Hospodársky denník
USD47,335 Sk
EUR42,978 Sk
CHF27,67 Sk
CZK1,168 Sk
  Streda  17.Mája 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

S olympijskou motiváciou

Na ME posledné zvonenie pred OH v Sydney
Výprava slovenských džudistov odchádza dnes do Vroclavu, kde bude od štvrtka do nedele bojovať na ME. Po nich sa definitívne uzavri. . .

Viera v šťastnú trénerskú ruku

Slovenská nominácia na ME 21 kompletná
Včerajškom sa naplnil termín nahlasovania nominácií na záverečný turnaj majstrovstiev Európy do 21 rokov. Netreba dvakrát pripo. . .

Ministri i členovia parlamentu

Pred futbalovým finále 29. Pohára UEFA
V Kodani dnes večer vyvrcholí druhá v hierarchii európskych futbalových pohárových súťaží. O trofej na kodanskom štadióne bude . . .

Európska krosová séria

Za svetovú európska obdoba
Novou súťažou v medzinárodnom atletickom kalendári bude od zimy Európska krosová séria. Na jej vzniku sa dohodli v Bruseli organizátori jednotlivýc. . .

Na obzore historická účasť

Pred 44. kapitolou Okolo Slovenska
Vrcholné podujatie slovenskej cyklistiky, preteky Seat Okolo Slovenska, napíšu koncom júla už svoju 44. kapitolu. Rekordné budú z nieko. . .

Na západe účty vyrovnané

O víťazstve obhajcu Stanley cupu rozhodla presilovka
Kapitán obhajcov Stanley cupu Mike Modano pomohol dvoma gólmi hokejistom Dallasu k víťazstvu nad Coloradom 3:2 a vyrov. . .

počasie

Dnes bude prevládať príjemná teplotno-vlhkostná klíma bez podstatnejšej záťaže srdcovo-cievneho systému. Očakávame ústup zdravotných ťažkostí podmienených počasím, ktoré má skôr všeobecne priaznivý a povzbudzujúci vplyv. Pozitívne sú účinky na toleranciu telesnej a duševnej námahy - zvýšenie tonusu vedie k vyšším výkonom a lepším reakciám. Pacienti so srdcovo-cievnymi ochoreniami sa však majú šetriť a vyhýbať priamemu slnečnému žiareniu, pri nízkom krvnom tlaku je mierne zvýšený sklon k migrénam a pocitom závratu. Ráno miestami možnosť záťaže dýchacieho systému. n Zajtra nepredpokladáme podstatnejšiu zmenu v pôsobení počasia na meteosenzitívnych ľudí, až k večeru predpokladáme zvyšovanie reumatických, srdcovo-cievnych a dýchacích ťažkostí, výskyt mrzutosti, podráždenosti a únavy. (zč)

n Dnes bude jasno až polojasno a naďalej veľmi teplo. Najvyššia denná teplota 26 až 31, na horách vo výške 1500 m 16 stupňov. Južný vietor 2 až 5 m/s. Vo štvrtok bude na východe spočiatku jasno až polojasno, cez deň od západu veľká oblačnosť a na mnohých miestach občasný dážď alebo prehánky, lokálne aj búrky. V piatok prevažne oblačno a miestami prehánky alebo búrky. Najnižšia nočná teplota 14 až 10, v horských dolinách miestami okolo 8, najvyššia denná vo štvrtok 22 až 26, na východe miestami ešte okolo 28, v piatok 20 až 24 stupňov, na severe chladnejšie. n Slnko vyjde zajtra o 5.10 a zapadne o 20.27 hod.

Amsterdam prehánky17
Aténypolooblačno27
Belehradjasno29
Berlínpolojasno28
Bratislavajasno29
Brusel oblačno16
Budapešťjasno28
Bukurešťpolooblačno25
Frankfurtpolojasno27
Helsinkipolojasno13
Istanbuljasno23
Kodaňoblačno21
Lisabonoblačno22
Londýnoblačno16
Madridoblačno24
Milánopolooblačno26
Moskvaoblačno14
Oslooblačno17
Parížprehánky20
Prahajasno28
Rímjasno29
Sofiajasno26
Štokholmpolooblačno18
Varšavajasno27
Viedeňjasno29
Záhrebjasno28
Ženevapolojasno26

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.