CHF26,456 Sk
CZK1,146 Sk
  Utorok  2.Mája 2000

krátko

HOKEJ: Dallas - San Jose 1:0 - na zápasy 2:0 v 2. kole play-off NHL. TENIS: Safin (Rus.) - Ferrero (Šp.) 6:3 6:3 6:4 vo finále turnaja v Barcelone. HÁDZANÁ: Duslo Šaľa - Ferrobus Mislata 25:27 (11:13) v odvete semifinále Pohára EHF žien - postupuje Mislata. ATLETIKA: Milan Haborák (Dukla B. Bystrica) na mítingu v Košiciach dosiahol vo vrhu guľou 20,12 m, splnil limit na OH v Sydney a počet atlétov SR tak rozšíril na osem n Víťazstvom Róberta Štefka (SR) sa skončil cestný beh na 25 km v Berlíne, ktorý si v najlepšom slovenskom výkone 1:15:31 dokázal poradiť aj s kvalitnou konkurenciou Afričanov. STOLNÝ TENIS: Finálové výsledky ME v Brémach - štvorhra žien: Bátorfiová, Tóthová (Maď.) - Lianová, Regenwetterová (Lux.) 2:1, štvorhra muži: Gatien, Chila (Fr.) - Lupulesku, Kreanga (Juh./Gr.) 2:0, dvojhra ženy: Götschová (Nem.) - Steffová (Rum.) 3:2, dvojhra muži: Karlsson (Švéd.) - Primorac (Chorv.) 3:0. MOTORIZMUS: Úvodné preteky M-SR v endure v Brezne vyhral s prevahou Jaroslav Katriňák (VOR). n Tretím miestom v skupine N odštartoval v Rechbergu seriál ME v pretekoch automobilov do vrchu Peter Jureňa (SR - Ford Escort Cosworth). CYKLISTIKA: Preteky žien Vuelta Mallorca vyhrala Van de Vierverová (Belg.) 11:52 h ... 6. Ilavská (SR) +01:30. n Jednoetapové preteky International Lavanttaler Radsportage vo Wolfsbergu vyhral Nagy (Dukla Trenčín) 4:14,23 h pred Riškom (obaja Dukla Trenčín). (TASR)