Hospodársky denník
USD47,314 Sk
EUR43,053 Sk
CHF27,653 Sk
CZK1,165 Sk
  Štvrtok  11.Mája 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

V zdravotníctve trvá neochota a plané sľuby

Slovenskí lekári sú netrpezliví, už dosnívali predvolebný sen Keď prezident Slovenskej lekárskej komory MUDr. Ladislav Petričk. . .

Názory odborníkov do koša?

Prioritou finančná reštrukturalizácia Slovenských elektrárníReštrukturalizácia a privatizácia elektroenergetiky stojí viac-menej na jednom mieste. Viac svetla do tejto tém. . .

Pre kontrolu sú nepoužiteľné

Akými „chorobami“ trpia doklady z registračných pokladníc? Problémy s elektronickými registračnými pokladnicami a dokladmi z nich, s ktorými sa stretávajú podnikatelia p. . .

Diamanty a sankcie

Kartel De Beers oslavuje
Diamantový kartel De Beers má v týchto dňoch dôvod na oneskorenú miléniovú oslavu. Kartel, ktorý prostredníctvom vlastnej Centrálnej odbytovej organizá. . .

Chlad z Bruselu

Kompromis v nedohľadne
Rozhovory o vstupe Poľska do Európskej únie v uplynulých dňoch poznamenal ďalší spor. Nie je prekvapením, že ide o mimoriadne citlivú oblasť poľnohospodárst. . .

Likvidujú SS-23

Včera sa začala likvidácia rakiet stredného doletu SS-23, ktoré sú vo výzbroji Armády SR. Vyradenie rakiet schválila aj Rada obrany štátu a náklady na ich likvidáciu, ktoré bude hrad. . .

Prevýšil starší

Druhý blok Atómových elektrární v Mochovciach, ktorý začal skúšobnú prevádzku 11. apríla tohto roku, v apríli po prvý raz prevýšil vo výrobe elektrickej energie o 1,5 roka starší 2.. . .

Rošády namiesto výsledkov

Peter Višváder
Slovenskí politici neplnia predvolebné sľuby. No i naďalej sa chcú mať nadštandardne. Keďže nepodnikajú, príjmy navyše môžu získať iba tichým krúžením v b. . .

ČR: Viac práce

Počet nezamestnaných sa v ČR znížil už druhý mesiac za sebou. Kým vo februári bolo bez práce 9,7 % práceschopných obyvateľov, v marci miera nezamestnanosti po roku nepretržitého. . .

Krátkodobý jav?

Podľa guvernéra NBS M. Juska je oslabovanie koruny krátkodobý a prechodný jav. Dosahované priaznivé makroekonomické ukazovatele nedávajú opodstatnenie na prudké oslabovanie me. . .

O delení majetku

Slovensko-českú dohodu o skončení delenia zvyšku bývalého federálneho majetku schválila včera horná komora českého parlamentu Senát. Za dohodu hlasovalo 52 poslancov zo 60 prítom. . .

Smer EÚ

Čoraz menej Dánov je radikálne proti vstupu tejto severskej krajiny do európskych štruktúr, o čom svedčia výsledky májového prieskumu. Hoci počet sympatizantov EÚ sa medzimesačne nezmenil . . .

Euro pomohlo

Nemecký export vzrástol v priebehu marca medziročne o 21,1 %, k čomu významne prispelo konštantne oslabujúce euro oproti americkému doláru. Obchodný prebytok sa v porovnaní s marcom 1. . .

Bohatšie Japonsko

Japonské oficiálne finančné rezervy v apríli opäť prudko poskočili. Ich hodnota sa medzimesačne „posilnila“ o 33,07 mld. USD na rekordných 338,58 mld. USD. Z toho 324,11 mld. USD. . .

počasie

Prevládajúce počasie podmieňuje zvýšenú záťaž krvného obehu a vyšší psychický stres. Nižšia schopnosť koncentrácie spolu s podráždenosťou, únavou až depresiou a poruchami spánku majú za následok zníženie výkonnosti. Zdraviu škodlivé požívatiny majú zvýšený účinok. Ráno miestami pri zhoršení podmienok na rozptyl znečisťujúcich látok v ovzduší možnosť zhoršenia dýchacích ťažkostí. Pozitívne pôsobí prevládajúci typ počasia na pacientov s reumatickými ochoreniami. Zdravotné ťažkosti budú len slabej až miernej intenzity. n Zajtra neočakávame podstatnejšiu zmenu v pôsobení počasia na citlivých ľudí.(zč)

n Dnes bude jasno až polojasno, popoludní pri zväčšenej oblačnosti miestami prehánky alebo búrky, najmä na severe. Naďalej veľmi teplo. Najvyššia denná teplota 25 až 30, na Orave, v Liptove a na Spiši okolo 23, na horách vo výške 1500 m 16 stupňov. Slabý vietor. V piatok a sobotu bude polooblačno až oblačno a miestami prehánky alebo búrky, najmä vo východnej polovici krajiny. V sobotu jasno až polojasno, cez deň miestami prechodne až oblačno a ojedinele prehánky alebo búrky. Stále veľmi teplo. Najnižšia nočná teplota 15 až 11, v horských dolinách okolo 9, najvyššia denná 25 až 29, na severe miestami okolo 23 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 5.18 a zapadne o 20.19 hod.

Amsterdam polooblačno24
Atényjasno27
Belehradslnečno26
Berlínpolooblačno25
Bratislavaslnečno26
Brusel polooblačno22
Budapešťslnečno26
Bukurešťslnečno24
Frankfurtpolooblačno25
Helsinkiprehánky15
Istanbuljasno23
Kodaňoblačno20
Kyjevoblačno20
Lisabonslnečno19
Londýnoblačno22
Madridpolooblačno19
Milánoslnečno24
Moskvadážď13
Osloprehánky20
Parížslnečno24
Prahaslnečno23
Rímpolooblačno24
Sofiaslnečno25
Štokholmprehánky22
Varšavaslnečno24
Viedeňslnečno25
Záhrebjasno26
Ženevapolooblačno24

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.