CZK1,148 Sk
  Piatok  7.Apríla 2000

Prezidentská trofej aj našim

Hokejisti St. Louis získali najviac bodov v NHL
Dôvod na veľkolepé oslavy mali po víťazstve nad Calgary hokejisti St. Louis, ktorí tak získali prestížnu Prezidentskú trofej, patriacu tímu s najvyšším bodovým ziskom po základnej časti. Na ľade sa neobjavil Demitra ani Bartečko, ale Handzuš a Nagy mali po asistencii. V stretnutí Floridy s Bostonom utvorili domáci Panthers rekord v počte strelených gólov v jednej tretine, keď všetkých šesť strelili v II. časti hry. Tím Švehlu zvíťazil 6:3, pričom náš obranca si pripísal asistenciu pri prvom góle. O postup bojujúci Vancouver si odniesol z Los Angeles iba bod a 2 kolá pred koncom má pri strate 3 b na ôsmy Edmonton iba teoretickú šancu na play-off. Brankár Montrealu Hackett vychytal na ľade Rangers 22. zápas s čistým kontom a pomohol Canadiens sa opäť usídliť na 8. mieste (3:0). V Phoenixe sa tešili z víťazstva domáci kojoti, ktorí zdolali posledné mužstvo Západnej konferencie Nashville 3:2. O 5. mieste v ZK sa rozhodne v posledných dvoch stretnutiach medzi nimi a LA. V drese hostí sa nepredstavil ani Lintner, ani Cisár, ktorého poslal klub späť na farmu. Dôležité 2 góly strelil uzdravený Jágr a prispel k víťazstvu tučniakov v Toronte 4:2, čím si tím definitívne poistil účasť v play-off. Toronto aj napriek neúspechu je prvé v Severovýchodnej divízii. Tím Anaheimu držal šancu na postup v rukách až do 51. minúty v zápase v Chicagu, no 3 góly počas 9 minút spečatili osud káčerov, ktorí podľahli domácim 2:5. Colorado triumfom 3:2 v Edmontone potvrdilo pozíciu lídra v Severozápadnej divízii. Tretíkrát za sebou sa podarilo žralokom zo San Jose prebojovať do záverečných bojov. Poistku úspechu dal kalifornský tím víťazstvom 5:2 nad Dallasom. (TASR)