Hospodársky denník
USD43,162 Sk
EUR41,595 Sk
CHF26,42 Sk
CZK1,147 Sk
  Štvrtok  6.Apríla 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Zdržanlivé reakcie


R. Polenz nemá jasné stranícke smerovanie
Berlín (TASR) - Dezignovaný generálny tajomník nemeckej Kresťanskodemokratickej únie (CDU) Ruprecht Polenz sa chce v prvom rade postarať o všestranné posilnenie strany a motivovať členskú základňu. K sesterskej bavorskej Kresťanskosociálnej únii (CSU) budú mať kresťanskí demokrati priateľský, ale sebavedomý vzťah. Na návrh dezignovanej predsedníčky CDU Angely Merkelovej vymenovať do funkcie generálneho tajomníka únie Ruprechta Polenza reagovali predstavitelia CSU zdržanlivo. Vládnuci sociálni demokrati zareagovali na Polenzovu nomináciu pokojne. Jeho slová, že CDU sa musí stať opäť ľudovou stranou stredu, komentoval generálny tajomník Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) Franz Müntefering stručným „srdečne ich privítam“. V strede domáceho politického spektra zakotvila podľa jeho názoru už SPD. Nemeckí liberáli združení v FDP nevidia ani po nominovaní Polenza do jednej z najvyšších straníckych funkcií jasný kurz CDU pre budúcnosť. Tak u Polenza, ako aj u Merkelovej sa nedá momentálne rozpoznať ich jasné politické smerovanie, povedal generálny tajomník FDP Guido Westerwelle. Krajinská organizácia CDU v Severnom Porýní-Vestfálsku začala medzitým kontroverznú akciu proti poskytovaniu tzv. zelených kariet pre počítačových expertov zo štátov, ktoré nie sú členmi EÚ.

počasie

Očakávame pretrvávanie intenzívnejších ťažkostí u ľudí s ochoreniami pohybového systému, najmä u reumatikov. Zvýšená je potreba spánku, ktorý je zväčša hlboký s dobrou regeneráciou síl organizmu. Prevládajúce dráždivé počasie zvyšuje u vegetatívne labilných meteosenzitívnych ľudí s nízkym tlakom krvi telesnú aj duševnú výkonnosť. Môžu nastať krátkodobé záťaže dýchacích ciest. Zvýšený je sklon k žalúdočným, žlčníkovým a črevným ťažkostiam. n Zajtra neočakávame podstatnejšiu zmenu vplyvu počasia na meteosenzitívnych ľudí. (zč)

n Dnes bude v západnej polovici územia postupne oblačno až polojasno, na severe a východe prevažne veľká oblačnosť. Večer aj tu zmenšovanie oblačnosti. Miestami občasný dážď alebo prehánky, najmä na severe a východe od 800 m snehové. Najvyššia denná teplota 7 až 12, na severe miestami okolo 5 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -4 stupňov. Severozápadný až severný vietor 5 až 10, v nárazoch miestami okolo 15 m/s. Na horách 15 až 20 m/s. n V piatok bude polooblačno až oblačno, na severe až veľká oblačnosť. Miestami občasný dážď alebo prehánky, od nadmorskej výšky približne 800 m snehové. V sobotu veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach občasný dážď alebo prehánky, od výšky asi 600 m snehové, v priebehu dňa od severu ubúdanie zrážok a zmenšovanie oblačnosti. Najnižšia nočná teplota v piatok 2 až -2, v sobotu 4 až 0 stupňov. Najvyššia denná teplota 7 až 11, na severe okolo 4 n Slnko vyjde zajtra o 6.19 a zapadne o 19.30 hod.

Amsterdampolojasno9
Atényjasno19
Belehradoblačno15
Berlínpolojasno10
Bratislavaoblačno11
Bruselpolojasno13
Budapešťoblačno12
Bukurešťzamračené16
Frankfurtpolojasno11
Helsinkiprehánky3
Istanbuljasno21
Kodaňoblačno8
Kyjevdážď13
Lisabonjasno18
Londýnjasno10
Madridjasno14
Moskvadážď15
Oslo dážď7
Parížjasno12
Prahapolooblačno7
Rímoblačno16
Sofiadážď12
Štokholmoblačno7
Varšavaprehánky6
Viedeňoblačno12
Záhreboblačno12
Ženevaoblačno9

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.