Hospodársky denník
USD47,634 Sk
EUR43,204 Sk
CHF27,768 Sk
CZK1,165 Sk
  Piatok  12.Mája 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Doma nereagujú, pomoc čakajú zo zahraničia?!

Lekárske odborové združenie o finančnej diskriminácii
„Dôverujete odborom? Zverili by ste im zastupovanie svojej záležitosti v pracovnoprávnom spore?“. . .

Superškandály jednej banky

Jedenásť obvinených a čudná úloha senátora Salzmanna
Najväčším škandálom finančného domu v novodobých dejinách Česka sa zrejme stala kauza pražskej štátnej Komerčnej ba. . .

Súboj s časom, ale aj s ministrami

Ako chce fond získať peniaze na výplatu dlhopisov?
„Kľúčové budú dva predaje - Slovenských telekomunikácií (v druhom polroku 2000) a SPP (v prvom polroku 2001).. . .

Vďačný Robertson

Čakanie na rozšírenie NATO
Generálny tajomník NATO George Robertson pricestoval včera na jednodňovú návštevu Bratislavy s posolstvom vďaky vláde a občanom SR za minuloročnú pod. . .

Bush jr. kúpil istotu

S McCainom získava náskok
Prijali by ste viceprezidentskú kandidatúru, keby vám ju ponúkol George W. Bush? „Vôbec o tom neuvažujem,“ znela odpoveď republikánskeho senátora z. . .

Prečo je to tak?

Nepriaznivý stav slovenského kapitálového trhu, ktorý sa stále nachádza na periférii záujmu ekonomickej sféry, potvrdili účastníci medzinárodnej konferencie, ktorá sa konala v spolu. . .

Cenový výmer

Ministerstvá zdravotníctva a financií sa dohodli na novele cenového výmeru, ktorá bude obsahovať cenovú reguláciu na primárnu a špecializovanú ambulantnú sféru formou rozpätia. Doteraz. . .

Miliarda Indov

Počet obyvateľov Indie dosiahol včera jednu miliardu. India sa tak stala druhou krajinou na svete, ktorá prekonala miliardovú hranicu. V susednej Číne žije momentálne asi 1,26 miliar. . .

Recept OECD

Podľa správy Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) bude musieť americká centrálna banka na svojom budúcom zasadnutí zvýšiť základné úrokové sadzby až o 1 %. Takéto výraz. . .

Deficit Litvy

Deficit obchodnej bilancie Litvy za marec dosiahol hodnotu 123,3 mil. USD, čo predstavuje medzimesačný nárast o 18,5 mil. USD. K zvýšeniu deficitu obchodnej bilancie došlo aj naprie. . .

Úroky v júni?

Napriek nestabilnému vývoju spoločnej meny na devízových trhoch neprikročila Európska centrálna banka k zvýšeniu kľúčovej repo sadzby. Hlavná refinančná úroková sadzba tak zostala n. . .

Kyslíkom boli granty, dnes už exportujú
Exportný grantový stimulačný program na podporu exportu slovenských podnikov, ktorý bol kontrahovaný do 31. decembra 1999,. . .

Štát neplatí

Štátna správa dlhuje najväčšiemu producentovi hnedého uhlia na Slovensku - Hornonitrianske bane Prievidza - takmer 30 mil. Sk za dodané palivo, najmä školským zariadeniam vo vykurovac. . .

Presun akcií

Približne 51,2 % podielu Slovenskej poisťovne (SP) v Poľnobanke získa UniCredito Italiano S.p.a. Na svojom včerajšom mimoriadnom zasadaní o tom rozhodla Dozorná rada SP. Poľnobanka . . .

Pokles spotreby

Spotreba elektrickej energie v SR klesla v uplynulom roku medziročne o 1,5 % a dosiahla vyše 27,85 milióna MWh. V sektore veľkoodberateľov klesla spotreba o 3,1 % a v stredných po. . .

Nominácie

K 10. máju nominovali členovia NEF - Hospodársky klub na prestížnu výročnú cenu Zlatý biatec 2000 päť osobností a šesť firiem. Do VI. ročníka celoklubovej ankety Prominent ekonomiky 200. . .

počasie

U ľudí reagujúcich na počasie môže pretrvávať pocit nespokojnosti. Prevládajúce počasie podmieňuje zvýšenú záťaž krvného obehu a vyšší psychický stres. Výraznejšie ťažkosti sa môžu prejaviť u ľudí s nízkym tlakom krvi. Nižšia schopnosť koncentrácie spolu s podráždenosťou, únavou až depresiou a poruchami spánku majú za následok zníženie výkonnosti. Miestami v ranných hodinách možnosť zhoršenia rozptylových podmienok, čo môže spôsobiť zvýšenie dýchacích ťažkostí. n Zajtra predpokladáme zvýšenie nepriaznivých vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí. (zč)

n Dnes bude polojasno až oblačno a miestami prehánky alebo búrky. Najvyššia denná teplota 23 až 28, na východe, Orave a Liptove 17 až 22 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 10 stupňov. Slabý premenlivý, cez deň postupne severovýchodný až severný vietor 5 až 9 m/s. V sobotu a nedeľu bude polooblačno, na severe časom až oblačno a miestami prehánky alebo búrky, najmä vo východnej polovici krajiny. Najnižšia nočná teplota 12 až 8, v horských dolinách okolo 5 stupňov. Najvyššia denná teplota 22 až 26, na severe okolo 19 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 5.17 a zapadne o 20.20 hod.

Amsterdam oblačno22
Atényjasno29
Belehradoblačno28
Berlínjasno20
Bratislavaoblačno25
Brusel oblačno23
Budapešťdážď24
Bukurešťjasno25
Frankfurtdážď20
Helsinkipolojasno23
Istanbuloblačno25
Kodaňjasno17
Kyjevjasno20
Lisabonjasno16
Londýnoblačno19
Madridzamračené19
Milánooblačno23
Moskvadážď12
Oslojasno18
Paríždážď18
Prahajasno25
Rímpolooblačno29
Sofiapolooblačno27
Štokholmoblačno11
Varšavaoblačno16
Viedeňpolooblačno24
Záhrebpolooblačno24
Ženevajasno20
Ženevapolooblačno24

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.