Hospodársky denník
USD47,648 Sk
EUR43,017 Sk
CHF27,635 Sk
CZK1,167 Sk
  Pondelok  15.Mája 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Okrem pravidelných denných a týždenných komentárov nájdete len v Hospodárskom denníku denne aktualizované údaje o vývoji:
  • svetových aj domácich akciových, dlhopisových, komoditných indexov a kontraktov,
  • aktuálne kurzové lístky peňažných prostriedkov v slovenských bankách,
  • aktuálne kurzové lístky Národnej banky Slovenska a Českej národnej banky,
  • úročenie termínovaných vkladov v slovenských bankách,
  • aktuálne forwardové kurzy slovenskej koruny,
  • najnovšie údaje z peňažného a devízového trhu SR,
  • aktuálne úrokové sadzby BRIBOR,
  • podrobné údaje o obchodovaní na BCPB a BCPP,
  • oznámenia Národnej banky Slovenska o podmienkach a výsledkoch aukcií štátnych dlhopisov,
  • mesačné sumáre obchodovania na BCPB.

Zvýšenie sadzieb neprekvapí

Slabnúce euro spôsobuje pokles cien európskych dlhopisov
Opätovné zvýšenie úrokových sadzieb v USA je vnímané na finančných trhoch ako isté. Pri výške tohto zvýšenia. . .

Výhodnosť pôžičke dáva splatnosť a úroková miera

Zverejnenie dobrých makroekonomických výsledkov za mesiac apríl, ochota Európskej investičnej banky požičať Slovensku ďalšie nemalé prostriedky urče. . .

Opatrenia vlády prínosom

Misia Medzinárodného menového fondu (MMF) odhaduje, že schodok štátneho rozpočtu Slovenskej republiky bez zohľadnenia výdavkov krytých z privatizácie, by v roku 2000 mal pr. . .

Slovenská koruna prelomila psychologických 43 SKK/1 EUR
Globálny menový trh vstupoval do nového obchodovacieho týždňa sklamaný z neschopnosti jednotnej meny eurozóny zastaviť oslabovanie a stabilizovať. . .

Aprílová inflácia na nule

Spotrebiteľské ceny zostali v apríli nezmenené a v porovnaní s aprílom 1999 sa zvýšili o 15,9 %. Jadrová inflácia dosiahla zápornú hodnotu -0,1 % a jej medziročná úroveň p. . .

FLESHE

Rusko plánuje v budúcom roku znížiť nominálne daňové zaťaženie a očakáva, že vďaka rýchlejšiemu hospodárskemu rastu a zlepšeniu situácie . . .

Ropa nestráca rastový potenciál

Piatkové obchodovanie na New York Mercantile Exchange (NYMEX) bolo ovplyvnené najmä špekulatívnymi nákupmi fondov, ktoré dostali ceny čierneho zlata na úroveň 2-mesa. . .

Dlhopis FNM opäť nad 9- tisíc

V závere týždňa finišoval slovenský akciový index SAX posilnený vďaka transakciám s akciami Nafty Gbely a Slovakofarmy. Titulom dňa sa stala Nafta, ktorej akcie sa pre. . .

Amerika vytrhla trhy z letargie

Hnacím motorom piatkovej seansy na kapitálovom trhu Ameriky sa stali akcie technologického a bankového sektora, ktoré začínajú opätovne „poškuľovať“ po predchádzajúc. . .

Ticho pred búrkou?

Posledné minulotýždňové obchodovanie na dlhopisovom trhu eurozóny bolo ovplyvnené pozitívnou korekciou spoločnej meny na svetových devízových trhoch, ako aj mierne optimistický. . .

Nádeje na zotavenie narastajú

Po štvrtkových výrokoch prezidenta ECB Duisenberga, v ktorých nepovedal nič nové, ani sa presnejšie nevyjadril k možnosti intervencie, a nočnom posilnení US akcií sa. . .

Počasie

Bude prevládať všeobecne priaznivé počasie s pozitívnym vplyvom na zdravotný stav a celkovú fyzickú a psychickú pohodu. Dobrý telesný a duševný stav podmieňuje dobrú výkonnosť a reakčnú schopnosť, čomu napomáha aj priaznivý vplyv počasia na kvalitu spánku, ktorý je pokojný a občerstvujúci. Pacienti so srdcovo-cievnymi ochoreniami by sa však mali šetriť, vyhýbať sa nezvyčajnej námahe a stresom. Môže byť sklon k vyššej pulzovej frekvencii. Meteosenzitívni, vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi môžu reagovať zvýšenou náchylnosťou k migrénam a pocitom závratu.Zajtra očakávame naďalej pretrvávanie priaznivých účinkov počasia. V priemyselných oblastiach možnosť zvýšenia dýchacích ťažkostí.(zč)

Dnes bude jasno alebo len malá oblačnosť. Najvyššia denná teplota 23 až 27 stupňov. Slabý premenlivý vietor. Teplota na horách vo výške 1500 metrov 14 stupňov. V utorok a stredu bude jasno až polojasno a cez deň veľmi teplo. Najnižšia nočná teplota 12 až 7 stupňov, v horských dolinách miestami okolo 5, v stredu na juhozápade okolo 15 stupňov, najvyššia denná teplota vystúpi na 24 až 28 stupňov, v stredu na juhozápade na 30 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 5.13 a zapadne o 20.24 hod.

Amsterdamslnečno25
Atényprehánky20
Belehradjasno23
Berlínjasno26
Bratislavajasno25
Bruselslnečno25
Budapešťjasno25
Bukurešťpolooblačno22
Frankfurtjasno25
Helsinkijasno14
Istanbuljasno23
Kodaňjasno27
Kyjevoblačno16
Lisabonpolooblačno22
Londýnpolooblačno22
Madridjasno28
Milánojasno26
Moskvajasno9
Oslojasno24
Parížoblačno26
Prahajasno25
Rímpolooblačno27
Sofiapolooblačno23
Štokholmjasno23
Varšavajasno23
Viedeňjasno25
Záhrebjasno23
Ženevapolooblačno27

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3.Tlak

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 11. 5. 2000: Bratislava 99,78, Sliač 97,79, Košice 98,76, Poprad 93,50, za 12. 5. 2000: Bratislava 99,91, Sliač 97,95, Košice 99,03, Poprad 93,64, za 13. 5. 2000: Bratislava 100,54, Sliač 98,48, Košice 99,54, Poprad 94,13. .

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.