Hospodársky denník
USD47,335 Sk
EUR42,978 Sk
CHF27,67 Sk
CZK1,168 Sk
  Streda  17.Mája 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Dohoda s Maltou

Zintenzívnenie spolupráce medzi SR a Maltou v prístupovom procese do Európskej únie je cieľom dvojdňovej návštevy predsedu vlády Malty Eddieho Fenechu-Adamiho v SR. Počas včerajši. . .

Tvrdá kritika Fischerovej vízie

Chorváti začnú rokovať s EÚ, Nóri naklonení vstupu do únie
Varšava/Záhreb/Oslo (TASR) - Šéf poľskej diplomacie Bronislaw Geremek včera kritizoval návrhy nemecké. . .

Čína nemá záujem požiadať Spojené štáty ani nikoho iného o sprostredkovanie riešenia taiwanskej otázky, vyhlásila v Pekingu hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí Čang Čch´-jüe.
Francúzsky tím podm. . .

Prepukne veľká ofenzíva

Niektoré zdroje tvrdia, že Čečeni zaútočia už v sobotu večerMoskva/Groznyj (TASR) - Čečenskí povstalci chystajú údajne rozsiahlu celoplošnú ofenzívu proti ruským vojskám . . .

Umieračik nad ZEÚ

SR chce byť v bezpečnostných štruktúrach EÚ
Brusel/Porto (TASR) - Ministri zahraničných vecí a obrany členských a partnerských krajín Západoeurópskej únie (ZEÚ) sa počas dvoj. . .

O Kasianovovi

Moskva (TASR) - Ruská Štátna duma bude dnes posudzovať kandidatúru M. Kasianova na post predsedu vlády. Potvrdil to vodca komunistov G. Ziuganov s tým, že sa o tom rozhodlo na včer. . .

Rolls-Royce investuje v Nitre

sumou 1,5 mld. USD, ale aj technologicky
Kedysi britská, dnes už medzinárodná spoločnosť Rolls-Royce, dodávajúca motory pre leteckú a námornú dopravu a plynov. . .

Ross ide hasiť napätie

Arafat odmieta demisiu svojho vyjednávača
Ramalláh (TASR) - Americký sprostredkovateľ pre Blízky východ Dennis Ross sa včera v Ramalláhu stretol s palestínskym predákom . . .

počasie

Dnes bude prevládať príjemná teplotno-vlhkostná klíma bez podstatnejšej záťaže srdcovo-cievneho systému. Očakávame ústup zdravotných ťažkostí podmienených počasím, ktoré má skôr všeobecne priaznivý a povzbudzujúci vplyv. Pozitívne sú účinky na toleranciu telesnej a duševnej námahy - zvýšenie tonusu vedie k vyšším výkonom a lepším reakciám. Pacienti so srdcovo-cievnymi ochoreniami sa však majú šetriť a vyhýbať priamemu slnečnému žiareniu, pri nízkom krvnom tlaku je mierne zvýšený sklon k migrénam a pocitom závratu. Ráno miestami možnosť záťaže dýchacieho systému. n Zajtra nepredpokladáme podstatnejšiu zmenu v pôsobení počasia na meteosenzitívnych ľudí, až k večeru predpokladáme zvyšovanie reumatických, srdcovo-cievnych a dýchacích ťažkostí, výskyt mrzutosti, podráždenosti a únavy. (zč)

n Dnes bude jasno až polojasno a naďalej veľmi teplo. Najvyššia denná teplota 26 až 31, na horách vo výške 1500 m 16 stupňov. Južný vietor 2 až 5 m/s. Vo štvrtok bude na východe spočiatku jasno až polojasno, cez deň od západu veľká oblačnosť a na mnohých miestach občasný dážď alebo prehánky, lokálne aj búrky. V piatok prevažne oblačno a miestami prehánky alebo búrky. Najnižšia nočná teplota 14 až 10, v horských dolinách miestami okolo 8, najvyššia denná vo štvrtok 22 až 26, na východe miestami ešte okolo 28, v piatok 20 až 24 stupňov, na severe chladnejšie. n Slnko vyjde zajtra o 5.10 a zapadne o 20.27 hod.

Amsterdam prehánky17
Aténypolooblačno27
Belehradjasno29
Berlínpolojasno28
Bratislavajasno29
Brusel oblačno16
Budapešťjasno28
Bukurešťpolooblačno25
Frankfurtpolojasno27
Helsinkipolojasno13
Istanbuljasno23
Kodaňoblačno21
Lisabonoblačno22
Londýnoblačno16
Madridoblačno24
Milánopolooblačno26
Moskvaoblačno14
Oslooblačno17
Parížprehánky20
Prahajasno28
Rímjasno29
Sofiajasno26
Štokholmpolooblačno18
Varšavajasno27
Viedeňjasno29
Záhrebjasno28
Ženevapolojasno26

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.