívanie politickej moci na úplatkárstvo a rozklad. . .

Udalosti

Žobráci skôr
Londýn (TASR) - O urýchlení azylového konania vo Veľkej Británii so žiadateľmi, ktorí budú prichytení pri žobraní, včera informoval britský denník Times. Podľa nového azyl. . .

Rusko bude vždy bez veta

Neumožňujú to ani zlepšujúce sa vzťahy
Washington (TASR) - Rusko nemôže vetovať rozšírenie NATO. Vo Washingtone to v utorok vyhlásil generálny tajomník aliancie George. . .

Zdržanlivé reakcie

R. Polenz nemá jasné stranícke smerovanie
Berlín (TASR) - Dezignovaný generálny tajomník nemeckej Kresťanskodemokratickej únie (CDU) Ruprecht Polenz sa chce v prvom rade pos. . .

Sankcie by nič nevyriešili

Aj podľa generálneho tajomníka RE je účinnejší dialóg
Štrasburg/Moskva (TASR) - Generálny tajomník Rady Európy (RE) Walter Schwimmer sa včera vyslovil proti prijatiu . . .

Jednou vetou

Približne 50 000 žien a detí z Ázie, Latinskej Ameriky a východnej Európy prichádza ročne s falošnými dôvodmi do USA, kde sú zneužívané na prostitúciu, prípadne musia slúžiť. Vyplýva . . .

Neskorší vstup Poľska?

Ekonomické problémy brzdia integráciu Varšavy
Varšava (TASR) - Poľsko by mohlo byť vylúčené z prvej skupiny kandidátov očakávajúcich vstup do EÚ v roku 2003 pre ekonomick. . .

Odsun bez podmienky

Tvrdí Sýria na adresu bezpečnostných požiadaviek Izraela
Damask/Jeruzalem (TASR) - Sýria varuje OSN pred poskytovaním bezpečnostných záruk Izraelu v súvislosti s jeho plánov. . .

Český záujem o sever Európy

O čom rokoval Zeman v Nórsku, vo Fínsku a v Litve
Premiér Miloš Zeman navštívil 16. marca - 1. apríla Nórsko, Fínsko a Litvu s cieľom prehĺbiť obchod a spoluprácu . . .

počasie

Očakávame pretrvávanie intenzívnejších ťažkostí u ľudí s ochoreniami pohybového systému, najmä u reumatikov. Zvýšená je potreba spánku, ktorý je zväčša hlboký s dobrou regeneráciou síl organizmu. Prevládajúce dráždivé počasie zvyšuje u vegetatívne labilných meteosenzitívnych ľudí s nízkym tlakom krvi telesnú aj duševnú výkonnosť. Môžu nastať krátkodobé záťaže dýchacích ciest. Zvýšený je sklon k žalúdočným, žlčníkovým a črevným ťažkostiam. n Zajtra neočakávame podstatnejšiu zmenu vplyvu počasia na meteosenzitívnych ľudí. (zč)

n Dnes bude v západnej polovici územia postupne oblačno až polojasno, na severe a východe prevažne veľká oblačnosť. Večer aj tu zmenšovanie oblačnosti. Miestami občasný dážď alebo prehánky, najmä na severe a východe od 800 m snehové. Najvyššia denná teplota 7 až 12, na severe miestami okolo 5 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -4 stupňov. Severozápadný až severný vietor 5 až 10, v nárazoch miestami okolo 15 m/s. Na horách 15 až 20 m/s. n V piatok bude polooblačno až oblačno, na severe až veľká oblačnosť. Miestami občasný dážď alebo prehánky, od nadmorskej výšky približne 800 m snehové. V sobotu veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach občasný dážď alebo prehánky, od výšky asi 600 m snehové, v priebehu dňa od severu ubúdanie zrážok a zmenšovanie oblačnosti. Najnižšia nočná teplota v piatok 2 až -2, v sobotu 4 až 0 stupňov. Najvyššia denná teplota 7 až 11, na severe okolo 4 n Slnko vyjde zajtra o 6.19 a zapadne o 19.30 hod.

Amsterdampolojasno9
Atényjasno19
Belehradoblačno15
Berlínpolojasno10
Bratislavaoblačno11
Bruselpolojasno13
Budapešťoblačno12
Bukurešťzamračené16
Frankfurtpolojasno11
Helsinkiprehánky3
Istanbuljasno21
Kodaňoblačno8
Kyjevdážď13
Lisabonjasno18
Londýnjasno10
Madridjasno14
Moskvadážď15
Oslo dážď7
Parížjasno12
Prahapolooblačno7
Rímoblačno16
Sofiadážď12
Štokholmoblačno7
Varšavaprehánky6
Viedeňoblačno12
Záhreboblačno12
Ženevaoblačno9

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.