Hospodársky denník
USD43,214 Sk
EUR41,635 Sk
CHF26,431 Sk
CZK1,148 Sk
  Piatok  7.Apríla 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Vyššia vyťažiteľnosť ropy, ako i kvalita produktov
Množstvo síry klesne o 40-tisíc ton za rok
Sprevádzkovanie technologického komplexu spracovania ťažkých ropných frakcií (EFPA) predstavuje historický. . .

Spokojnosť cez optiku daní

Mierne náznaky zlepšenia rozpočtového hospodárenia
Rozpočtové hospodárenie SR k 4. aprílu 2000 vykázalo prebytok 1,3 mld. Sk, pričom deň predtým to bolo 1,5 mld. Sk. D. . .

Nájsť si svoje miesto a štýl

Negatívne dosahy práce vo mzde na textilný priemysel
Otváranie dverí nepripravenej domácej ekonomiky žiadny štát nepríde lacno. V oblasti textilného priemyslu nás to . . .

Bez zmien

Britská centrálna banka včera už po druhý raz za sebou ponechala kľúčovú krátkodobú sadzbu na nezmenených 6 %. Podľa analytikov ide o reakciu na signály spomaľovania ekonomického rastu tejt. . .

Chcú investovať

Podľa zástupcu španielskej skupiny Union Fenosa Ramona Carrilla by sa Slovensko malo stať prvou krajinou, kde bude táto inštitúcia investovať. Investície by mali smerovať predovšetkým. . .

Grafobal to vie

Grafobal Skalica patrí medzi najziskovejšie podniky na Slovensku. Počas prehliadky výrobných priestorov firmy o tom prezidenta SR R. Schustera, ktorý včera navštívil tohto najväčšieho. . .

Nerozdeliť SPP

Ministerstvo hospodárstva neprijalo návrh rozčleniť štátny podnik Slovenský plynárenský priemysel na viac samostatných subjektov a v súčasnosti preferuje jeho zachovanie ako jednej sp. . .

Vďaka Rómom

Belgická vláda včera rozhodla o dočasnom zavedení vízovej povinnosti pre občanov SR. Počet občanov SR, ktorí požiadali o azyl, predstavoval v januári 54 osôb, vo februári 70 a v marci už . . .

Problémy podnikania

Bude menej byrokracie?
Zefektívniť proces zakladania a registrácie podnikov, urýchliť vydávanie živnostenských oprávnení, víz a pracovných povolení pre zahraničných pracovníkov. . .

Krach megafúzie

nemeckých bánk
So značnou pompou v marci ohlásená fúzia prvej a tretej nemeckej banky, Deutsche Bank a Dresdner Bank, sa v stredu popoludní zmenila „na megafacku do tváre peňažný. . .

Za 144,2 mil. Sk?

Majetok Prvej novinovej spoločnosti (PNS), a. s., Bratislava, ktorá sa nachádza v konkurznom konaní , chcú odpredať minimálne za 144,2 mil. Sk. Stánky, ktoré sú v súčasnosti ešt. . .

Voda hrozí

Intenzívne dažde spôsobili výrazný vzostup horných úsekov východoslovenských vodných tokov. Podľa informácií pracovníkov Vodohospodárskeho dispečingu Povodia Bodrogu a Hornádu, očakávaj. . .

Bezplatné poradenstvo

Poznávanie daňových zákonov
Ako prvú lastovičku možno nazvať zavedenie bezplatnej telefonickej Sociálnej linky Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, ktorú zavied. . .

Zneužívané úvery

V dôsledku „prešľapov“ Ruska a Ukrajiny od 30. júna začnú platiť sprísnené pravidlá na získanie úverov z MMF. Krajiny budú musieť preukázať integritu a profesionálnu úroveň vedenia. . .

počasie

Dnes predpokladáme častejší výskyt anginóznych ťažkostí. Pri vegetatívnej dystónii je zvýšená potreba spánku. Častejšie sa môžu vyskytnúť bolesti hlavy, jaziev, kĺbov a starších poranení. V priebehu dňa sa zvyšuje záťaž srdcovo-cievneho, pohybového aj dýchacieho systému. Zvýšený môže byť sklon k zažívacím ťažkostiam. Znižuje sa tolerancia telesnej a duševnej námahy a koncentrácia, zvyšuje sa náchylnosť k nervozite, podráždenosti, únave a depresii.n Zajtra očakávame ústup niektorých ťažkostí podmienených počasím. Pretrvávajú intenzívnejšie reumatické bolesti a sklon k depresii. Môže sa zhoršiť priebeh ekzematóznych kožných ochorení.(zč)

n Dnes bude jasno až polojasno. V priebehu dňa od severozápadu pribúdanie oblačnosti a popoludní miestami prehánky, v horských oblastiach snehové. Najvyššia denná teplota 6 až 10, na severe miestami okolo 3 stupne. Severozápadný až severný vietor 4 až 8, v nárazoch miestami ešte okolo 15 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -3 stupne. n V sobotu bude prevažne veľká oblačnosť a na mnohých miestach prehánky, od výšky asi 600 m snehové, v nedeľu polooblačno až oblačno a ešte miestami prehánky. Najnižšia nočná teplota 3 až -1, v nedeľu v horských dolinách miestami okolo -3, najvyššia denná teplota 7 až 11, na severe okolo 4 stupne.n Slnko vyjde zajtra o 6.17 a zapadne o 19.31 hod.

Amsterdamoblačno9
Atényslnečno19
Belehradoblačno10
Berlíndážď10
Bratislavaoblačno10
Bruselslnečno12
Budapešťpolooblačno10
Bukurešťoblačno11
Frankfurtjasno11
Helsinkipolojasno6
Istanbuloblačno15
Kodaňoblačno12
Kyjevdážď5
Lisabonpolooblačno15
Londýnpolooblačno13
Madridpolojasno16
Moskvasneženie2
Oslo prehánky5
Parížpolojasno13
Prahadážď8
Rímdážď16
Sofiaoblačno5
Štokholmpolojasno5
Varšavapolooblačno10
Viedeňoblačno9
Záhreboblačno9
Ženevajasno11

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.