Hospodársky denník
USD48,106 Sk
EUR42,966 Sk
CHF27,691 Sk
CZK1,175 Sk
  Pondelok  22.Mája 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Sľuby sa sľubujú, stavbári však krachujú

Insolventnosť rezortu tlačí k stene stavebné sporiteľne
Minister István Harna od nového roku všade vyhlasuje, že vláda očakáva v tomto roku pozitívny obra. . .

Zbaviť sa "liekovej turistiky"?!

Občan je naozaj chudák - ako pacient i lekárnik
„Dokedy ešte?!“ pýtajú sa lekárnici, ktorí úverovali poisťovne, z donútenia robili sociálnu politiku pre štát - p. . .

Zákon určený na obchádzanie?

Najväčším problémom bude jeho sabotáž
Poskytovanie informácií je jedným z najdôležitejších antikorupčných mechanizmov a jeho prijatie požadovala aj Európska únia. Zák. . .

Čakanie na súhlas Kongresu USA

Čínske vývozy do Spojených štátov majú tento týždeň šancu zbaviť sa diskriminačných hrozieb. Rozhodne o tom Kongres USA, ktorý má schváliť zákon, poskytujúci Číne trva. . .

Problémy SKB

NBS v piatok vyhlásila Slovenskú kreditnú banku, ktorá je od 19. apríla 2000 v nútenej správe, za neschopnú vyplácať vklady. Banková rada prijala rozhodnutie na základe oznámenia s. . .

Likviduje tulene

Zatiaľ neznámy vírus nebezpečne ohrozuje tulene v Kaspickom mori pri Kazachstane. Len v priebehu jedného týždňa objavili na pobreží až 1800 uhynutých zvierat. Skúmať pôvod vírusu pr. . .

Transport každý deň

Úložisko sa začne zapĺňať
„Hoci žiadny zákon ani nariadenie nám neurčujú povinnosť získať súhlas občanov k preprave rádioaktívneho odpadu, rozhodli sme sa ich o transportoc. . .

Apel obchodníkov

V súvislosti so situáciou na vnútornom trhu, ktorá je vyvolaná sústavným poklesom kúpnej sily obyvateľstva, masívnou expanziou nadnárodných obchodných reťazcov a hrubým narušen. . .

EIB na Slovensku

Európska investičná banka chce zintenzívniť svoje úverové aktivity v SR pre malé a stredné podniky. Je schopná poskytovať 10-ročné úverové zdroje v EUR s úročením tesne nad hra. . .

Zníženie PMR

Národná banka Slovenska pristúpila k zníženiu miery povinných minimálnych rezerv zo súčasných 8 % na úroveň 6,5 %. Takto sa podľa odhadov uvoľnia prostriedky komerčných bánk v hodnote. . .

Boom exportu

Marcový prebytok obchodnej bilancie v Kanade stúpol na 2,6 mld. USD, keď v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom došlo k zvýšeniu o viac ako 270 mil. USD. V súčasnosti na tento pozitív. . .

Mohutný rast

Hrubý domáci produkt Taiwanu vzrástol za prvé tri mesiace tohto roka o 7,93 % v porovnaní s rovnakým obdobím roku 1999. Na tento rapídny ekonomický rast vplýval najmä rast zahraničnéh. . .

Nelichotivý rekord

Deficit bežného účtu platobnej bilancie v USA sa za marec tohto roka ustálil na rekordnej hodnote 30,18 mld. USD. Oproti predchádzajúcemu mesiacu sa zvýšil o viac ako 1,5 mld. . . .

Nižšia o 8,1%

Priemyselná výroba v Poľsku zaznamenala spomalenie rastu, keď za apríl sa tempo rastu ustálilo na 5,5 % oproti 6,8-percentnému rastu, ktorý vykázala ekonomika v marci. Najväčšiu zásl. . .

Zvýšenie rezerv

Devízové rezervy Slovenskej republiky predstavovali k polovici mája 4 924,3 mil. USD, čo predstavuje nárast oproti predchádzajúcemu týždňu o viac ako 55 mil. USD. V porovnaní so zá. . .

V sezóne menej

Miera nezamestnanosti na Slovensku sa v apríli ustálila na 19,72 %, ktorá na medziročnej báze vzrástla o 2,35 %. Pozitívny vývoj však nastal v medzimesačnom porovnaní počtu nezames. . .

Využijú svoj čas?

Peter Kasalovský
Vicepremiér I. Mikloš v súvislosti s pochybnosťami o našom pozvaní do OECD, resp. o podpore zo strany Spojených štátov sa vyjadril v tom zmysle, že všetci, kt. . .

Počasie

V predpoludňajších hodinách predpokladáme zväčša pozitívny vplyv počasia na pacientov so srdcovo-cievnymi ochoreniami. Zosilnené sú reumatické bolesti, je sklon k depresívnym stavom a k zhoršeniu ekzematóznych kožných ochorení. Popoludní slabé zvýšenie všeobecne nepriaznivých vplyvov počasia. Mierne sa môžu zhoršiť ťažkosti pri ochoreniach srdcovo-cievneho, pohybového a dýchacieho systému. Zvýšená je náchylnosť k poruchám trávenia a kolikám (obličkové, žlčníkové). Častejšie sa môže vyskytovať nervozita, podráždenosť, únava, bolesti hlavy, kĺbov a jaziev. Mierne sa môže znížiť výkonnosť a schopnosť sústredenia sa. Aj keď riziko úrazov a nehôd je len mierne zvýšené, potrebná je opatrnosť pri všetkých činnostiach, najmä v doprave.Zajtra popoludní ústup ťažkostí, očakávame ešte pretrvávanie reumatických bolestí, náchylnosť k depresívnym stavom a k bolestiam hlavy pri ochoreniach krčnej chrbtice.(zč)

Dnes bude cez deň veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach občasný dážď, ojedinele aj búrky. Najvyššia denná teplota 13 až 18 stupňov, na juhu stredného a na východnom Slovensku miestami okolo 20 stupňov. Slabý juhovýchodný až južný, na juhozápade neskôr severozápadný vietor 4 až 8 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 metrov okolo 6 stupňov.V utorok bude polooblačno až oblačno a miestami, najmä na severe a východe prehánky, v stredu bude jasno až polojasno. Najnižšia nočná teplota 9 až 5 stupňov, v dolinách a kotlinách miestami 5 až 1 stupeň, najvyššia denná teplota v utorok vystúpi na 15 až 20 stupňov, v stredu na 20 až 25 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 5,05 a zapadne o 20,33 hod.

Amsterdamdážď13
Aténypolooblačno21
Belehradpolooblačno26
Berlíndážď16
Bratislavadážď13
Bruseldážď12
Budapešťdážď15
Bukurešťpolooblačno25
Frankfurtdážď13
Helsinkijasno13
Istanbulpolooblačno25
Kodaňdážď15
Kyjevdážď15
Lisabonjasno19
Londýndážď17
Madriddážď22
Milánojasno25
Moskvadážď17
Oslooblačno17
Parížpolooblačno18
Prahadážď11
Rímoblačno26
Sofiadážď18
Štokholmdážď18
Varšavadážď17
Viedeňdážď14
Záhrebdážď13
Ženevajasno19

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3.Tlak

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 18. 5. 2000: Bratislava 99,10, Sliač 97,16, Košice 98,15, Poprad 92,60, za 19. 5. 2000: Bratislava 99,28, Sliač 97,02, Košice 97,90, Poprad 92,60, za 20. 5. 2000: Bratislava 99,35, Sliač 97,19, Košice 98,07, Poprad 92,69. .

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.