Hospodársky denník
USD46,955 Sk
EUR42,973 Sk
CHF27,616 Sk
CZK1,166 Sk
  Utorok  16.Mája 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Stále malá schopnosť vývozcov uplatniť sa vo svete

Trvalým problémom nedostatok investícií
Aj keď sa obchodná bilancia pomaly zlepšuje, návrat Slovenskej republiky med. . .

Fischerova odvážna predstava

„Tvrdé jadro“ - zárodok federácie veľkej Európy?
Diskusia o budúcnosti EÚ sa začala. Prezidenti a predsedovia vlád členských krajín EÚ ju už začali na jednom z minul. . .

Najlepšie elektrónky na svete

O filozofiu čadčianskej firmy majú záujem Japonci
Na najväčšej výstave spotrebnej elektroniky na svete v americkom Las Vegas získal tento rok v nebývalej konkurenci. . .

Politike stop!

V zajtrajšom čísle našich novín nebude tradičná rubrika o slovenskej politike, pretože v pondelok a utorok rokujú členovia vlády a poslanci koalície v Častej-Papierničke aj o plne. . .

Exkluzívnosť nových modelov

Dnes večer o 19.30 hod. v bratislavskom hoteli Holiday Inn predvádza Salón Lýdie Eckhardtovej nové modely. Pozvaných čaká podľa všetkého nielen spoločenský večer, ale pre. . .

SPP skončil až druhý

Víťazom medzinárodného tendra na plynofikáciu Grécka sa stala talianska spoločnosť Italgas. Slovenský plynárenský priemysel, š. p., ktorý do projektov v Thessalonikách a Thesali. . .

Platíme privysokú cenu

Destabilizácia hospodárstva
Napriek prísľubom koaličnej vlády o konkrétnych krokoch, ktorých cieľom mala byť stabilizácia hospodárstva, je dnes slovenská realita ešte horši. . .

Sú domáci horší?

Peter Višváder
Iba niečo vyše 1 mld. USD predstavoval prílev priamych zahraničných investícií do slovenskej ekonomiky v priebehu rokov 1994 až 1999. Slovensko je tak z jedenásti. . .

Po raste pád

Bilancia bežného účtu Japonska v minulom finančnom roku vykázala pokles prebytku po dvoch rokoch dvojciferného rastu. Tento ukazovateľ zaznamenal pokles aktívneho salda o 16,8 % na 12,6. . .

Čína príkladom

Priemyselná výroba v Číne za prvé štyri mesiace roku 2000 vzrástla o 10,9 % na 694,1 mld. jüanov (83,85 mld. USD). V apríli tohto roka vzrástla priemyselná výroba medziročne o 11,4 . . .

Rekord susedov

Priemyselná produkcia ČR vzrástla v marci medziročne o 5,2 %, čo predstavuje najrýchlejšie tempo rastu v tomto roku. Tržby z priemyselnej činnosti podnikov vzrástli v prvých troch m. . .

Nižšia inflácia

Inflácia vo Fínsku v súlade s celoeurópskym trendom poklesu tempa rastu cien v apríli výrazne klesla. Jej medziročná miera sa znížila na 2,7 % z marcových 3,1 %. Vývoj indexu spotr. . .

Rast produkcie

Priemerná denná priemyselná výroba v Taliansku vzrástla za marec v medziročnom porovnaní o 3,7 %, keď sa vo februári zvýšila medziročne o 3,2 %. V medzimesačnom porovnaní zostala vš. . .

počasie

Ráno miestami možnosť zvýšenia dýchacích ťažkostí. Celkove však na našom území bude prevládať zväčša priaznivý vplyv počasia na meteosenzitívnych ľudí. Nie je podstatnejšia fyzická ani psychická záťaž, iba mierne podráždenie vplyvom počasia, čo pôsobí skôr pozitívne na výkonnosť a koncentráciu. Hlboký spánok počas oddychových fáz napomáha lepšej regenerácii síl organizmu. Pacienti s kardiovaskulárnym postihnutím sa však majú šetriť a vyhýbať sa väčšej námahe a stresovým situáciám. Vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi, citliví na počasie, môžu reagovať náchylnosťou k migrénam a pocitom závratu. n Zajtra očakávame pretrvávanie uvedených vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí. (zč)

n Dnes bude jasno až polojasno, popoludní v horských dolinách ojedinele búrky. Najvyššia denná teplota 25 až 29 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 16 stupňov. Slabý premenlivý vietor. V stredu a vo štvrtok bude jasno až polojasno a cez deň veľmi teplo. Vo štvrtok popoludní na západnom Slovensku oblačno s búrkami. Najnižšia nočná teplota 15 až 11, v horských dolinách miestami okolo 9 stupňov. Najvyššia denná teplota väčšinou 26 až 30 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 5.12 a zapadne o 20.26 h.

Amsterdam prehánky24
Atényslnečno29
Belehradtakmer jasno28
Berlínpolojasno25
Bratislavajasno28
Brusel oblačno23
Budapešťpolojasno27
Bukurešťpolojasno24
Frankfurtslnečno28
Helsinkipolojasno17
Istanbulpolojasno24
Kodaňpolojasno25
Kyjevslnečno23
Lisabonpolooblačno25
Londýnpolooblačno19
Madridpolojasno32
Milánojasno29
Moskvaoblačno11
Oslodážď19
Parížoblačno26
Prahaslnečno27
Rímtakmer jasno30
Sofiapolojasno26
Štokholmpolojasno23
Varšavaslnečno25
Viedeňjasno28
Záhrebpolojasno28
Ženevapolojasno27

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.