Hospodársky denník
USD43,162 Sk
EUR41,595 Sk
CHF26,42 Sk
CZK1,147 Sk
  Štvrtok  6.Apríla 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

EFPA posilnila trhovú pozíciu Slovnaftu

Prvý projekt v Slovenskej republike posudzovaný podľa zákona EIAZásadný krok ku konkurencieschopnosti v tvrdých podmienkach otvoreného trhu predstavuje pre Slo. . .

Prečo už prekáža korupcia?

Problematická repatriácia uliatych miliárd svetových diktátorovStrašidlo korupcie obchádza čoraz razantnejšie svet. Zneužívanie politickej moci na úplatkárstvo a rozklad ek. . .

Monopol horší ako štát?

Antimonopolné zákony musia zabezpečiť zdravý vývoj
Ekonómi vedú už mnoho rokov spor, či má štát do hospodárskej súťaže zasahovať, pripadne akým spôsobom a ako často. Niekto. . .

Daň z ročných odmien

Príjem sa nedá nerozložiť
Veľa sa debatuje, ako zdaniť ročné odmeny zamestnancov (aj vedúcich pracovníkov) za minulý rok. V roku 1999 bola situácia jednoduchšia, pretože pri v. . .

J. Mori premiérom

Japonskí ministri zostávajú
Novým japonským premiérom sa včera stal vo vládnych funkciách skúsený Joširo Mori (62), ktorý je produktom Liberálnodemokratickej strany (LDP); tá v . . .

Do ekonomiky musia prúdiť peniaze

Prezident Rudolf Schuster vymenoval v uplynulom týždni Elenu Kohútikovú (členku Neformálneho ekonomického fóra - Hospodársky klub) do funkcie viceguvernérky Národne. . .

Ochotné Rusko

Rusko zrušilo 12-percentný limit pre podiel zahraničných bánk v domácich peňažných ústavoch, čím západným finančným inštitúciám dalo možnosť neobmedzene rozvíjať svoje operácie v tejto . . .

Vyššie ceny

Veľkoobchodné ceny v Nemecku sa vo februári medzimesačne zvýšili o 2,8 %. Z medziročného hľadiska poskočili dokonca o 10,6 %. V dôsledku toho vzrástol aj index veľkoobchodných cien, ktorý. . .

Žiada o pomoc

Ukrajina, ktorej minuloročná úroda nestačí na pokrytie domácich potrieb, požiadala USA o poskytnutie potravinovej pomoci. Minulý rok Ukrajina zozbierala 24,4 mil. ton obilnín vrátane 1,. . .

Poľský kolaps?

Poľsko vo februári dosiahlo v zahraničnom obchode kritickú úroveň, keď sa schodok obchodnej bilancie v spomínanom mesiaci vyšplhal na 946 mil. USD. Za výraznej pomoci ustavične silne. . .

Minimum úspor

Spotreba amerických subjektov rástla vo februári rýchlejšie ako ich príjmy, čím sa úspory zredukovali takmer na minimum. Spotreba vzrástla o 1 % na sezónne upravených 6,597 mld. USD p. . .

počasie

Očakávame pretrvávanie intenzívnejších ťažkostí u ľudí s ochoreniami pohybového systému, najmä u reumatikov. Zvýšená je potreba spánku, ktorý je zväčša hlboký s dobrou regeneráciou síl organizmu. Prevládajúce dráždivé počasie zvyšuje u vegetatívne labilných meteosenzitívnych ľudí s nízkym tlakom krvi telesnú aj duševnú výkonnosť. Môžu nastať krátkodobé záťaže dýchacích ciest. Zvýšený je sklon k žalúdočným, žlčníkovým a črevným ťažkostiam. n Zajtra neočakávame podstatnejšiu zmenu vplyvu počasia na meteosenzitívnych ľudí. (zč)

n Dnes bude v západnej polovici územia postupne oblačno až polojasno, na severe a východe prevažne veľká oblačnosť. Večer aj tu zmenšovanie oblačnosti. Miestami občasný dážď alebo prehánky, najmä na severe a východe od 800 m snehové. Najvyššia denná teplota 7 až 12, na severe miestami okolo 5 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -4 stupňov. Severozápadný až severný vietor 5 až 10, v nárazoch miestami okolo 15 m/s. Na horách 15 až 20 m/s. n V piatok bude polooblačno až oblačno, na severe až veľká oblačnosť. Miestami občasný dážď alebo prehánky, od nadmorskej výšky približne 800 m snehové. V sobotu veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach občasný dážď alebo prehánky, od výšky asi 600 m snehové, v priebehu dňa od severu ubúdanie zrážok a zmenšovanie oblačnosti. Najnižšia nočná teplota v piatok 2 až -2, v sobotu 4 až 0 stupňov. Najvyššia denná teplota 7 až 11, na severe okolo 4 n Slnko vyjde zajtra o 6.19 a zapadne o 19.30 hod.

Amsterdampolojasno9
Atényjasno19
Belehradoblačno15
Berlínpolojasno10
Bratislavaoblačno11
Bruselpolojasno13
Budapešťoblačno12
Bukurešťzamračené16
Frankfurtpolojasno11
Helsinkiprehánky3
Istanbuljasno21
Kodaňoblačno8
Kyjevdážď13
Lisabonjasno18
Londýnjasno10
Madridjasno14
Moskvadážď15
Oslo dážď7
Parížjasno12
Prahapolooblačno7
Rímoblačno16
Sofiadážď12
Štokholmoblačno7
Varšavaprehánky6
Viedeňoblačno12
Záhreboblačno12
Ženevaoblačno9

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.