CZK1,166 Sk
  Utorok  16.Mája 2000

Senzačná koncovka v calciu

Lazio Rím po 26 rokoch talianskym majstrom
Dráma v boji o majstrovský titul v talianskom calciu vyvrcholila v poslednom kole. Zápasy oboch kandidátov na titul - Lazia Rím i Juventusu Turín - boli čímsi poznamenané. Lazio doma zdolalo Regginu 3:0 a už v 87. min vtrhli na trávnik jeho fanúšikovia, aby svojich miláčikov na ihrisku doslova povyzliekali a odniesli si cenné suveníry v podobe dresov, trenírok či „štulpní“. Rozhodca bol v rozpakoch ako ďalej, keď sa však hráči dali v kabínach znova do plnej zbroje, nechal ešte päť minút dohrávať. Juventus hosťoval v Perugii, do prestávky držal skóre 0:0 a pred nástupom do II. polčasu sa z oblohy na hraciu plochu spustili prívaly vody. Rozhodca Collina trávnik viackrát kontroloval a po 80 minútach dal nakoniec povel k hre. Želal si tak domáci tím, Turínčania naopak žiadali opätovné odohratie o 24 hodín. Akoby tušili, že na rozmoknutom teréne im ruže nepokvitnú - v 50. minúte inkasovali gól od Caloriho a stratili vedenie v tabuľke (držali ho 13 kôl v rade) i majstrovský titul. „Protiturínska“ nálada na Apeninskom polostrove sa v Perugii naplnila, šampiónom sa stalo po dlhých 26 rokoch rímske Lazio, klub, ktorý v posledných dvoch-troch rokoch vydával enormné sumy na nákup posíl. Generálny manažér Juventusu L. Moggi po prehre: "Ak by sme získali titul, zrejme by to bola veľká chyba. Gratulujem, neprajníci majú všetko, o čo usilovali." Spolu s triumfátorom pôjde do Ligy majstrov aj Juventus a AC Miláno, Inter Miláno a AC Parma musia pri rovnosti bodov odohrať vzájomnú baráž o štvrtú miestenku v Lige majstrov. (ľud)