Hospodársky denník
USD48,078 Sk
EUR42,984 Sk
CHF27,677 Sk
CZK1,168 Sk
  Piatok  19.Mája 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Perestrojka v štýle Putina

Sedem regiónov zocelí federáciu, ale nebude rozhodovať
Začiatkom mesiaca sme v rozhovore s poradcom ruského prezidenta pre otázky Čečenska Sergejom V. Jastržembským pol. . .

Meteorológovia nie sú Sibylou

Do polovice júna nadnormálne teploty, bude menej zrážok
Možnosťami dlhodobej predpovede počasia sa na Slovensku nikto seriózne nezaoberá. Slovenský hydrometeorologi. . .

V Komárne čakajú na garanciu vlády

Zatiaľ čo slovenská politická scéna sa tvári, že nie je nič dôležitejšie ako vládna rekonštrukcia alebo predvolebná reštrukturalizácia strán, výrobná sféra, žiaľ,. . .

Nerentabilné (?) koráby nám odplávu dolu vodou

Predávame, čo sa len dá, predsa sme v dlhoch
Slovensko má vraj niekde v Tichom oceáne kus morského dna. Ťažko povedať načo. Podobne vlastnilo aj p. . .

Môžu sledovať akosť domácej produkcie

Výrobcovia a spracovatelia mäsa na Slovensku, ale aj ďalší potravinári aj poľnohospodári v prvovýrobe, nedostatočne a neraz komplikovane posudzujú a sledujú kva. . .

Rekordné tržby

V minulom roku predala spoločnosť Slovnaft Moravia v ČR 410-tisíc ton pohonných látok a takmer 11-tisíc ton motorových olejov. Firemné tržby, ktoré ešte v roku 1998 tvorili 4,7 mld. . . .

Zlatý biatec 2000 - Prominent ekonomiky 2000

V súlade so štatútmi výročnej ceny NEF - Hospodársky klub Zlatý biatec, udeľovanej od 21. januára 1994 a VI. ročníka celoklubovej ankety Prominent ekonom. . .

Pozor na deficit

Poľsko by malo podľa odhadov MMF v nasledujúcich dvoch rokoch vykazovať ekonomický rast v pásme 5 až 5,5 %. Vážnou hrozbou pre krajinu však zostáva rast deficitu jej bežného účtu, v. . .

Grécko do EMÚ

Európsky parlament včera jasnou väčšinou odsúhlasil vstup Grécka do EMÚ, čím sa tento balkánsky štát stane dvanástym členom elitného hospodárskeho klubu. Dátum začlenenia stanovili na . . .

Splácajú dlhy

Brazília v apríli splatila MMF zatiaľ najväčšiu splátku, keď do pokladne fondu vrátila 6,64 mld. USD, čím znížila svoj dlh na 1,78 mld. USD. Rovnako sa snažilo aj Rusko, ktoré však z. . .

Prudký rast

Index podnikateľskej nálady v Nemecku Ifo v apríli prudko vzrástol z marcových 100,5 bodu na 101,2 bodu. Index Ifo je prvým významným mesačným ukazovateľom vývoja nemeckej ekonomiky a . . .

Kapitán na lodi faktov

Vlnové dĺžky v živote ústredného riaditeľa SRo
Má 33 rokov, je absolventom Filozofickej fakulty UPJŠ v Prešove v študijnom odbore slovenský jazyk a literatúra a ukrajins. . .

počasie

Očakávame zintenzívnenie nepriaznivých účinkov počasia na meteosenzitívnych ľudí. Zvýšené budú ťažkosti pri ochoreniach pohybového systému, najmä u reumatikov. Častejšie sa môžu vyskytovať bolesti hlavy, jaziev a fantómové bolesti. Zvyšuje sa záťaž pacientov s kardiovaskulárnym postihnutím, prípadne aj s ochoreniami dýchacích ciest. Nižšia môže byť telesná a duševná výkonnosť a schopnosť sústredenia. Zvýšená je náchylnosť k nervozite, predráždenosti, depresii a celkovým nepríjemným telesným a duševným pocitom.n Zajtra predpokladáme ústup zdravotných ťažkostí podmienených počasím. Pretrvávať môžu reumatické ťažkosti a sklon k depresii. (zč)

n Dnes bude postupne od západu veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach občasný dážď, prehánky alebo búrky. Najvyššia denná teplota18 až 22, na juhu stredného a na východnom Slovensku okolo 24, na horách vo výške 1500 m 9 stupňov. Západný až severozápadný, na východnom Slovensku južný vietor 3 až 6 m/s. V sobotu a nedeľu bude prevažne oblačno, na juhu časom polooblačno. Miestami prehánky. Najnižšia nočná teplota 12 až 8, v horských dolinách miestami aj chladnejšie, najvyššia denná 19 až 23, v severných okresoch okolo 17 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 5.08 a zapadne o 20.29 hod.

Amsterdam dážď12
Atényjasno28
Belehradprehánky27
Berlínprehánky14
Bratislavadážď17
Brusel prehánky14
Budapešťdážď19
Bukurešťpolooblačno25
Frankfurtprehánky12
Helsinkijasno20
Istanbuljasno23
Kodaňdážď14
Kyjevprehánky20
Lisabonpolooblačno18
Londýnprehánky12
Madridjasno26
Milánojasno25
Moskvaoblačno13
Oslodážď10
Paríždážď12
Prahaprehánky14
Rímpolooblačno25
Sofiapolooblačno25
Štokholmdážď11
Varšavadážď20
Viedeňdážď16
Záhrebdážď17
Ženevapolooblačno18

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.