CZK1,159 Sk
  Streda  10.Mája 2000

Prvý krok k dvojitej korune

Po slabom finále 31. Slovenského pohára
Vyvrcholenie 31. ročníka Slovenského pohára malo byť prehliadkou toho dobrého, čo náš súčasný klubový futbal poskytuje. O trofej hrali prvé dva tímy tabuľky, proti sebe stáli dvaja z kvarteta najlepších strelcov ligy (Sz. Németh - Ľubarskij), prešovskí organizátori čakali v hľadisku 8- až 9-tisíc divákov. Nádeje na kvalitný šport však zostali naozaj iba nádejami. Obaja finalisti - Inter Bratislava i 1. FC Košice - len v istých okamihoch naznačovali svoje možnosti, do prestávky stál za zmienku pekný gólový volej Sz. Németha, po nej vyrovnávajúci zásah J. Kozáka mladšieho a nepremenená penalta tým istým hráčom. Kombinačne lepší a presnejší Inter chcel rozhodnúť päť minút pred koncom riadneho hracieho času, ale strela Ľalíka zatriasla len brvnom Semanovej brány. V predĺžení sa na ihrisku odohrávala selanka bez vzruchu a obe mužstvá čakali na penaltový rozstrel, v ktorom bol úspešnejší Inter. Na určenie víťaza stačili štyri série, pretože až dvaja z košických strelcov - T. Zátek (brvno) a R. Kráľ (Hýll chytil) - pri svojich pokusoch zlyhali. Víťazstvom 4:2 po penaltovom rozstrele získal Inter prvú trofej končiacej sa sezóny a urobil krok k dvojitej korune, ktorú pravdepodobne získa po dobytí majstrovského titulu. Za triumf zinkasoval víťaz aj finančnú odmenu 600-tisíc Sk (porazený 300-tisíc) a automaticky právo štartovať v novom ročníku Pohára UEFA. Všetko však nasvedčuje tomu, že Inter si presonduje pôdu v predkolách Ligy majstrov a do P-UEFA pôjdu ako porazení finalisti Košičania (plus tretí tím z konečnej ligovej tabuľky). Prešovským organizátorom zostalo ako odmena 100-tisíc Sk a nenaplnené sny o peknej návšteve, pretože do hľadiska prišlo iba 3150 divákov. Na porovnanie: finále nemeckého Pohára DFB (Bayern Mníchov - Werder Brémy) videlo na Olympijskom štadióne v Berlíne 76 000 divákov, finále Francúzskeho pohára (FC Nantes so štvrtoligovým Calais) presne 78 717 platiacich divákov. Kde sme my a kde leží futbalový sever. Ľubomír Dávid