Hospodársky denník
USD47,335 Sk
EUR42,978 Sk
CHF27,67 Sk
CZK1,168 Sk
  Streda  17.Mája 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Platíme za vedenie bezcenných cenných papierov

Náš účet za chyby a omyly transformácie ekonomiky
Obrovská nezamestnanosť a nebývalé drastické zvyšovanie cien a iné útoky na životnú úroveň obyvat. . .

Minister čihi, podpredseda hota

O neidentifikovanej pôde slovenská vláda stále nerozhodla
Ministerstvo pôdohospodárstva v súlade s programovým vyhlásením vlády, ktoré si predsavzalo iniciovať pre. . .

Zraniteľnosť našej ekonomiky

Blokujú Spojené štáty vstup Slovenska do OECD?
Napriek silnej a viackrát deklarovanej podpore zo strany EÚ blokujú Spojené štáty úsilie Slovenska o skorý vstup do Or. . .

Jasne Škoda

Za prvé štyri mesiace obsadili na Slovensku prvé tri miesta v predaji automobilov výlučne modely značky Škoda: Felicia, Octavia a Fabia. Podľa štatistiky Združenia automobilového priemy. . .

O jednu pätinu

Až 20-percentnú zľavu môžu využiť Bratislavčania vo vybratých hoteloch, reštauráciách, obchodoch a remeselníckych prevádzkach talianskeho mesta Perugia, ak sa preukážu kartou, ktorá . . .

Už len dlhy

Pohľadávky Národného úradu práce dosiahli koncom minulého roka 8,593 mld. Sk, čo je oproti roku 1998 nárast o 23,2 %. Rozhodujúcu časť predstavujú pohľadávky z neuhradenia príspevku na . . .

Zisk obchodu

Maloobchodné tržby v jedenástich krajinách Európskej menovej únie vzrástli v štvrtom mesiaci t. r. medzimesačne o 0,4 % a zvýšili sa tak v porovnaní s marcovým rastom o 0,2 %. Medziročn. . .

Britský rekord

Medziročná miera inflácie vo Veľkej Británii, meraná indexom maloobchodných cien, vzrástla v apríli na 3 % a dostala sa tak na najvyššiu úroveň od augusta roku 1998, keď v predošlom m. . .

Cieľ Madridu

Španielska miera nezamestnanosti klesla v prvom štvrťroku na 15,01 % zo 16,97 % oproti roku 1999. Je to najnižšia miera nezamestnanosti za posledných 19 rokov. Cieľ vlády je zníženie ne. . .

Za najmenej

Slovensko patrilo v uplynulom roku medzi krajiny z najnižšími cenami elektrickej energie pre sektor domácností, ale aj priemyselnú sféru. Domácnosť s ročnou spotrebou elektriny 3500 . . .

Podarilo sa koalícii „zrovnať“ krok?

Druhým, záverečným dňom včera pokračovalo rokovanie členov vlády a koaličných poslancov o plnení programového vyhlásenia vlády. Podľa agentúrnych informácií t. . .

Dohoda s Maltou

Zintenzívnenie spolupráce medzi SR a Maltou v prístupovom procese do Európskej únie je cieľom dvojdňovej návštevy predsedu vlády Malty Eddieho Fenechu-Adamiho v SR. Počas včerajšie. . .

Ukrajina láka

Priame zahraničné investície na Ukrajine dosiahli v prvom štvrťroku 178,3 mil. USD. V porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka tak vzrástli o 70,1 %. V roku 1999 dosiahli p. . .

Hrozba krízy

V Kórejskej republike sa množia príznaky nového krízového vyostrenia hospodárskej situácie. Stúpajúca hodnota wonu a rast cien ropy sťažili pozíciu krajiny v medzinárodnej konkurenci. . .

Stav nie je vyhovujúci

Dosiahnuť nezávislosť sudcov
„Som presvedčená, že sudcovia by mali byť vo svojom rozhodovaní čo najnezávislejší - od politických strán, od šéfov, od finančných ponúk i o. . .

Mylná informácia
Na mailovú adresu redakcie sme včera dostali neanonymnú informáciu, že J. Smerek s celou rodinou požiadal 15. mája o udelenie víz do S. . .

počasie

Dnes bude prevládať príjemná teplotno-vlhkostná klíma bez podstatnejšej záťaže srdcovo-cievneho systému. Očakávame ústup zdravotných ťažkostí podmienených počasím, ktoré má skôr všeobecne priaznivý a povzbudzujúci vplyv. Pozitívne sú účinky na toleranciu telesnej a duševnej námahy - zvýšenie tonusu vedie k vyšším výkonom a lepším reakciám. Pacienti so srdcovo-cievnymi ochoreniami sa však majú šetriť a vyhýbať priamemu slnečnému žiareniu, pri nízkom krvnom tlaku je mierne zvýšený sklon k migrénam a pocitom závratu. Ráno miestami možnosť záťaže dýchacieho systému. n Zajtra nepredpokladáme podstatnejšiu zmenu v pôsobení počasia na meteosenzitívnych ľudí, až k večeru predpokladáme zvyšovanie reumatických, srdcovo-cievnych a dýchacích ťažkostí, výskyt mrzutosti, podráždenosti a únavy. (zč)

n Dnes bude jasno až polojasno a naďalej veľmi teplo. Najvyššia denná teplota 26 až 31, na horách vo výške 1500 m 16 stupňov. Južný vietor 2 až 5 m/s. Vo štvrtok bude na východe spočiatku jasno až polojasno, cez deň od západu veľká oblačnosť a na mnohých miestach občasný dážď alebo prehánky, lokálne aj búrky. V piatok prevažne oblačno a miestami prehánky alebo búrky. Najnižšia nočná teplota 14 až 10, v horských dolinách miestami okolo 8, najvyššia denná vo štvrtok 22 až 26, na východe miestami ešte okolo 28, v piatok 20 až 24 stupňov, na severe chladnejšie. n Slnko vyjde zajtra o 5.10 a zapadne o 20.27 hod.

Amsterdam prehánky17
Aténypolooblačno27
Belehradjasno29
Berlínpolojasno28
Bratislavajasno29
Brusel oblačno16
Budapešťjasno28
Bukurešťpolooblačno25
Frankfurtpolojasno27
Helsinkipolojasno13
Istanbuljasno23
Kodaňoblačno21
Lisabonoblačno22
Londýnoblačno16
Madridoblačno24
Milánopolooblačno26
Moskvaoblačno14
Oslooblačno17
Parížprehánky20
Prahajasno28
Rímjasno29
Sofiajasno26
Štokholmpolooblačno18
Varšavajasno27
Viedeňjasno29
Záhrebjasno28
Ženevapolojasno26

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.