CZK1,178 Sk
  Utorok  23.Mája 2000

Neefektívny atak lavín

V Západnej konferencii NHL stav vyrovnaný
Hokejová NHL pokračovala včera ráno štvrtým finálovým zápasom Západnej konferencie, v ktorom domáce Colorado prehralo s obhajcom Stanley cupu Dallasom 1:4, čím hviezdy vyrovnali stav série na 2:2. Skúsený brankár Belfour bol najväčšou hviezdou stretnutia, keď kryl 38 nebezpečných pokusov Avalanche a za chrbát pustil len exkluzívny gól z hokejky bývalého hráča Dallasu Reida v II. tretine. Lavíny udávali tón takmer celý zápas, góly však padali na druhej strane z hokejok ostrieľaných veteránov. Prvý prekonal Roya center Nieuwendyk v presilovke. V závere prvej časti Hull typickou zbraňou - bombovým príklepom šokoval vypredanú arénu druhýkrát. Úvod II. časti vyšiel lepšie domácim miláčikom, keď Reid krásnou strelou od žrde znížil. O šesť minút však dal opäť o sebe vedieť bombardér Hull. „Tento gól bol veľmi dôležitý, Colorado nás tlačilo a my sme dali gól. Veľmi nás dnes podržal Belfour, bol skutočne skvelý,“ povedal po zápase kouč Stars K. Hitchcock. Po Hullovom góle pritlačili lavíny ešte viac, Belfour skákal od jednej žrde k druhej, napnúť sieť sa však domácim nepodarilo ani z najvyloženejších šancí. Pomer striel na strane lavín stúpal, kým na opačnej strane sa hviezdy nedostali viac ako desať minút ani k jednej! V druhej tretine bol pomer 21:4. Kalich horkosti domáci vypili do dna, keď na scénu opäť nastúpil „Golden Brett“. V snahe streliť svoj prvý hetrik v play-off, vypálil a odrazený puk dopravil za Roya obranca Matvichuk. „Dallas hral veľmi koncentrovane, ujal sa víťazstva, a to bolo zle. Keď sme už prekonali ich obranu, vždy tam stál pripravený Belfour, dnes bola pre nás bránka zakliata,“ konštatoval domáci tréner Bob Hartley. (TASR)