CZK1,18 Sk
  Streda  24.Mája 2000

Zostal jeden mečbal

Letci na domácom ľade pohoreli
Zámorská NHL pokračovala na ľade Philadelphie 5. finálovým duelom Východnej konferencie, kde o zotrvanie v play-off bojovali New Jersey Devils. Víťazstvom 4:1 sa im podarilo uniknúť vyradeniu zo semifinále Stanleyho pohára a existenciu si predĺžili najmenej do šiesteho súboja. Diabli znížili stav série na 2:3, no v histórii NHL sa iba trinástim tímom podarilo obrátiť sériu z 1:3, vo finále konferencie ešte nikomu. Hostia začali aktívne a v streleckých pokusoch deklasovali v I. tretine domácich 14:6, čo sa odrazilo aj na skóre. Najskôr Arnott šikovne tečoval pred Boucherom strelu Rafalského, na 2:0 upravil pri pravej žŕdke osamotený Holík. O tretí gól hostí sa v úvode druhej časti postarali českí diabli. Eliáš po prekrásnom sóle prihral tesne pred Boucherom voľnému Sýkorovi, ktorý bez problémov zasunul do prázdnej bránky. Letcom sa síce podarilo ešte v tej istej tretine znížiť Zelepukinom na 1:3, no to bolo z ich strany všetko. O konečnú úpravu skóre sa postaral v 54. sekunde záverečnej tretiny bekhendom pomedzi betóny aktívny Eliáš. „Predchádzajúce dva zápasy sme prehrali, pretože sme sa nekoncentrovali celých 60 minút,“ povedala česká hviezda zápasu. „Keď hráte vonku, ste viac sústredený a idete dôslednejšie za cieľom ako doma, kde cítiť isté pohodlie. To je príčina neúspechov domácich zápasov,“ pridal Holík. (TASR)
Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.