Hospodársky denník
USD47,648 Sk
EUR43,017 Sk
CHF27,635 Sk
CZK1,167 Sk
  Pondelok  15.Mája 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Rusko - NATO: teplejší mráz

Stretnutie generalít signálom, že Moskva nechce izoláciu
Mimoriadne teplá európska jar vyhnala na bod mrazu ukazovateľ vzťahov Ruska a severoatlantickej aliancie. M. . .

Od stredy bez víza do Luxemburska

Luxemburské veľkovojvodstvo dočasne pozastavuje od stredy 17. mája uplatňovanie vízového režimu voči občanom SR. Podľa štátneho tajomníka MZV SR Jána Figeľa je t. . .

Súboj o päťročný mandát

Francúzsky prezident Jacques Chirac a predseda vlády Lionel Jospin sa v stredu stretli v prezidentskom paláci v Paríži a predmetom ich rozhovoru bolo skrátenie terajšieho . . .

Čína druhá, India štvrtá

PPP koriguje v HDP kurzové deformácie
Svetová banka zverejnila svoje najnovšie Svetové rozvojové indikátory, založené nie na výmennom kurze národných mien k doláru, al. . .

„Potvrďte nám, prosím, že sa filipínska armáda už nepokúša nás zahubiť.“
MARC WALLERT, jeden z 21 zajatcov moslimských extrémistov na ostrove Jojo, vo svojom liste veľvyslanectvu NSR v Manilex„Pôvodn. . .

Voľby ako všeliek

C. Bildt: Bez zmien v Srbsku niet stability
„Myslím si, že nie je možné dosiahnuť stabilitu (v regióne Balkánu) bez zmeny režimu v Srbsku,“ uviedol osobitný koordinátor gener. . .

Vznikne Európska federácia?

Fischerova osobná vízia budúcnosti
Nemecký minister zahraničných vecí Joschka Fischer sa v piatok vyslovil za budúci rozvoj EÚ vo forme európskej federácie na čele . . .

Zimbabwe hrozí hladomor

Mugabe sa na kľúčovú ofenzívu ešte len chystá
Zdá sa, že Robertovi Mugabemu sa to v Zimbabwe vymklo spod kontroly: najskôr hyperinflácia a teraz aj medzinárodná izolác. . .

Ohňostroj smrti

V Enschede vybuchlo 100 ton pyrotechniky
Enschede (TASR) - Počas sobotňajšej katastrofy v holandskom meste Enschede zahynulo podľa najnovších správ 20 osôb, ďalších 500 bolo z. . .

Viac ako 100 tureckých Kurdov sa v sobotu vrátilo do Turecka z utečeneckých táborov v Iraku, kam unikli začiatkom 90. rokov počas ozbrojeného konfliktu medzi tureckými vládnymi jednotkami a ozbrojencami Strany kurds. . .

Vražda v Srbsku

Nový Sad (TASR) - Bezprostredne po atentáte a informácii o úmrtí predsedu vojvodinskej regionálnej vlády a predsedu miestnej organizácie Socialistickej strany Srbska v Novom Sa. . .

Etiópia odmieta ultimátum

Víkendová bilancia: tisíce eritrejských životov
Addis Abeba (TASR) - Veľký úspech zaznamenala podľa etiópskych vládnych zdrojov vojenská ofenzíva v pohraničnej vojn. . .

Umrel Keizo Obuči

Tokio (TASR) - Bývalý japonský premiér Keizo Obuči zosnul včera vo veku 62 rokov šesť týždňov po tom, ako sa po mozgovej príhode neprebral z kómy.Obučiho hospitalizovali 2. a. . .

Nové akcie separatistov

Vyjednávači neuspeli, rukojemnícka dráma pokračuje
Jolo (TASR) - Dvaja zahraniční novinári sú stále nezvestní na filipínskom ostrove Jolo, kde moslimskí ozbrojenci z. . .

Rozdelenie podľa Putina

V Rusku vytvoria sedem federálnych okruhov
Moskva (TASR ) - V Rusku bude vytvorených sedem veľkých federálnych okruhov zjednocujúcich na základe teritoriálneho prízn. . .

Počasie

Bude prevládať všeobecne priaznivé počasie s pozitívnym vplyvom na zdravotný stav a celkovú fyzickú a psychickú pohodu. Dobrý telesný a duševný stav podmieňuje dobrú výkonnosť a reakčnú schopnosť, čomu napomáha aj priaznivý vplyv počasia na kvalitu spánku, ktorý je pokojný a občerstvujúci. Pacienti so srdcovo-cievnymi ochoreniami by sa však mali šetriť, vyhýbať sa nezvyčajnej námahe a stresom. Môže byť sklon k vyššej pulzovej frekvencii. Meteosenzitívni, vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi môžu reagovať zvýšenou náchylnosťou k migrénam a pocitom závratu.Zajtra očakávame naďalej pretrvávanie priaznivých účinkov počasia. V priemyselných oblastiach možnosť zvýšenia dýchacích ťažkostí.(zč)

Dnes bude jasno alebo len malá oblačnosť. Najvyššia denná teplota 23 až 27 stupňov. Slabý premenlivý vietor. Teplota na horách vo výške 1500 metrov 14 stupňov. V utorok a stredu bude jasno až polojasno a cez deň veľmi teplo. Najnižšia nočná teplota 12 až 7 stupňov, v horských dolinách miestami okolo 5, v stredu na juhozápade okolo 15 stupňov, najvyššia denná teplota vystúpi na 24 až 28 stupňov, v stredu na juhozápade na 30 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 5.13 a zapadne o 20.24 hod.

Amsterdamslnečno25
Atényprehánky20
Belehradjasno23
Berlínjasno26
Bratislavajasno25
Bruselslnečno25
Budapešťjasno25
Bukurešťpolooblačno22
Frankfurtjasno25
Helsinkijasno14
Istanbuljasno23
Kodaňjasno27
Kyjevoblačno16
Lisabonpolooblačno22
Londýnpolooblačno22
Madridjasno28
Milánojasno26
Moskvajasno9
Oslojasno24
Parížoblačno26
Prahajasno25
Rímpolooblačno27
Sofiapolooblačno23
Štokholmjasno23
Varšavajasno23
Viedeňjasno25
Záhrebjasno23
Ženevapolooblačno27

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3.Tlak

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 11. 5. 2000: Bratislava 99,78, Sliač 97,79, Košice 98,76, Poprad 93,50, za 12. 5. 2000: Bratislava 99,91, Sliač 97,95, Košice 99,03, Poprad 93,64, za 13. 5. 2000: Bratislava 100,54, Sliač 98,48, Košice 99,54, Poprad 94,13. .

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.