Hospodársky denník
USD46,994 Sk
EUR42,955 Sk
CHF27,47 Sk
CZK1,18 Sk
  Streda  24.Mája 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Sila koruny je hlavne v rukách našich politikov

... oveľa menej na ňu vplývajú makroekonomické výsledky
Vývoj kurzu slovenskej koruny oproti hlavným svetovým menám (h. . .

Koľko uhrala únia na Číne?

Zníženie 150 taríf príležitosťou aj pre slovenských exportérovČínsky premiér Ču Žung-ťi zabodol uhrančivý zrak do očí Pascala Lamyho, vyjednávača Európskej únie o vstupe Č. . .

Reálne hrozby Afganistanu

Pravdepodobnosť preventívnych úderov Ruska
Pre Rusko je Afganistan to, čo pre Američanov Vietnam. Akoby každá veľmoc, ktorá sa za každú cenu snaží zabezpečovať vlastné . . .

Bude málo obilia?

Odhady škôd ešte nie sú hotové
V týchto dňoch je ešte predčasné hovoriť, či vzhľadom na nepriaznivý vývoj počasia v uplynulých týždňoch budeme musieť obilie zo zahraničia aj . . .

Drahší benzín

V utorok došlo v ČR k zdraženiu veľkoobchodných cien pohonných látok spoločnosťou Česká rafinérska. Zvýšili sa ceny nafty o 0,25 Kč, Špeciálu a bezolovnatého benzínu s 91 oktánmi o 1,5. . .

Miliardová injekcia

Navýšili základné imanie PB
Akcionári Poštovej banky včera na valnom zhromaždení rozhodli o zvýšení základného imania banky o 2,434 mld. Sk na 3,643 mld. Sk. Valné zhromaždeni. . .

O prežití fabriky rozhoduje čas

Splnia Slovenské lodenice podmienky pre vládnu garanciu?
V uplynulých dňoch sa s rozhodujúcimi akcionármi Slovenských lodeníc Komárno (SLK) zišli ministri B. Schm. . .

Viac pracujúcich

Miera nezamestnanosti v Poľsku dosiahla v štvrtom mesiaci tohto roka 13,7 % a mierne sa tak znížila v porovnaní s marcom, keď predstavovala 13,9 %. Nárast však zaznamenala oproti ro. . .

Znížili pasívum

Pasívum obchodnej bilancie ČR dosiahlo v apríli tohto roka 4,1 mld. Kč. Ide o medzimesačné zníženie o 1,6 mld. Kč a medziročné zvýšenie o 0,7 mld. Kč. Za prvé štyri mesiace tohto rok. . .

Počasie

Na väčšine nášho územia očakávame prevládanie zväčša priaznivého vplyvu počasia na meteosenzitívnych ľudí. Zvýšenie tonusu vedie k vyšším výkonom a lepším reakciám. Vegetatívne labilné osoby s nízkym tlakom krvi reagujúce na počasie môžu mať mierne zvýšený sklon k bolestiam hlavy, zväčša migrenózneho pôvodu, prípadne k pocitom závratu. Na severovýchode územia možnosť pretrvávania nižšej výkonnosti a schopnosti sústredenia sa, častejšieho výskytu mrzutosti, únavy, depresie a reumatických ťažkostí.Zajtra predpokladáme prevládanie uvedených priaznivých vplyvov počasia na celom území Slovenska.(zč)

Dnes bude prevažne polojasno, len na severe pri časom zväčšenej oblačnosti ojedinele prehánky. Najvyššia denná teplota 19 až 23, na Orave, v Liptove a na Spiši okolo 17 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 metrov okolo 9 stupňov. Slabý vietor.Vo štvrtok polooblačno, v okolí hôr časom až oblačno a ojedinele prehánky. V piatok veľká oblačnosť a miestami prehánky, alebo občasný dážď, ojedinele búrky. Najnižšia nočná teplota vo štvrtok 10 až 5, v piatok 13 až 9, v horských dolinách okolo 7 stupňov. Najvyššia denná teplota 19 až 23, na juhu vo štvrtok okolo 25 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 5,04 a zapadne o 20,34 hod.

Amsterdamprehánky14
Aténypolooblačno26
Belehradpolooblačno17
Berlínoblačno19
Bratislavapolojasno20
Bruselprehánky14
Budapešťoblačno20
Bukurešťpolooblačno24
Frankfurtoblačno18
Helsinkipolojasno18
Istanbulpolooblačno27
Kodaňprehánky17
Kyjevoblačno18
Lisabonpolojasno25
Londýndážď15
Madridpolooblačno24
Milánojasno24
Moskvaoblačno20
Osloprehánky16
Parížoblačno19
Prahaoblačno19
Rímjasno25
Sofiaoblačno24
Štokholmdážď16
Varšavaoblačno20
Viedeňpolooblačno20
Záhreboblačno17
Ženevapolooblačno21

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.