Hospodársky denník
USD47,686 Sk
EUR42,886 Sk
CHF27,611 Sk
CZK1,178 Sk
  Utorok  23.Mája 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

V budúcnosti si vyčítajme našu vlastnú neschopnosť
O čo sme prišli touto dohodou?
Premiér Mikuláš Dzurinda si dnes donesie z Prahy symbolickú zlatú tehličku. Slovenský zlatý poklad s hmotnosťou 4,1 . . .

Príroda nenapraví, čo pokazila

Tvrdé postihy poľnohospodárov za zanedbanie zavlažovania
Podľa situačnej správy Ústredného kontrolného a skúšobného ústavu poľnohospodárskeho v Bratislave, vplyv. . .

O privatizácii s J. Kojdom

Celoslovenské a krajské aktivity Hospodárskeho klubu
Vo štvrtok podvečer sa uskutoční 37. riadne zhromaždenie Občianskeho združenia Neformálne ekonomické fórum - Hospod. . .

Čitateľská súťaž

Čitateľská súťaž Hd a NEF - Hospodársky klub S nami bude lepšie má prvý výsledok. Riaditeľka spoločnosti DP STUDIO, s. r. o., RNDr. Daniela Bartáková, dostane za svoj Tip týždňa . . .

Nielen mladým dať nádej

Pribúdaním skeptikov sa znižujú šance vlády
Hoci politika slovenskej vlády orientovaná na stabilizáciu makroekonomiky priniesla v roku 1999 žiadané výsledky - deficit obc. . .

Prísnejšie pravidlá

V záujme ochrany prvonadobúdateľov dlhopisu Fondu národného majetku SR (FNM SR) platí od 19. mája nový trhový poriadok RM-Systému Slovakia (RM-S), ktorý prináša zásadné zmeny pr. . .

Končí sa nulová éra?

Japonská centrálna banka (BoJ) uvažuje o zvýšení základných úrokových sadzieb v ekonomike, čím by skončila svoju špecifickú politiku takmer nulových sadzieb, ktorá v Japonsku do. . .

Korekcia rastu

Európska komisia v pravidelnej polročnej prognóze korigovala svoje odhady týkajúce sa ekonomického rastu Českej republiky. Koncom minulého roka odhadovala rast hrubého domáceho produk. . .

Írsky rast

Írsko potvrdilo, že v treťom štvrťroku minulého roka dosahoval rast hrubého domáceho produktu až mohutných 11 %. Vzhľadom na tento fakt sa v ekonomike stále viac objavujú známky rapídneho. . .

Protipól iX

Parížska, amsterdamská a bruselská burza chcú v budúcnosti vytvoriť spoločný akciový trh pod názvom Euronext, navrhli spoluprácu aj akciovým burzám v Miláne a Madride. Úsilie na vytvor. . .

Poturčenci?

Peter Kasalovský
Konečne sme svetoví aj čo sa týka tlaku verejnej mienky na politikov a konkrétne podnikateľské skupiny. Požiadavky na kardinálne zmeny na spôsob vládnutia a mysleni. . .

Pozitívny vývoj

Prebytok obchodnej bilancie Ruska vzrástol za prvé tri mesiace tohto roka na 13,7 mld. USD, keď sa na medziročnej báze zvýšil až o 7,7 mld. USD. Najvyššiu zásluhu na tomto pozitívn. . .

Afganistan II?

Raketové hrozby Ruska
Rusko nevylučuje možnosť zasadenia preventívnych raketových úderov proti základniam radikálnych islamských extrémistov na území Afganistanu. S takýmto závaž. . .

Amsterdamoblačno16
Aténybúrky24
Belehradoblačno26
Berlínpolooblačno20
Bratislavaoblačno19
Bruseloblačno16
Budapešťoblačno23
Bukurešťbúrky21
Frankfurtpolooblačno21
Helsinkioblačno16
Istanbulbúrky24
Kodaňpolooblačno16
Kyjevdážď15
Lisabonpolooblačno23
Londýndážď15
Madridpolooblačno22
Milánopolooblačno25
Moskvaoblačno19
Oslopolooblačno19
Parížoblačno17
Prahapolooblačno17
Rímpolooblačno25
Sofiaprehánky19
Štokholmprehánky17
Varšavaoblačno15
Viedeňpolooblačno20
Záhreboblačno21
Ženevapolooblačno22

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3.Tlak

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 21. 5. 2000: Bratislava 99,45, Sliač 97,42, Košice 98,29, Poprad 92,84. .

počasie

Na severovýchode územia Slovenska bude pretrvávať väčšia záťaž srdcovo-cievneho, dýchacieho aj pohybového systému spolu so sklonom k únave, nervozite, podráždenosti a k zníženiu výkonnosti a koncentrácie. Na ostatnom území prevláda zväčša pozitívny vplyv počasia na pacientov so srdcovo-cievnymi ochoreniami. Zvyšovanie tonusu u vegetatívne labilných osôb s nízkym tlakom krvi. Zároveň je náchylnosť k depresívnym stavom a k zhoršeniu priebehu ekzematóznych kožných ochorení.Zajtra od juhozápadu Slovenska predpokladáme zosilňovanie všeobecne priaznivého vplyvu počasia s pozitívnymi účinkami na telesnú a duševnú výkonnosť a koncentráciu.(zč)

Dnes bude veľká oblačnosť. Cez deň miestami, najmä na západnom Slovensku a juhu stredného Slovenska, postupne oblačno až polooblačno. Miestami prehánky alebo dážď, najmä na severe a východe územia. Najvyššia denná teplota 12 až 16, v južnej polovici okolo 18 stupňov. Severozápadný až severný vietor 4 až 8 m/s, v nárazoch miestami prechodne okolo 13 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 4 stupňov.V stredu bude polooblačno až oblačno a ojedinele prehánky. Vo štvrtok jasno až polojasno. Najnižšia nočná teplota 9 až 5, v horských dolinách miestami okolo 3, najvyššia denná v stredu 19 až 23, na severe okolo 17, vo štvrtok 21 až 25, na Orave, v Liptove a na Spiši okolo 19 stupňov .Slnko vyjde zajtra o 5.04 a zapadne o 20.34 hod.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.