CZK1,178 Sk
  Utorok  23.Mája 2000

Hrbatého skalp rezonoval

Našich tenistov po Američanoch čakajú Švédi
Svetový pohár tenisových družstiev na antuke v Düsseldorfe je každoročne generálkou mužov na druhý grandslamový turnaj sezóny French Open a začiatok tohto ročníka sa mimoriadne vydaril Slovensku v zápase s tímom USA. Ešte v nedeľu popoludní si v súboji dvojok Karol Kučera (37. v rebríčku ATP) poradil s Vincentom Spadeom (46.) a za 77 minút ho zdolal 6:3, 6:3, a potom nastúpili na dvorec jednotky Dominik Hrbatý (13.) s Petom Samprasom (2.). Dvadsaťdvaročnému Bratislavčanovi v chladnom počasí chvíľu trvalo, kým sa dostal do tempa, prvý set prehral na nulu. Potom pre dážď zápas prerušili, a keď sa aktéri vrátili na kurt, stretnutie malo celkom iný ráz. „Dominik sa lepšie obliekol, vyrovnal hru,“ uviedol nehrajúci kapitán nášho družstva Miloslav Mečíř a pokračoval: „Koncentroval sa na Samprasov servis, náš tenista dobre returnoval. Rozhodujúci bol prelom podania Američana v siedmej hre za stavu 4:2 pre Samprasa. Hrbatý si začal viac veriť, snažil sa o dlhšie výmeny a bol v nich úspešný.“ Slovenský tenista vyhral štyri gemy za sebou i celý druhý set. V treťom, rozhodujúcom sete Hrbatý už viedol 5:1, za stavu 5:2 Američan odvrátil päť mečbalov. Neskôr znížil na 5:4, no bojovný Dominik už doviedol zápas do víťazného konca - premenil ôsmy mečbal. Hrbatý zdolal bývalú svetovú jednotku, šesťnásobného víťaza Wimbledonu a držiteľa dvanástich grandslamových titulov vôbec prvý raz v kariére. V nasledujúcej štvorhre síce náš tandem Hrbatý Krošlák prehral s párom O´Brien, Palmer 1:6, 6:7 (6), no tím získal prvú výhru na SP anajbližším súperom mu bude Švédsko (prehralo s Nemeckom 1:2. Hrbatého potešila aj správa z Paríža: na French Open ho po prvý raz zaradili medzi nasadených hráčov - dostal číslo 14. (mb)