Hospodársky denník
USD47,211 Sk
EUR43,026 Sk
CHF27,472 Sk
CZK1,183 Sk
  Štvrtok  25.Mája 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Okrem pravidelných denných a týždenných komentárov nájdete len v Hospodárskom denníku denne aktualizované údaje o vývoji:
  • svetových aj domácich akciových, dlhopisových, komoditných indexov a kontraktov,
  • aktuálne kurzové lístky peňažných prostriedkov v slovenských bankách,
  • aktuálne kurzové lístky Národnej banky Slovenska a Českej národnej banky,
  • úročenie termínovaných vkladov v slovenských bankách,
  • aktuálne forwardové kurzy slovenskej koruny,
  • najnovšie údaje z peňažného a devízového trhu SR,
  • aktuálne úrokové sadzby BRIBOR,
  • podrobné údaje o obchodovaní na BCPB a BCPP,
  • oznámenia Národnej banky Slovenska o podmienkach a výsledkoch aukcií štátnych dlhopisov,
  • mesačné sumáre obchodovania na BCPB.

Perspektívne vyhliadky

Slovenská vláda čoraz častejšie vyhlasuje svoju spokojnosť s ekonomickým vývojom našej krajiny. Podľa premiéra M. Dzurindu jej najväčším prínosom je zníženie štátneho deficit. . .

Neistý osud forintu

Maďarská vláda zrejme v posledných mesiacoch tohto roka zníži rozsah pravidelnej mesačnej devalvácie forintu z 0,3 na 0,2 %, čo obnoví špekulácie o rozšírení fluktuačného pásma.. . .

Náhrada za vklady v SKB

Fond ochrany vkladov (FOV) bude vyplácať náhrady za nedostupné vklady klientov Slovenskej kreditnej banky (SKB) chránené zákonom o ochrane vkladov od 19. júna do 19. augusta. . .

Oznámenie NBS

Ministerstvo financií ruší aukcie štátnych cenných papierov, ktoré sa podľa Harmonogramu emisií štátnych cenných papierov emitovaných MF SR v 2. štvrťroku 2000 mali uskutočniť v dňoch. . .

Britská aukcia zaútočila na zlato

Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ - jasali v utorok newyorskí obchodníci s ropou na NYMEX-e. Po prvý raz sa totiž na trhu predstavil júlový kontrakt čierneho zlata, kt. . .

Svetové trhy v prepade

Prepad amerických technologických akcií stiahol ku dnu v stredajšom obchodovaní aj japonský akciový trh. Benchmarkový index tokijskej burzy Nikkei sa po strate 1,68 % prepado. . .

WIG pod politickým tlakom

Politická nestabilita v Poľsku, ktorá podnietila vlnu výpredajov na akciovej burze, stále pokračuje, keď indexy sa ani v stredu nevyhli ďalšiemu prepadu. Vzhľadom na tento. . .

Dlhopisové trhy zmiešane

Včerajšiemu obchodovaniu na trhu amerických vládnych dlhopisov dominovali straty dlhodobých obligácií, ktoré tak reagovali na správu o nadchádzajúcom skupovaní starších emi. . .

Čakanie na zasadanie ECB

Počas ázijského obchodovania sa doláru podarilo udržať si svoje pozície v úzkom rozpätí oproti euru medzi 0,905 a 0,9065 a oproti jenu v okolí 106,5. V neprospech dolára ho. . .

Zo svetového poisťovníctva

Zvýšenie ratingu
Ratingová agentúra Standard & Poor's zvýšila v máji ratingové ohodnotenie Česko-rakúskej poisťovne (ČRP) z BBpi na BBBpi. Podľa vedúcej odboru rekl. . .

Diery v legislatíve lákajú

Chcete sa stať bohatým? Založte si poisťovňu a presuňte jej hlavné sídlo na Bermudy. Áno, práve táto oblasť sa totiž v poslednom čase stáva magnetom pre mnoho americkýc. . .

Pamätajte na druhý dôchodok

Ako výhodne investovať v súčasnosti, tak aby sme po odpracovaných rokoch mali zaistenú dôstojnú kvalitu žitia? Treba sa pozrieť pravde do očí. Možnosti investovania n. . .

Poistenie už aj cez obrazovku!

Internet ponúka nové možnosti: "kliknete" a môžete vyberať...Široké využitie osobných počítačov a internetu sa v dnešnom období nevyhýba ani takej oblasti finančné. . .

Istota za dlhopis, aj to je možnosť

Využijú poisťovne možnosť ponúkať svoje produkty za dlhopisy FNM SR? Peniaze, peniaze, peniaze. Koho z nás by netrápil ten večný problém? Pokiaľ sa však týka len. . .

Počasie

Bude prevládať zväčšia priaznivý vplyv počasia na meteosenzitívnych ľudí. Zvýšenie tonusu vedie k vyšším výkonom a lepším reakciám. V ranných hodinách sú však miestami zhoršené podmienky na rozptyl znečisťujúcich látok v ovzduší, čo môže podmieniť najmä v priemyselných oblastiach častejší výskyt zdravotných ťažkostí pri ochoreniach dýchacieho systému, preto sú vhodné preventívne opatrenia u osôb trpiacich prieduškovou astmou, chronickým zápalom priedušiek, chronickou nádchou, ale aj u ľudí so zvýšenou náchylnosťou k ochoreniam dýchacích ciest. Cez deň budú prevládať príjemné teplotno-vlhkostné podmienky bez podstatnejšej záťaže organizmu. Výraznejšie pozitívne je pôsobenie počasia na pacientov s reumatickými ochoreniami.Zajtra od západu zvyšovanie záťaže srdcovo-cievneho, dýchacieho, prípadne zažívacieho ústrojenstva. Zintenzívniť sa môžu reumatické bolesti, znižuje sa výkonnosť a koncentrácia.(zč)

Dnes bude jasno až polojasno, popoludní na severe miestami zväčšená oblačnosť. Najvyššia denná teplota 22 až 26 stupňov. Slabý premenlivý, na juhozápade juhovýchodný vietor 3 až 6 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 metrov okolo 13 stupňov.V piatok prevažne oblačno a miestami prehánky alebo búrky. V sobotu len malá oblačnosť. Najnižšia nočná teplota 14 až 10, v horských dolinách okolo 8, najvyššia denná 21 až 25, v sobotu na juhu okolo 27 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 5.02 a zapadne o 20.36 hod.

Amsterdamprehánky16
Atényjasno27
Belehradslnečno25
Berlínprehánky18
Bratislavaslnečno26
Bruselprehánky18
Budapešťslnečno25
Bukurešťjasno26
Frankfurtoblačno20
Helsinkiprehánky16
Istanbulslnečno26
Kodaňprehánky16
Kyjevslnečno24
Lisabonpolojasno25
Londýnoblačno17
Madridjasno26
Milánoslnečno27
Moskvajasno20
Oslooblačno16
Parížprehánky18
Prahapolojasno25
Rímpolooblačno26
Sofiapolooblačno22
Štokholmdážď16
Varšavaoblačno24
Viedeňslnečno24
Záhrebjasno25
Ženevaslnečno22

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3.Tlak

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 23. 5. 2000: Bratislava 100,22, Sliač 98,03, Košice 98,92, Poprad 93,48. .

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.