CZK1,148 Sk
  Piatok  7.Apríla 2000

Papieroví favoriti v negližé

V Lige majstrov gólové vodopády
Ťažko určiť, ktorá z dvoch prehier favoritov v stredajších prvých štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov bola väčším prekvapením. Všeobecne platilo, že tak FC Barcelona, ako aj Lazio Rím, boli na ihriskách svojich súperov v dokonalom negližé. Výkon hodný obdivu podala španielska Valencia, jej agresívny a útočný futbal najmä v I. polčase totálne rozleptal zadné rady rímskeho Lazia a domáci hráči prenikali do šancí ako nahriaty nôž maslom. Výsledok 5:2 v ich prospech hovorí za ďalšie komentáre a vyniká o to viac, že Valencii v zápase chýbali dvaja z kľúčových mužov - kapitán Mendieta a Ilie. Do postavy hrdinu sa pri ich absencii naštylizoval Gerard Lopez, reprezentant do 21 rokov, autor troch krásnych gólov. Štadión Mestalla je v tejto sezóne Ligy majstrov jednoducho nedobytnou pevnosťou, Valencia na ňom z ôsmich súbojov neprehrala ani jediný. Lazio, tancujúce na troch svadbách - drží si šance na majstrovský titul a je vo finále Talianskeho pohára - bude v domácej odvete iba ťažko oháňať trojgólovú stratu. Vedenie môže tešiť iba to, že akcie klubu na burze stúpli o 11 percent. Prvú prehru v tomto ročníku Ligy majstrov utrpel top-favorit súťaže, katalánsky tím FC Barcelona. Na londýnskom Stamford Bridge nezačal proti domácim zle, po polhodine však prišiel priam neuveriteľný skrat a tri inkasované góly v rozpätí ôsmich minút. Všetky boli krásne, Zola pri trestnom kope demonštroval bravúrnu kopaciu techniku a Nór Flo vo dvoch prípadoch streleckú pohotovosť. Barcelončania po prestávke posilnili ofenzívu Litmanenom, ale stihli už skóre iba skorigovať gólom svojho najlepšieho muža Figa. Prehra 1:3 nemusí znamenať tragédiu, ale aj najväčší favorit u bookmakerov to bude mať v odvete náročné. (ľud)