Hospodársky denník
USD47,402 Sk
EUR42,659 Sk
CHF27,542 Sk
CZK1,159 Sk
  Streda  10.Mája 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Obrana demokracie a slobody

Posledné veľké spoločné defilé mladých a starých vojakov
Moskva (TASR) - S výzvou na obranu demokracie a slobody sa včera vo svojom príhovore k obyvateľom Ruska pri pr. . .

Premlčané milióny

Obrátkový fond realitou
Štátny fond životného prostredia SR (ŠFŽP) v minulom roku plnil len záväzky zmlúv, ktoré ešte rok predtým podpísal exminister životného prostredia J. Zl. . .

Za privatizáciu

Rakúsky privatizačný program by mal ešte v tomto roku vyniesť 35 až 40 mld. ATS. Na prvom mieste privatizačného zoznamu figuruje telekomunikačná spoločnosť Telekom Austria, ktorú zo . . .

Integrácia? Skôr príliš rýchla než príliš pomalá

S viceprezidentom Európskej investičnej banky Wolfgangom RothomNa návšteve Slovenska sú v týchto dňoch vedúci predstavitelia Európskej investičnej banky.. . .

Podpora súperovi

McCain nebude viceprezidentom
Republikánsky senátor John McCain včera vyjadril podporu kandidátovi za Republikánsku stranu v blížiacich sa prezidentských voľbách v USA Georgeovi . . .

Colná únia

Česká republika nebude požadovať po vstupe do EÚ prechodné obdobie na zachovanie Colnej únie so Slovenskom. To isté stanovisko zaujala aj SR. „Pri rokovaní s EÚ o voľnom pohybe tovaru . . .

Spotreba ropy

Svetový dopyt po rope bude pre zvyšok tohto roka vyšší než sa pôvodne odhadovalo. Dodávky ropy zostanú v tomto období bez výraznejších zmien a budú udržovať krok s dopytom. Ropná produ. . .

Inflácia Lotyšska

Spotrebiteľské ceny v Lotyšsku sa v apríli medzimesačne zvýšili o 0,4 %, keď ešte v marci naopak o 0,2 % klesli. Rast zaznamenali ceny pre spotrebiteľov aj v porovnaní s rovnakým m. . .

Zvýšili export

Nemecký vývoz v druhom mesiaci tohto roka medziročne vzrástol o 20,4 % na 90,8 mld. DEM.Februárový export do USA sa zvýšil o 40,2 % na 9,7 mld. DEM a rast zaznamenal aj vývoz do krají. . .

Licencie ako výhodný obchod

Kto zaplatí učňovské roky ministra Haracha?
Minister hospodárstva Ľubomír Harach vydal 25. 11. 1999 vnútorný pokyn, ktorým do konca minulého roka zakázal udeliť lic. . .

Nevyužitý potenciál

A čo porovnateľné výsledky?
V roku 1993 sme schválili koncepciu poľnohospodárstva, ktorá mala zabezpečiť 90-percentnú sebestačnosť a potravinovú bezpečnosť Slovenska. Za sed. . .

Úver bude až krajným riešením
Ministerka o záväzku vlády splatiť dlhopisy FNM
Na poslednom zhromaždení Hospodárskeho klubu sme využili prítomnosť ministerky priva. . .

počasie

Predpokladáme, že na území Slovenska bude naďalej prevládať počasie, ktoré slabo až mierne zaťažuje organizmus meteosenzitívnych ľudí. Pretrvávať môže pocit nespokojnosti, podráždenosti, vyšší psychický stres, prípadne aj záťaž krvného obehu. Mierne zvýšený je sklon k únave, poruchám koncentrácie aj k poruchám spánku. Uvedené ťažkosti môžu zvýšiť riziko úrazov a nehôd, preto je potrebná opatrnosť pri všetkých činnostiach, najmä v doprave.n Zajtra neočakávame podstatnejšiu zmenu v pôsobení počasia na citlivých ľudí.(zč)

n Dnes bude prevažne oblačno, na viacerých miestach sa vyskytnú prehánky alebo búrky. Cez deň na juhozápade polooblačno a zrážky len ojedinele. Najvyššia denná teplota 20 až 25, na juhozápade a miestami aj na juhu stredného Slovenska okolo 27 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 13 stupňov. Slabý vietor. Vo štvrtok a v piatok bude polojasno, cez deň miestami prechodne až oblačno a ojedinele prehánky alebo búrky. Stále veľmi teplo. Najnižšia nočná teplota 14 až 10, v horských dolinách okolo 8 stupňov. Najvyššia denná teplota 23 až 27, na severe miestami okolo 21 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 5.19 a zapadne o 20.18 h.

Amsterdam oblačno22
Atényjasno20
Belehradoblačno25
Berlínpolooblačno23
Bratislavaoblačno25
Brusel oblačno24
Budapešťoblačno23
Bukurešťoblačno23
Frankfurtdážď25
Helsinkioblačno17
Istanbulpolooblačno23
Kodaňjasno 23
Kyjevpolooblačno21
Lisabonzamračené16
Londýnpolooblačno21
Madriddážď 14
Milánodážď 22
Moskvajasno 17
Oslojasno 23
Paríždážď21
Prahajasno24
Rímpolooblačno25
Sofiaprehánky23
Štokholmjasno23
Varšavaoblačno23
Viedeňjasno26
Záhrebpolooblačno24
Ženevapolooblačno26

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.