Hospodársky denník
USD47,834 Sk
EUR42,883 Sk
CHF27,692 Sk
CZK1,171 Sk
  Štvrtok  18.Mája 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Teplo škodí, búrky nepomôžu, riešenie: závlahy

Ohrozená potravinová bezpečnosť Slovenska
Krízový štáb na riešenie problémov ohrozenia úrod v dôsledku dlhotrvajúceho . . .

Priemyselný výskum bez hraníc

Medzinárodný transfer technológií dostáva nové formy
Technologické inovácie vedú nielen k znižovaniu výrobných nákladov, ale, a to predovšetkým, k vývoju nových výro. . .

Česi si prajú, aby Havel odišiel

Animozita medzi Hradom a zmluvnými opozičníkmi pokračuje
Podľa prieskumu, ktorý si objednala tlačová agentúra ČTK, sa 53,5 percenta občanov domnieva, že by Václa. . .

Pavilón - veľryba

Symbolom tohtoročnej svetovej výstavy EXPO 2000, ktorá sa začne už o dva týždne v nemeckom Hannoveri, bude obrovská sklená veľryba. Podobu 70 m dlhej a 20 m širokej veľryby má „pav. . .

Obídu hlavný problém?

Motív pracovať a zamestnávať
Vysoká miera nezamestnanosti na Slovensku je takou slabinou našej ekonomiky, že ani predpokladaný rast HDP vo výške 2,5 % nemusí ešte zabezpeči. . .

Vznikne nový Úrad pre finančný trh

Vláda o bankách a rozpočte
Vláda včera schválila realizáciu druhej etapy reštrukturalizácie VÚB a Slovenskej sporiteľne. Spočíva v presunutí klasifikovaných úve. . .

Pochvalne o „jadre“

SR má bezpečnostný štrandard
„Som prekvapený úrovňou rozostavania 3. a 4. bloku JE v Mochovciach a môžem odporučiť ich dokončenie,“ uviedol včera generálny riaditeľ Agentúr. . .

Rastie dôvera

Poisťovňa Kooperatíva vykázala za prvé tri mesiace tohto roka predpísané poistné vo výške 519,2 mil. Sk, čo je v medziročnom porovnaní viac o 157 mil. Sk. Zaradila sa tak na druhé mies. . .

Nová úprava

Vláda SR včera vo forme nariadenia schválila úpravu colného sadzobníka, ktorou sa znižuje clo na dovoz vína z čerstvého hrozna na úroveň 25 %. Znížené clo sa týka stanovenej colnej kvót. . .

Zvýšia dôchodky

Vláda SR prijala na svojej včerajšej schôdzi predbežné rozhodnutie o zvýšení dôchodkov, ktoré by sa malo uskutočniť v auguste tohto roka. Ministerka financií B. Schmögnerová i. . .

Strojári v Nitre

Na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu v Nitre, ktorý sa uskutoční od 30. mája do 2. júna sa zúčastní takmer 800 vystavovateľov a spoluvystavovateľov z 21 krajín sveta. V jeho . . .

Zisková banka

Eximbanka dosiahla v prvom štvrťroku 2000 hrubý zisk 102,987 mil. Sk. Bilančná suma k ultimu marca stúpla na 5,680 mld. Sk. Celkový objem bankových a poisťovacích aktivít, ktoré smer. . .

Bankroty hrozbou

Počet bankrotujúcich podnikov v Japonsku vzrástol v apríli tohto roku v medziročnom porovnaní o 34 % na 1562 prípadov. V porovnaní s marcom tohto roka to však predstavuje pokles o. . .

Zlúčenie búrz

Parížska burza vedie ako časť európskej burzy Euronext aliančné rozhovory s americkou New York Stock Exchange (NYSE). Aliancia by sa tak mala stať konkurentom nemeckej a londýnskej b. . .

Inflácia pod 2 %

Inflácia v 11 krajinách eurozóny sa v apríli opäť vrátila pod 2 % deklarované Európskou centrálnou bankou. Medzimesačne klesla o 0,3 % na 1,9 % v porovnaní s 1,1 % v rovnakom me. . .

Britské úspechy

Britská nezamestnanosť v apríli zrýchlila svoj pokles, keď miera nezamestnanosti klesla na nové 20-ročné minimum - 3,9 %. Tempo rastu miezd v krajine sa v prvom kvartáli 2000 zredu. . .

Razantný rast

Prebytok francúzskej obchodnej bilancie sa podľa sezónne prepočítaných údajov v marci zvýšil o viac ako 1,3 mld. FRF na 7,54 mld. FRF. Export tejto krajiny v rovnakom mesiaci vzrásto. . .

Ruská kríza

Kríza bankového sektora sa začína pomaly rozrastať aj u našich ruských susedov. Ruská centrálna banka (RCB) totiž včera zaviedla dočasnú nútenú správu na banku Most-Bank. Podľa RCB hla. . .

počasie

U ľudí, ktorí reagujú na počasie sa zosilňuje pocit nespokojnosti. Môže dôjsť k miernemu narušeniu koncentrácie, ako aj k zvýšeniu podráždenosti, nervozity a sklonu k depresívnym reakciám. Pri telesnej a duševnej námahe nastáva rýchlejšie únava, možné sú poruchy spánku. Mierne sa zvyšuje záťaž srdcovo-cievneho systému. Negatívne môže pôsobiť počasie na pacientov s reumatickými ochoreniami. n Zajtra predpokladáme zvýšenie nepriaznivých vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí. (zč)

n Dnes bude jasno až polojasno. V priebehu dňa v západnej polovici pribúdanie oblačnosti a popoludní miestami prehánky a búrky. Najvyššia denná teplota 26 až 30, na západe a severe miestami okolo 23 stupňov. Teplota na horách o výške 1500 m 16 stupňov. Južný, cez deň na západe severozápadný vietor 3 až 7 m/s. V piatok veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach prehánky alebo občasný dážď, vo východnej polovici územia aj búrky. V sobotu polooblačno až oblačno a už len miestami prehánky. Najnižšia nočná teplota 15 až 11 stupňov, v sobotu asi o dva stupne nižšia. Najvyššia denná teplota 18 až 22, v severných okresoch okolo 16 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 5.09 a zapadne o 20.28 hod.

Amsterdam prehánky21
Atényjasno28
Belehradslnečno28
Berlínprehánky23
Bratislavaslnečno28
Brusel prehánky20
Budapešťslnečno28
Bukurešťslnečno28
Frankfurtoblačno23
Helsinkipolooblačno13
Istanbuljasno24
Kodaňoblačno20
Kyjevslnečno23
Lisabonprehánky21
Londýndážď19
Madridoblačno26
Milánoslnečno29
Moskvaslnečno7
Oslooblačno20
Parížprehánky21
Prahaprehánky22
Rímjasno29
Sofiaslnečno24
Štokholmoblačno16
Varšavaprehánky25
Viedeňslnečno27
Záhrebslnečno26
Ženevabúrky26

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.