CZK1,175 Sk
  Pondelok  22.Mája 2000

Letci tesne pred finále

Brankár Roy vyrovnal rekord NHL
Hokejisti Colorada Avalanche sa posunuli bližšie k finálovej méte Stanleyho pohára, keď v treťom finálovom stretnutí Západnej konferencie ochromili ostrie dallaských hviezd a vedú v sérii 2:1. Darilo sa aj letcom z Philadelphie, ktorí vyhrali na ľade New Jersey 3:1 a rovnakým pomerom vyhrávajú sérii Východnej konferencie a od finále ich delí jedno víťazstvo. Lavíny zasypali šance súpera v úvodných dvoch tretinách, keď ich dravé nájazdy v dvojičkách útočníkov v tandeme s ofenzívnym obrancom priniesli dva góly. O úvodný sa postaral Podein, druhý pridal v závere II. časti Deadmarsh v presilovej hre. Colorado hralo v prvých dvoch dejstvách prakticky neomylne. Najproduktívnejší hráči hviezd Modano, Hull a Nieuwendyk sa v úvodných 40 minútach nedostali k jedinej strele! O prevahe domácich svedčí aj pomer striel 40:21. Brankár Colorada Roy mal pred sebou vyzametané a bez väčšej námahy sa tešil z pätnásteho čistého konta v kariére v play-off. Vyrovnal tým rekord Benedicta (v dvadsiatych rokoch chytal v Ottawe a Montreale). V New Jersey privítali diabli letcov z Philadelphie a po domácej prehre 3. zápasu potrebovali vyrovnať stav série. V úvodnej tretine sa hral otvorený hokej s množstvom príležitostí na oboch stranách. Hráči Devils však nenašli recept na prekonanie nováčika v bránke Flyers Bouchera, ktorý chytá v životnej forme. Skóre otvoril „letec“ Recchi. V polovici zápasu stav vyrovnal Holík. V záverečnej časti pribudla na hokejky oboch tímov nervozita a v bránkach sa prekonávali obaja gólmani. Rozuzlenie prišlo z hokejky netradičného strelca Berubeho. Záverečné slovo mal nováčik Gagne. „Sme 60 minút od finále, musíme sa perfektne pripraviť a verím, že doma to zvládneme,“ povedal po zápase krídelník Flyers John LeClair, ktorý aj napriek 39 stehom v oblasti oka hral výborne. (TASR)