Hospodársky denník
USD43,162 Sk
EUR41,595 Sk
CHF26,42 Sk
CZK1,147 Sk
  Štvrtok  6.Apríla 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Odsun bez podmienky


Tvrdí Sýria na adresu bezpečnostných požiadaviek Izraela
Damask/Jeruzalem (TASR) - Sýria varuje OSN pred poskytovaním bezpečnostných záruk Izraelu v súvislosti s jeho plánovaným odsunom z južného Libanonu. Podľa oficiálneho sýrskeho denníka Tišrín by bolo bezpodmienečné stiahnutie Izraela vítané, avšak akékoľvek bezpečnostné záruky by umožnili Izraelu ignorovať potrebu okamžitého a spravodlivého mieru na Blízkom východe. Denník Tišrín zároveň vyslovil varovanie, aby sa OSN nedala „zatiahnuť do flagrantnej izraelskej klamlivej hry o odsune“. „Prečo neurobila OSN nič pre dodržanie rezolúcií Bezpečnostnej rady týkajúcich sa Libanonu, Golanských výšin alebo Jeruzalema?“, kladú otázku sýrske noviny. Izraelský minister zahraničných vecí David Levy v utorok v Ženeve na stretnutí s generálnym tajomníkom OSN Kofim Annanom uviedol, že Izrael je pripravený spolupracovať s OSN na realizácii rezolúcie č. 425 z roku 1978 a vytvorení mechanizmu na zabránenie násilnostiam pri odsune. Sýrsky minister zahraničných vecí Farúk aš-Šará už v sobotu odmietol tvrdenia, že sýrsko-izraelský konflikt bude predložený na vyriešenie Medzinárodnému súdnemu dvoru a vyhlásil, že o sýrskej požiadavke na úplný odsun Izraela sa nedá rokovať. Aš-Šará prezentoval svoje vyhlásenie na stretnutí s arabskými vyslancami akreditovanými v Sýrii, ktorých chcel informovať o výsledkoch ženevského summitu sýrskeho prezidenta Háfiza Asada a amerického prezidenta Billa Clintona. „Úplný odsun Izraela... je legitímnou arabskou požiadavkou, ktorá nie je určená na kompromisy,“ pripomenul šéf sýrskej diplomacie. Izraelská armáda uskutočňuje prvé prípravné kroky na svoj odsun z južného Libanonu, ku ktorému má dôjsť ešte tento rok. Armáda začala s uvoľňovaním veľkej plochy neďaleko izraelskej osady Radžár ležiacej blízko libanonsko-izraelských hraníc, ktorá by mala slúžiť ako stanovište na presun vojenského zariadenia z Libanonu. Izrael včera rozhodol o prepustení 35-ročného Hassana Diráního, libanonského civilistu, ktorý bol unesený v Libanone pred štrnástimi

počasie

Očakávame pretrvávanie intenzívnejších ťažkostí u ľudí s ochoreniami pohybového systému, najmä u reumatikov. Zvýšená je potreba spánku, ktorý je zväčša hlboký s dobrou regeneráciou síl organizmu. Prevládajúce dráždivé počasie zvyšuje u vegetatívne labilných meteosenzitívnych ľudí s nízkym tlakom krvi telesnú aj duševnú výkonnosť. Môžu nastať krátkodobé záťaže dýchacích ciest. Zvýšený je sklon k žalúdočným, žlčníkovým a črevným ťažkostiam. n Zajtra neočakávame podstatnejšiu zmenu vplyvu počasia na meteosenzitívnych ľudí. (zč)

n Dnes bude v západnej polovici územia postupne oblačno až polojasno, na severe a východe prevažne veľká oblačnosť. Večer aj tu zmenšovanie oblačnosti. Miestami občasný dážď alebo prehánky, najmä na severe a východe od 800 m snehové. Najvyššia denná teplota 7 až 12, na severe miestami okolo 5 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -4 stupňov. Severozápadný až severný vietor 5 až 10, v nárazoch miestami okolo 15 m/s. Na horách 15 až 20 m/s. n V piatok bude polooblačno až oblačno, na severe až veľká oblačnosť. Miestami občasný dážď alebo prehánky, od nadmorskej výšky približne 800 m snehové. V sobotu veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach občasný dážď alebo prehánky, od výšky asi 600 m snehové, v priebehu dňa od severu ubúdanie zrážok a zmenšovanie oblačnosti. Najnižšia nočná teplota v piatok 2 až -2, v sobotu 4 až 0 stupňov. Najvyššia denná teplota 7 až 11, na severe okolo 4 n Slnko vyjde zajtra o 6.19 a zapadne o 19.30 hod.

Amsterdampolojasno9
Atényjasno19
Belehradoblačno15
Berlínpolojasno10
Bratislavaoblačno11
Bruselpolojasno13
Budapešťoblačno12
Bukurešťzamračené16
Frankfurtpolojasno11
Helsinkiprehánky3
Istanbuljasno21
Kodaňoblačno8
Kyjevdážď13
Lisabonjasno18
Londýnjasno10
Madridjasno14
Moskvadážď15
Oslo dážď7
Parížjasno12
Prahapolooblačno7
Rímoblačno16
Sofiadážď12
Štokholmoblačno7
Varšavaprehánky6
Viedeňoblačno12
Záhreboblačno12
Ženevaoblačno9

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.