Hospodársky denník
USD47,335 Sk
EUR42,978 Sk
CHF27,67 Sk
CZK1,168 Sk
  Streda  17.Mája 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Okrem pravidelných denných a týždenných komentárov nájdete len v Hospodárskom denníku denne aktualizované údaje o vývoji:
  • svetových aj domácich akciových, dlhopisových, komoditných indexov a kontraktov,
  • aktuálne kurzové lístky peňažných prostriedkov v slovenských bankách,
  • aktuálne kurzové lístky Národnej banky Slovenska a Českej národnej banky,
  • úročenie termínovaných vkladov v slovenských bankách,
  • aktuálne forwardové kurzy slovenskej koruny,
  • najnovšie údaje z peňažného a devízového trhu SR,
  • aktuálne úrokové sadzby BRIBOR,
  • podrobné údaje o obchodovaní na BCPB a BCPP,
  • oznámenia Národnej banky Slovenska o podmienkach a výsledkoch aukcií štátnych dlhopisov,
  • mesačné sumáre obchodovania na BCPB.

Váš domov nové poistenie

Ide o zariadenie a vybavenie domácnosti
Slovenská poisťovňa (SP) uviedla na poistný trh nový produkt pod názvom Poistenie vecí v byte - Váš domov. Poistenie vecí v byt. . .

Rast českej ekonomiky by mal podľa Medzinárodného menového fondu dosiahnuť 1,5 až 2,0 %, budúci rok 2,0 až 3,0 %. Za brzdu výraznejšieho zvyšovania rastu hrubého dom. . .

Obnovia záväzky

Európska banka pre obnovu a rozvoj (EBOR), je pripravená obnoviť svoje záväzky voči Rusku. Žiada však od vlády zverejnenie jej ekonomických plánov. Rusko sa na činnosti EBOR podieľa. . .

Privatizácia pokročila

V druhej etape reštrukturalizácie bankového sektora v Slovenskej republike by mali byť zo Všeobecnej úverovej banky a Slovenskej sporiteľne presunuté do Konsolidačnej banky a. . .

Nezadržateľný rast čierneho zlata

Premiérové tohtotýždňové obchodovanie na New York Mercantile Exchange (NYMEX) prinieslo cenám čierneho zlata mierne zisky po tom, čo tak reagovali na vyhlásenie ge. . .

Pomohol zvýšený rating

Účastiny na varšavskej burze sa v utorok posilnili vďaka zlepšenému hospodárskemu výhľadu poľskej ekonomiky. Trh podporila správa o poklese aprílovej inflácie a nečakané zvýš. . .

Silný Wall Street podporil trhy

Viac než jednopercentným rastom sa mohol v utorok pochváliť kapitálový trh v Tokiu, keď väčšina obchodníkov prekonala obavy a nervozitu zo zvyšovania kľúčových úroko. . .

Bondy mierne vyššie

Po včerajšom zverejnení priaznivej hodnoty aprílovej inflácie si americké vládne dlhopisy udržali svoje dopoludňajšie zisky a v priebehu seansy sa ešte posilnili. Miera inflácie. . .

Dôvera vo FED posilnila USD

Obchodovanie v Ázii sa nieslo v znamení očakávania výsledkov zasadania amerického Federálneho výboru pre operácie na voľnom trhu (FOMC), ktorý rozhodoval o zvyšovaní úro. . .

počasie

Dnes bude prevládať príjemná teplotno-vlhkostná klíma bez podstatnejšej záťaže srdcovo-cievneho systému. Očakávame ústup zdravotných ťažkostí podmienených počasím, ktoré má skôr všeobecne priaznivý a povzbudzujúci vplyv. Pozitívne sú účinky na toleranciu telesnej a duševnej námahy - zvýšenie tonusu vedie k vyšším výkonom a lepším reakciám. Pacienti so srdcovo-cievnymi ochoreniami sa však majú šetriť a vyhýbať priamemu slnečnému žiareniu, pri nízkom krvnom tlaku je mierne zvýšený sklon k migrénam a pocitom závratu. Ráno miestami možnosť záťaže dýchacieho systému. n Zajtra nepredpokladáme podstatnejšiu zmenu v pôsobení počasia na meteosenzitívnych ľudí, až k večeru predpokladáme zvyšovanie reumatických, srdcovo-cievnych a dýchacích ťažkostí, výskyt mrzutosti, podráždenosti a únavy. (zč)

n Dnes bude jasno až polojasno a naďalej veľmi teplo. Najvyššia denná teplota 26 až 31, na horách vo výške 1500 m 16 stupňov. Južný vietor 2 až 5 m/s. Vo štvrtok bude na východe spočiatku jasno až polojasno, cez deň od západu veľká oblačnosť a na mnohých miestach občasný dážď alebo prehánky, lokálne aj búrky. V piatok prevažne oblačno a miestami prehánky alebo búrky. Najnižšia nočná teplota 14 až 10, v horských dolinách miestami okolo 8, najvyššia denná vo štvrtok 22 až 26, na východe miestami ešte okolo 28, v piatok 20 až 24 stupňov, na severe chladnejšie. n Slnko vyjde zajtra o 5.10 a zapadne o 20.27 hod.

Amsterdam prehánky17
Aténypolooblačno27
Belehradjasno29
Berlínpolojasno28
Bratislavajasno29
Brusel oblačno16
Budapešťjasno28
Bukurešťpolooblačno25
Frankfurtpolojasno27
Helsinkipolojasno13
Istanbuljasno23
Kodaňoblačno21
Lisabonoblačno22
Londýnoblačno16
Madridoblačno24
Milánopolooblačno26
Moskvaoblačno14
Oslooblačno17
Parížprehánky20
Prahajasno28
Rímjasno29
Sofiajasno26
Štokholmpolooblačno18
Varšavajasno27
Viedeňjasno29
Záhrebjasno28
Ženevapolojasno26

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.