CZK1,165 Sk
  Štvrtok  11.Mája 2000

Nepomohlo ani stotisíc

V Lige majstrov španielske finále
Bayern Mníchov je pravým veľkoklubom s neustálym apetítom na získavanie nových úspechov. Jeden už má v končiacej sa sezóne v moci, vyhral Pohár DFB, stále je aj v hre o nemecký titul. O ten najviac žiadaný postup do finále Ligy majstrov, bojoval v odvetnom semifinále s Realom Madrid na vypredanom Olympijskom štadióne. Na najvyššej úrovni bola aj motivácia hráčov: v prípade zlikvidovania 2-gólovej straty a dosiahnutí postupu mal každý hráč mníchovského klubu sľúbenú odmenu 100-tisíc DM. Motivácia to bola silná, Bayern začal výborne a už po tucte minút dal po presnej kombinačnej akcii, zakončenej nekompromisne Janckerom, vedúci gól. Potom neplatil zásah Elbera pre ofsajd, a po polhodine bola z nádejne rozohranej partie takmer beznádej. Enfant terrible Realu, Anelka, poslal hlavou loptu do siete a „vyžehlil“ si svoje úlety spred pár týždňov. Vyrovnanie zapôsobilo na Bayern ako studená sprcha, úplne vyšiel z tempa a Real vďaka technickým schopnostiam svojich hráčov držal loptu v moci podľa ľubovôle. Po prestávke zopakoval bavorský tím dobrý úvod, a keď dal Elber hlavičkou gól na 2:1, svitla ešte šanca. Bayern nasadil vysoké tempo, priklincoval súpera na vlastnú polovicu, mal aj šance, ale úsilie už vytúžené góly neprinieslo. Real si precíznou defenzívou udržal postupovú prehru, a po dvoch rokoch bude hrať znova vo finále Ligy majstrov. Bayern po lanskom finále dopadol horšie. Za výkon vo výbornom a vzrušujúcom stretnutí mu však fanúšikovia, vedenie klubu ani tréner O. Hitzfeld nemohli nič vytknúť. Lanský neúspešný finalista bitku prehral mdlým výkonom v Madride, a tým vydláždil cestu k prvému finále súťaže šampiónov, v ktorom sa stretnú dva kluby z tej istej krajiny - (ľud)